5 rzeczy, za które ubóstwiamy Meghan Markle

Żona księcia Harry`ego ma wielu krytyków, ale znacznie więcej osób ją podziwia.
5 rzeczy, za które ubóstwiamy Meghan Markle
Fot. FORUM(REUTERS
28.05.2019

Gdy książę Harry postanowił poślubić amerykańską aktorkę, a na dodatek rozwódkę, nie brakowało głosów oburzenia. Meghan Markle wciąż ma wielu krytyków, ale znacznie więcej osób ją podziwia. Za co?

Wyczucie stylu

„Mimo, że jej styl ewoluował – od dziewczyny z sąsiedztwa do księżniczki – jedno się nie zmieniło – jej wyczucie mody” – pisze jedna z najpopularniejszych polskich blogerek modowych, Julia Kuczyńska. „W przeciwieństwie do Kate Middleton, styl Meghan Markle, a teraz Księżnej Meghan jest bardziej nowoczesny i świeży. Ubrania, które nosiła przed ślubem były przedmiotem pożądania wielu fashionistek, a dla nas powodem, by nieco odświeżyć garderobę” – dodaje Maffashion.

Zobacz także: Co dalej z małżeństwem Harry'ego i Meghan? Ich mowa ciała zdradza wszystko

Zdaniem Anny Wintour, legendarnej redaktorki naczelnej magazynu „Vogue” nawet w ciąży księżna Sussex ubierała się bez zarzutu. Niemal do porodu Meghan Markle nosiła krótkie kreacje i buty na bardzo wysokim obcasie, często łamiąc w ten sposób surowe zasady panujące na dworze królewskim.

Księżna słynie z umiejętnego łączenia markowych ubrań z produktami dostępnymi w popularnych sieciówkach. Chętnie zakłada stroje produkowane przez mniej znane firmy, kierujące się zasadami ekologii i troski o ochronę środowiska naturalnego.

Maghan Markle nie oszczędza na ciuchach. Brytyjskie media wyliczyły, że w ubiegłym roku wydała na nie równowartość… 2 milionów złotych.

Niezależność

W przeciwieństwie do Kate Middleton, Meghan Markle nie dała się całkowicie okiełznać dworskiej etykiecie. Nadal mówi, co myśli i w miarę możliwości próbuje żyć na własnych warunkach. Chociażby publicznie tuląc się do męża czy pojawiając się na oficjalnych spotkaniach z pomalowanymi paznokciami, co dotychczas wśród kobiet z rodziny królewskiej było uznawane za duży nietakt. Jako pierwsza urządziła też baby shower – na imprezę poleciała do Stanów Zjednoczonych.

Swoją niezależność udowodniła też po narodzinach syna, którego – wbrew dotychczasowej tradycji – pokazała światu dopiero dwa dni później, ponieważ uznała, że jak każda kobieta ma prawo najpierw dojść do formy.

Jak donoszą media, Meghan planuje wychowywać Archiego zgodnie z zasadami nowoczesnego rodzicielstwa. „Chce pokazać, jak publicznie karmi piersią i obalić mit, że powinno się to robić za zamkniętymi drzwiami” – poinformował niedawno „Daily Mail”

Konsekwencja w dążeniu do celu

Meghan Markle podobno już dawno temu zaplanowała, że będzie sławna. „Uwielbiała być w centrum uwagi. Kiedyś wyobrażałyśmy sobie nawet, że dostaje Oscara i Meg ćwiczyła przemowę” – opowiada przyjaciółka z dzieciństwa przyszłej księżnej, Ninaki Priddy.

Zobacz także: Ile ma trwać małżeństwo Meghan i Harry`ego?

Jak wynika ze słów innej dawnej znajomej, Lizzie Cundy, która udzieliła wywiadu dziennikowi „The Sun”, Markle miała też chęć na „upolowanie” znanego mężczyzny. „Dopytywała mnie, czy znam jakichś sławnych facetów, najlepiej Anglików, bo bardzo ich kocha” – wspomina Cundy. Niedługo później Meghan poznała Harry’ego.

Aktorstwo

Widzowie pokochali wykreowaną przez Meghan Markle postać Rachel Zane, bohaterki bijącego rekordy popularności serialu „W garniturach”. Oficjalnie zakończyła swój udział w tej produkcji na ostatnim odcinku 7. sezonu, informując w wywiadzie, że ślub  z księciem Harrym oznacza też pożegnanie z aktorstwem. „Nie odbieram tego tak, jakbym cokolwiek porzucała. To po prostu zmiana, nowy rozdział w życiu” – wyjaśniała.

Jednak fani wciąż wierzą, że Meghan Markle zatęskni za planem filmowym. W mediach pojawiły się nawet spekulacje dotyczące gościnnego występu księżnej w serialu „W garniturach”. „Bardzo byśmy tego chcieli, ale szanse są bliskie zeru” – skomentował te plotki producent Aaron Korsh.

Działalność społeczna

Meghan Markle już w wieku 11 lat miała feministyczne przekonania. Gdy obejrzała reklamę płynu do mycia naczyń, jednoznacznie skierowaną tylko do kobiet, zasypała listami producenta specyfiku, firmę Procter & Gamble. I odniosła sukces. W spocie zmieniono frazę „Women all over America” na „People all over America”.

Księżna Meghan wciąż jest aktywną propagatorką równouprawnienia. Regularnie uczestniczy w wydarzeniach poświęconych sytuacji kobiet we współczesnym świecie i ich osiągnięciom. Nie boi się również zabierać głosu w ważnych sprawach, m.in. pochwaliła liberalizację prawa aborcyjnego w Irlandii.

Zobacz także: Ten kosmetyk to tajna broń Meghan Markle. Możesz kupić go w polskiej drogerii

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie