Marta Kaczyńska bierze ślub... po raz trzeci!

Kim jest szczęśliwy wybranek?
Marta Kaczyńska bierze ślub... po raz trzeci!
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/mmkaczynska/)
21.03.2018

Marta Kaczyńska jest znana głównie z bycia córką pary prezydenckiej oraz bratanicą prezesa Prawia i Sprawiedliwości. Głośno bywa też niekiedy na temat jej niektórych wypowiedzi oraz burzliwego życia prywatnego.

Kobieta była mężatką dwukrotnie. Jej pierwszym wybrankiem został Piotr Smuniewski, a drugim Marcin Dubieniecki. Jak donoszą niektóre źródła, obecnie Marta szykuje się do ślubu po raz trzeci. O kandydacie na męża wiemy tylko tyle, że jest biznesmenem, ma na imię Piotr i posiada dzieci z poprzedniego małżeństwa.

„Fakt” donosi, że Kaczyńska uzyskała unieważnienie ślubu z ostatnim mężem. Córce byłej prezydenckiej pary zależało na tym, aby przyjmować sakrament Komunii Świętej.

Co ciekawe, nadchodząca ceremonia ma być nietypowa. Tylko Marta wypowie na koniec słowa „Tak mi dopomóż, Panie Boże Wszechmogący, w Trójcy jedyny i wszyscy święci”. To oznacza, że ślub będzie jednostronny. Bierze się go w kilku przypadkach. Na przykład osoby wierzącej z osobą niewierzącą.

Co to oznacza w praktyce?

„W momencie, w którym zawieramy ślub z osobą, która nie może złożyć przysięgi, ponieważ nie jest katolikiem lub po prostu nie wierzy, wtedy faktycznie przysięgę składa wyłącznie katolik. Musi on dodatkowo przyrzec, że zrobi wszystko, aby dzieci były wychowane w wierze. Natomiast druga osoba też ma pewne obowiązki. Musi m.in. zapewnić, że pozwoli stronie katolickiej na życie w wierze, bez żadnych nacisków i lobbowania na rzecz swojej religii. Taka obietnica dotyczy również tego, jak będą wychowywane dzieci. Osoba nie składająca przysięgi małżeńskiej musi mieć świadomość, że dzieci będą wychowane w wierze katolickiej”, informuje na łamach portalu gwiazdy.wp.pl adwokat kościelny - Michał Poczmański.

Co Wy na to?

Zobacz także: Poznajcie nową WAG. To Lana, żona Macieja Rybusa

 

Komentarze (6)

Ocena: 5 / 5
Arletta Bolesta (Ocena: 5) 15.07.2018 14:26
Nt. kościelnego procesu o nieważność małżeństwa zapraszam również na mój blog dr Arletta Bolesta adwokat kościelny
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.03.2018 20:27
A rodzice św. pamięci w grobie się przewracają . To co ona wyrabia , przechodzi ludzkie pojęcie. Oj nie udała im się córka nic, a nic !!!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.03.2018 17:56
Jak ta laska z artykułu wcześniej. Dzieciorobka, kazde z innym. Brawo, Marto
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.03.2018 15:04
Mnie ciekawi ile partnerów ogólnie mają kobiety które biorą ślub po kilka razy...
odpowiedz
Stara baba (Ocena: 5) 21.03.2018 15:03
Niech sobie żyje jak chce, ale denerwuje mnie, że kobieta, która ma 3 dzieci chyba z trzema różnymi facetami (w dodatku pierwszemu mężowi wmawiała ojcostwo) ma czelność pouczać ludzi zwłaszcza w kwestiach moralnych.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo