Rihanna wspiera ofiary przemocy domowej. Połączyła siły z prezesem Twittera

Artystka i CEO Twittera Jack Dorsey przekazali na ten cel ogromną kwotę pieniędzy.
Rihanna wspiera ofiary przemocy domowej. Połączyła siły z prezesem Twittera
fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/badgalriri/)
10.04.2020

W okresie epidemii znacząco wzrosła ilość zgłaszanych przypadków przemocy domowej. Ofiary przebywają sam na sam z oprawcami w czterech ścianach i są zupełnie bezradne. Znęcanie się może objawiać się nie tylko agresją i przemocą fizyczną, ale również psychiczną czy ekonomiczną. Gwiazdy postanowiły zareagować na globalny problem i wesprzeć finansowo działania pomagające poszkodowanym podczas kwarantanny. Sumy są potężne.

Rihanna pomaga ofiarom domowej przemocy

Założona przez wokalistkę w 2012 roku organizacja non-profit Clara Lionel Foundation współpracuje ze społecznymi liderami oraz globalnymi organizacjami, aby zapewnić innowacyjne rozwiązania w obszarze edukacji oraz reagować w momentach kryzysu. Artystka i CEO Twittera, Jack Dorsey, ogłosili wspólną dotację w wysokości 4,2 miliona dolarów na fundusz burmistrza w Los Angeles, który pomaga ofiarom przemocy domowej, biorących udział w akcji #zostanwdomu. 

Zobacz także: Duffy zdradza szokujące szczegóły porwania: „Przez 4 tygodnie odurzano mnie narkotykami i wywieziono do obcego kraju”

Zgodnie z komunikatem prasowym, urząd w Los Angeles ustalił, że 90 osób tygodniowo zostało odsuniętych ze środowiska przemocowego od momentu wprowadzenia kwarantanny. Za 125 dolarów wpływów dziennie, można zapewnić poszkodowanym schronienie, posiłki oraz konsultacje.

 

Fundacje Jaya-Z i Rihanny przekazały milion dolarów na działania związane z koronawirusem zaraz po tym, jak Jack Dorsey przeznaczył miliard dolarów kapitału Twittera na sektor zdrowia, edukację dziewcząt oraz pomoc humanitarną w walce z COVID-19. Rihanna zachęca fanów na Instagramie do wsparcia organizacji.

Zobacz także: Klara Lewandowska trenuje z tatą na domowej siłowni w czasie kwarantanny (VIDEO)

 

Źródło: billboard.com

Polecane wideo

Najlepsze muzyczne sceny w historii kina. Na ich widok można dostać gęsiej skórki, a nawet wzruszyć się do łez
Najlepsze muzyczne sceny w historii kina. Na ich widok można dostać gęsiej skórki, a nawet wzruszyć się do łez - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 10.04.2020 14:31
współczuję wszystkim kobietom, które z damskimi bokserami muszą teraz przebywać w zamknięciu 24 h na dobę :(
odpowiedz

Polecane dla Ciebie