XAY BENG mocno o gwiazdorze disco polo: „Boli mnie, że osoby wpływowe nawołują do hejtu”

Cały Internet huczy od wpisu Sławomira Świerzyńskiego z zespołu Bayer Full, że „LGBT to początek pedofilii”.
XAY BENG mocno o gwiazdorze disco polo: „Boli mnie, że osoby wpływowe nawołują do hejtu”
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/xaybeng/) & AKPA
12.08.2019

Choć żyjemy w XXI wieku, wielu ludzi wciąż ma średniowieczne poglądy. Widać to zwłaszcza w stosunku do społeczności LGBT, które w ostatnim czasie budzą w Polsce skrajne emocje. Z niewiadomych przyczyn osoby homoseksualne, biseksualne oraz transpłciowe porównywane są do dewiantów, których należy leczyć lub – co jeszcze bardziej szokujące – do zboczeńców, gwałcących dzieci. Kilka dni temu taką właśnie opinię zamieścił na Twitterze Sławomir Świerzyński, lider zespołu Bayer Full.

„LGBT to początek pedofilii” – napisał autor hitu „Wszyscy Polacy to jedna rodzina”. Stawianie znaku równości między orientacją a zboczeniem zainteresowało na szczęście Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który karygodną wypowiedź piosenkarza postanowił ukarać sądownie.

Szanowny Panie Świerzyński, informujemy, że jeśli w terminie 3 dni nie wycofa się Pan ze swoich słów i nie przeprosi za swoją skandaliczną wypowiedź to Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych wystąpi przeciwko Panu z aktem oskarżenia w postępowaniu karnym

– czytamy na facebookowej stronie organizacji.

Mimo to gwiazdor disco polo ani nie zamierza wycofywać się ze swoich słów, ani tym bardziej za nie przepraszać. Jego twitterowy profil nadal obfituje w kolejne posty dotyczące społeczności LGBT.
Do słów jawnie krzywdzących mniejszości seksualne odniósł się ostatnio inny piosenkarz, XAY BENG:

„Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina”... słowa śpiewane przez Pana Sławomira coraz bardziej dają mi do zrozumienia, że w aktualnych czasach z niektórymi członkami tej rodziny najlepiej wychodzi się wyłącznie na zdjęciach. Co się z nami dzieje? W którym momencie zabłądziliśmy... ? Do sedna. Jako małolat sam byłem wyzywany i przezywany. Z biegiem czasu dzięki tym wszystkim sytuacjom stałem się silniejszy. Miałem jednak wrażenie, że stajemy się bardziej tolerancyjnym krajem... miałem, bo ostatnie zdarzenia wywołały mętlik w mojej głowie. Boli mnie do tej pory jak osoby wpływowe obrażają mniejszości i nawołują do hejtu. Boli tym bardziej w momencie kiedy te osoby uczestniczyły w koncercie @artysciprzeciwnienawisci i chyba Pan jako jedyny nie zrozumiał tej idei. Zgadzam się ze stwierdzeniem, że zapracował Pan na sukces, jednak proszę nie zapominać, ze to również ta mniejszość jest Pana słuchaczami, ze to właśnie z osobami z tej mniejszości współpracuje Pan na co dzień... Drodzy nauczmy się szanować innych ludzi! Nie nawołujmy do hejtu! Nie oceniajmy drugiego człowieka, nie bójmy się słowa przepraszam, a świat stanie się barwniejszy #stophejt

– napisał artysta znany ze swojego hitu „Nie wiem jak”.

Przypomnijmy: Kawałek z wczorajszego „Big Brothera” będzie królował latem! Posłuchajcie piosenki „Nie wiem jak”

Cieszymy się, że coraz więcej znanych osób stara się powstrzymać spiralę hejtu wobec społecznosci, które walczą o swoje podstawowe prawa. Myślicie, że Polska stanie się kiedyś w pełni tolerancyjnym krajem?

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

„Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina”... słowa śpiewane przez Pana Sławomira coraz bardziej dają mi do zrozumienia, że w aktualnych czasach z niektórymi członkami tej rodziny najlepiej wychodzi się wyłącznie na zdjęciach. Co się z nami dzieje? W którym momencie zabłądziliśmy... ? Do sedna. Jako małolat sam byłem wyzywany i przezywany. Z biegiem czasu dzięki tym wszystkim sytuacjom stałem się silniejszy. Miałem jednak wrażenie, że stajemy się bardziej tolerancyjnym krajem... miałem, bo ostatnie zdarzenia wywołały mętlik w mojej głowie. Boli mnie do tej pory jak osoby wpływowe obrażają mniejszości i nawołują do hejtu. Boli tym bardziej w momencie kiedy te osoby uczestniczyły w koncercie @artysciprzeciwnienawisci i chyba Pan jako jedyny nie zrozumiał tej idei. Zgadzam się ze stwierdzeniem, że zapracował Pan na sukces, jednak proszę nie zapominać, ze to również ta mniejszość jest Pana słuchaczami, ze to właśnie z osobami z tej mniejszości współpracuje Pan na codzień... Drodzy nauczmy się szanować innych ludzi! Nie nawołujmy do hejtu! Nie oceniajmy drugiego człowieka, nie bójmy się słowa przepraszam, a świat stanie się barwniejszy #stophejt

Post udostępniony przez XAY BENG (@xaybeng)

Polecane wideo

Valentina Sampaio - pierwsza transpłciowa modelka w szeregach Victoria's Secret
Valentina Sampaio - pierwsza transpłciowa modelka w szeregach Victoria's Secret - zdjęcie 1
Komentarze (9)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 12.08.2019 23:49
Ja w wypowiedzi tego młodego, który broni mniejszości też widzę nawoływanie do hejtu. I żeby nie było, do osób homoseksualnych ogólnie nic nie mam, bo nie każdy homoseksualny utożsamia się z tym całym LGBT, którego strawić nie mogę. W wielkim skrócie nie chodzi tu o orientacje tylko o to, że zwyczajnie nie lubię hipokryzji :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.08.2019 22:32
zeby małolat miał więcej rozumu niż stary dziad... brawo. Może jednak dobrze rokuje ten kraj
odpowiedz
Truth (Ocena: 5) 12.08.2019 17:07
Ten " śpiewak" sam jest pedofilem. Jako 22 był opiekunem 15 letnich harcerek. Jedna z nich zaszła w nim w ciążę. Ma szczęście, że w tamtych czasach takie rzeczy kończyły ślubem, a nie prokuraturą!
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 12.08.2019 16:37
orientacja to nie zboczenie. Jestem hetero, ale nie rozumiem, jak można tak się wypowiadać o osobach homoseksualnych
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.08.2019 16:21
Koleś z BayerFull zrobił Full wtopę. Jak media mogą promować dalej taką osobę? :/
odpowiedz

Polecane dla Ciebie