Dwie Miss zrobiły sobie wspólne selfie i wywiązała się poważna afera. Kobietom i ich rodzinom grozi niebezpieczeństwo!

Miss Iraku wraz z rodziną musiała uciekać z kraju przez zdjęcie, które zrobiła sobie z Miss Izraela. Wywołało ono falę nienawiści.
Dwie Miss zrobiły sobie wspólne selfie i wywiązała się poważna afera. Kobietom i ich rodzinom grozi niebezpieczeństwo!
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/sarahidan/)
19.12.2017

Konflikt Izraela z Irakiem ciągle trwa i doprowadza do kuriozalnych sytuacji. Wspólne zdjęcie obywatelek tych krajów sprawiło, że rodzina jednej z nich musiała opuścić swój kraj. Chodzi o Sarah Idan – Miss Iraku.

Wydawać by się mogło, że polityki nie powinno się mieszać z innymi sprawami, ale okazuje się, że jest ona wszechobecna. Nawet w konkursie Miss Universe nie można o niej zapomnieć. Zaczęło się niewinnie... Miss pochodzące z dwóch skłóconych krajów zrobiły sobie wspólne selfie. Sarah Idan zamieściła je w mediach społecznościowych z podpisem „Pokój i miłość od Miss Iraku i Miss Izraela”. Zrobiła to na kilka dni przed galą finałową. Selfie błyskawicznie rozprzestrzeniło się w Internecie i dotarło też do Irakijczyków pałających ogromną niechęcią do Izraelczyków. Wkrótce Sarah dostała ostrzeżenie od organizatora. Poinformował ją, że jeżeli nie usunie zdjęcia z mediów społecznościowych, zostanie pozbawiona tytułu Miss Iraku. Jej rodacy również nieprzychylnie odnieśli się do zdjęcia, a nawet grozili dziewczynie.

Matka Sarah poradziła jej, żeby mimo wszystko nie rezygnowała z konkursu. Dziewczyna posłuchała się, ale na wszelki wypadek zamieściła kolejny post w mediach społecznościowych. Napisała, że nie popiera polityki rządu izraelskiego. To nie pomogło. Przeciwnicy Izraela dowiedzieli się, kim jest rodzina Sarah i zaczęli jej grozić śmiercią. Rodzina w obawie o swoje życie opuściła kraj.

Sarah opowiedziała o wszystkim w rozmowie z CNN. „Powiedziałam: „zróbmy sobie zdjęcie”, żeby ludzie z naszych krajów mogli zobaczyć, że nie ma między nami problemów i właściwie jesteśmy ambasadorkami pokoju” – zrelacjonowała dziewczyna. Skutek był jednak taki, że zdjęcie tylko podsyciło nienawiść.

Zobacz także: Oto nowa Miss Polonia 2017. Zasłużyła na wygraną?

Źródło:www.wprost.pl
 

 

Good Night #nofilter تصبحون على خير

Post udostępniony przez Sarah Idan (Sarai) سارة عيدان (@sarahidan)

Komentarze (8)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 21.12.2017 00:32
btw. na wspólnym zdjęciu wyglądają jak spokrewnione :D
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.12.2017 00:49
Co za bezsens.... co ma kurvva piernik do wiatraka ? Co zwykli, szarzy ludzie mają do polityki swojego głupiego państwa, którego są obywatelami ?! To że jakieś kraje się nienawidzą, to nie znaczy że mają dyktować warunki swoim obywatelom z kim mają się przyjaźnić/ zawierać związek a z kim nie. To jest ingerencja w nie swoje sprawy a to już podchodzi do braku wolności słowa i dyskryminację ! Ale to są ciapaki, więc co się dziwić......w cywilizowanej Europie takie coś nie miałoby miejsca.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 19.12.2017 19:15
Coraz częściej myślę że polityka jest niczym sekta- ludzie tracą dla niej głowę, są skłonni nawet krzywdzić tych którzy myślą inaczej.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.12.2017 17:41
Teraz ta rodzina powinna dostać azyl w Izraelu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.12.2017 16:08
Co za głupie narody.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo