10 wpływowych mężczyzn, którzy stracili pracę przez akcję #metoo

Nikt by się po nich tego nie spodziewał!
10 wpływowych mężczyzn, którzy stracili pracę przez akcję #metoo
Fot. Unspash.com
19.11.2017

Akcja #metoo zebrała spore żniwo. Jako pierwszy został oskarżony Harvey Weinstein. Producenta obciążyły zeznania znanych aktorek, w tym Angeliny Jolie i Gwyneth Paltrow. W krótkim czasie kariera mężczyzny, na którą pracował latami, upadła. Na dodatek odeszła od niego żona.

Następni w kolejce byli Kevin Spacey i Ed Westwick. Jeżeli chodzi o odtwórcę głównej roli serialu „House od Cards”, jest mało prawdopodobne, aby wyszedł cało z medialnej nagonki. Netflix zareagował błyskawicznie i w ostatnim sezonie „House os Cards” już go nie zobaczymy. Pogłoski wskazują na to, że w postać Franka Underwooda wcieli się Kevin James. Co do Westwicka, czas pokaże, jak rozwinie sie sytuacja.

W wyniku artykułów opublikowanych w „New York Timesie” o molestowanie zostało w sumie oskarżonych 20 hollywoodzkich szych. Oto 10 nazwisk, które zaskoczyły najbardziej...

Zobacz także: EXCLUSIVE: Wybaczyłam mojemu gwałcicielowi

#metoo

Fot. Unspash.com

Terry Richardson

To nazwisko tak wiele razy padło podczas programu „Top Model” w pozytywnym aspekcie. Niestety profesjonalizm w robieniu zdjęć nie szedł w parze z profesjonalnym traktowaniem modelek. Richardson został oskarżony o molestowanie, a właściciele topowego magazynu „Vogue” zadeklarowali, że więcej nie skorzystają z jego usług.

Zobacz także: Żony Hollywood: Polskie bogaczki, które zrobiły karierę w Ameryce (ZDJĘCIA)

Robert Scoble

To 52-letni amerykański bloger oraz współzałożyciel grupy muzycznej Transformation. Prywatnie mężczyzna jest mężem i ojcem trójki dzieci. W październiku został oskarżony o seksualne nadużycie wobec dwóch kobiet. Scoble zaprzeczył doniesieniom, ale zrezygnował z zajmowanego stanowiska. Czyżby chciał uniknąć kompromitacji?

John Besh

John Besh jest osobowością telewizyjną i właścicielem restauracji.  Ponad 20 byłych pracownic mężczyzny oskarżyło go o molestowanie. Wobec tak licznych zarzutów Besh nie miał wyjścia – przyznał się. On równiez zrezygnował z piastowanego stanowiska.

 

#metoo

Fot. Unspash.com

Rick Najera

Swoją karierę rozpoczął jako aktor, aż doszedł do stanowiska dyrektora CBS Diversity Showcase. Pod koniec października padły pod jego adresem oskarżenia o molestowanie seksualne. Mężczyzna, podobnie jak wielu innych, zszedł z medialnej sceny.

Michael Oreskes

Co ciekawe, to były dziennikarz „New York Timesa”. Mężczyzna dopuścił się gwałtów. Oskarżyły go aż trzy kobiety. Oreskes przyznał się, a nastąpnie złożył rezygnację w pracy.

Brett Ratner

Ratner to reżyser i producent filmowy, który był związany z wytwórnią Warner Bros. Mężczyzna nie przyznaje się do gwałtów, o które go oskarżono. W odpowiedzi wystosował oskarżenie o zniesławienie wobec rzekomo poszkodowanych.

#metoo

Fot. Unspash.com

Jeff Hoover

Na liście nie mogło zabraknąć polityka. Mężczyzna jest członkiem Partii Republikańskiej. Jego współpracownice oskarżyły go o molestowanie.

Ken Baker

To znany dziennikarz. Niedawno światło dzienne ujrzały zachowania, których się dopuścił. Były to m. in. wiadomości o seksualnym podtekście. Baker został zwolniony.

Hamilton Fish

Fish był redaktorem „The New Republic”. Okazało się, że molestował swoje współpracownice. W obliczu oskarżeń Fish zwolnił się.

Kirt Webster

To kolejny dziennikarz na liście. Około dwa tygodnie temu został oskarżony o molestowanie seksualne. Webster wydał oświadczenie, w którym twierdzi, że nie dopuścił się zakazanych czynów, a wszystko odbyło się za obopólną zgodą. Pomimo tego odszedł z pracy.

Zobacz także: Kolejna aktorka oskarża Eda Westwicka o gwałt!

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo