Kuba Wojewódzki ośmiesza Michała Figurskiego w swojej autobiografii. Były kolega ostro odpowiada!

Dziennikarze, którzy kiedyś pracowali razem, dziś wzajemnie obrzucają się błotem.
Kuba Wojewódzki ośmiesza Michała Figurskiego w swojej autobiografii. Były kolega ostro odpowiada!
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/kuba_wojewodzki_official/)
07.11.2018

Kuba Wojewódzki i Michał Figurski przez lata tworzyli bardzo zgrany duet w polskich mediach. Wspólnie prowadzili program radiowy o nazwie Poranny WF, nadawany na antenie radia Eska Rock. Audycja słynęła z ciętego języka i często kontrowersyjnych żartów, które nie wszystkim słuchaczom przypadły do gustu. Miarka przebrała się w 2012 roku, kiedy Wojewódzki i Figurski w wyjątkowo wulgarny sposób zażartowali sobie na antenie z Ukrainek pracujących w Polsce.
Zobacz również: WPADKA DNIA: Wojewódzki kpi z dzieci zamordowanych przez Trynkiewicza
Dziennikarze ponieśli konsekwencje swojego niesmacznego poczucia humoru. Ich program został zdjęty z anteny, a stacja radiowa musiała zapłacić 50 tys. zł kary. Wojewódzki i Figurski pożegnali się z Eską Rock, ale to ten drugi wyszedł na tym o wiele gorzej. Kuba Wojewódzki wciąż miał swój własny show w TVN oraz liczne kontrakty reklamowe. Parę lat później Michał Figurski doznał groźnego wylewu. Przez długi czas poruszał się na wózku inwalidzkim i do dziś nie udało mu się odzyskać pełnej sprawności. Media informowały, że były radiowy przyjaciel dziennikarza nie zainteresował się jego losem po udarze.

Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/kuba_wojewodzki_official/)

W swojej nowej autobiografii, zatytułowanej “Nieautoryzowana autobiografia”, Kuba Wojewódzki postanowił opisać m.in. swoją relację z Michałem Figurskim. Skupił się jednak nie na łączącej ich kiedyś sympatii, ale przede wszystkim na zarzutach pod adresem kolegi oraz ujawnianiu kompromitujących szczegółów z jego życia prywatnego. “Michał miał problem z byciem drugim, tym drugim od Wojewódzkiego. To było najgłupsze w jego karierze, że zaczął się ścigać i to nie wiadomo czy ze mną, czy z przyrostem naturalnym własnych problemów. Nie potrafił sobie wybaczyć, że nie jest liderem w tym duecie. Pod koniec współpracy byliśmy w takich stosunkach jak Mick Jagger i Keith Richards. Ten sam zespół, występ, ale inna garderoba, także mentalnie” - pisze w swojej książce Wojewódzki.

Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/kuba_wojewodzki_official/)

Dziennikarz związany z TVN-em wyjawił też, że Figurski miał zdradzać żonę, Odetę Moro-Figurską. “Przywołam tu przykład naszego wypadu do Chicago. Michał jeszcze zanim skrzydlata maszyna sięgnęła granic, już bałamucił jakąś emigrantkę, co zaowocowało wspólnymi wypadami do wychodka na papierosa. Później swój celownik wykierował w kierunku słynnej wówczas aktorki z serialu 'Na dobre i na złe' i zakończyło się ustrzeleniem. Nie było w tym specjalnej logiki, bo był już wówczas szczęśliwie żonaty, a szukanie w jego życiu logiki to jak szukanie kukułek w 'Locie nad kukułczym gniazdem'” - czytamy we fragmencie autobiografii Wojewódzkiego.
Michał Figurski odniósł się do tego, jak został przedstawiony przez byłego kolegę w felietonie opublikowanym na portalu anywhere.pl. Dziennikarz, zwracając się do Wojewódzkiego per “drogi Jakubie”, wyznał, że “pomimo poważnych perypetii zdrowotnych i podeszłego wieku”, a także wielu “intratnych namów” nigdy nie dał się namówić na to, aby zdradzić szczegóły na temat swojej przyjacielskiej (niegdyś) relacji z Wojewódzkim. “Wybacz, że podejmowałem Cię w salonie, gdzie książki nie służyły za fototapetę, bo zawsze uważałem, że są do czytania, a nie pokazywania i cytowania - taki drobny, różniący nas niuans leksykalny, jakich między nami wiele. Jadalnia - nie biblioteka, mieszkanie - nie apartament, samochody - nie fury, kobiety - nie lachony, pieniądze - nie worki hajsu, robota - nie kariera, radiowy poranek - nie rzekoma polityczna misja, wspólny interes, a nie megalomania. (...) Być może trwalibyśmy tak przy sobie jeszcze długo, bo naprawdę fajnie było i naprawdę było warto, ale w myśl starej zasady, że najlepszym lekarstwem na udany związek jest ZDRADA, udało się to wszystko skutecznie rozpieprzyć” - pisze Figurski.

Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/kuba_wojewodzki_official/)

Kończąc swój wpis dziennikarz zapowiedział, że również pracuje nad autobiografią. “Na zakończenie dodam, że jako Twój zawistny cień i wór, który, jak zawsze powtarzałeś, dźwigałeś przez lata, też popełniam autobiografię, w której opisuję choroby, z którymi przez lata przyszło mi się zmagać. Przykro mi, ale jestem zmuszony Cię poinformować, że mimo całej mojej do Ciebie ogromnej słabości, sympatii i sentymentu, nie znajdziesz się w niej pod literą „W”, ani nawet pod „CH””.

Myślicie, że Kuba Wojewódzki odpowie na felieton Michała Figurskiego? Po której stronie stajecie w tym sporze?
Zobacz również: Michał Figurski żeni się! Wiemy, kim jest jego wybranka

 

Waży 185 kg, ale ciągle jej mało. Chce zostać najcięższą dziewczyną na świecie
Waży 185 kg, ale ciągle jej mało. Chce zostać najcięższą dziewczyną na świecie - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 07.11.2018 22:41
Wojewódzki musi mieć jakieś mocne haki na wszystkich celebrytów i zarząd TVN-u, bo tylko tak można wytłumaczyć tak długi byt medialny tego błazna, któremu wydaje się, że jest inteligentny.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.11.2018 17:44
No i co oni odwalają :| Jak widać przyjaźń nieszczera od początku, jeden miał coś do drugiego zawsze, ale nie mowil o tym, bo po co - fajnie jest. A potem przelała sie czara goryczy, jeden olewa, drugi sobie przypomina za co go śmieszyło u kumpla. No ludzie... eh... ;/
odpowiedz

Polecane dla Ciebie