Zobacz modelki ubrane w świeże mięso!

Twórcy „V Magazine” wiedzą, jak skutecznie zwrócić uwagę na swoje pismo – wystarczy stworzyć dziewiętnaście szokujących okładek z modelkami ubranymi w polne kwiaty albo… zwierzęce organy.
Zobacz modelki ubrane w świeże mięso!
28.08.2009

Twórcy „V Magazine” wiedzą, jak skutecznie zwrócić uwagę na swoje pismo – wystarczy stworzyć dziewiętnaście szokujących okładek z modelkami ubranymi w polne kwiaty albo… zwierzęce organy.

Autorem tych niezwykłych zdjęć jest Paul Rowland – właściciel agencji modelek i wybitny wirtuoz fotografii. Do zrealizowania swojej wstrząsającej wizji zaprosił  największe piękności naszej dekady – dziewczyny, których czas nadszedł właśnie teraz. To one wyznaczają współczesne kanony estetyki, nawet jeśli noszą naszyjnik z kurzych łapek albo bikini ze świeżego mięsa.

Inspiracją dla dzieła Rowlanda były prace Joela-Petera Witkina, znanego w latach 80. fotografa, który fascynował się tematyką fizycznych dewiacji. Również zdjęcia Paula przepełnione są mistyczno-pogańskimi motywami, balansującymi między życiem a śmiercią, pięknem i brzydotą. Świeże kwiaty zestawione tu więc zostały z odrażającą biżuterią z kurzych łapek, świńskich nóżek czy wątróbek. Odziane w nie modelki wyglądają jak upiorne zjawy i delikatne rusałki, straszne wiedźmy albo dzikie księżniczki ze wschodnich stepów.

Rowland zdaje się  patrzeć na obowiązujące dzisiaj, bezlitosne kanony urody z przymrużeniem oka. Pokazuje, jak różna może być interpretacja piękna, nie zawsze oczywistego, czasem przerażającego. To kontrowersyjna wariacja na temat zasad rządzących współczesnym światem mody, w którym największą władzę mają modelki krzyczące na każdym rogu ulicy z billboardów reklamowych i okładek magazynów modowych. Sam Rowland również nie rezygnuje z gorących nazwisk oraz znanych twarzy, wybierając do swojej sesji takie gwiazdy jak - Alana Zimmer, Alla Kostromichova, Behati Prinsloo, Christina Kruse, Daiane Conterato, Darya Kurovska, Georgina Stojiljkovic, Hanne Gaby Odiele, Hannelore Knuts, Iris Strubegger, Isabeli Fontana, Meghan Collison, Mina Cvetkovic, Natasa Vojnovic, Ranya Mordanova, Rose Cordero, Suvi Koponen, Valentina Zeliaeva i Yulia Kharlapanova.

Świeże mięso i rozczłonkowane ciała zwierząt, które są motywem przewodnim fotografii Rowlanda, nie po raz pierwszy stały się częścią zdjęć z gatunku high fashion. Na pomysł zorganizowania równie drastycznej sesji (która była zresztą elementem kampanii wymierzonej przeciwko PETA) wpadła modelka, Tyra Banks. Podczas jednej z edycji show America’s Next Top Model zleciła stworzenie edytorialu, w którym modelki miały na sobie ubrania zrobione z surowego mięsa.  W kunsztownym dziele Rowlanda nie chodzi jednak o tego typu prowokację – to „oda do piękna XX wieku” - mówi fotograf.

Nadia Tyszkiewicz

Zobacz także:

Kolejne gwiazdy pozują bez makijażu!

Moda na zdjęcia bez retuszu i makijażu trwa. Która gwiazda zdecydowała się pokazać swoją prawdziwą twarz?

Urodowe sekrety Monici Bellucci 

Zawsze wygląda jak milion dolarów. W czym tkwi tajemnica jej urody?

Polecane wideo

Komentarze (348)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 29.10.2009 16:49
o ja pier...;/ ohydne ;/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.10.2009 23:19
żałosne.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.10.2009 15:30
to jest po prostu obrzydliwe!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.10.2009 23:40
ciekawe ile zapłacili tym modelkom, że odważyły się ubrać w te cudne flaczki;/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.09.2009 11:38
coś pięknego...nieszablonowa wizja artystyczna
odpowiedz

Polecane dla Ciebie