Gwiazdy, które rozbierają się w szczytnym celu

Nagie sesje stają się dla wielu celebrytek przepustką do sławy, jednak niektóre gwiazdy rozbierają się także po to, by zwrócić uwagę na ważne sprawy…
Gwiazdy, które rozbierają się w szczytnym celu
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/anja_rubik/)
14.05.2017

Kilka miesięcy temu na okładce „Playboya” mogliśmy oglądać Kasię Moś, reprezentantkę Polski na tegoroczny konkurs Eurowizji. Piękna piosenkarka pozowała topless, a jej piersi zasłaniały… łapy pięknego psa, którego artystka trzymała na ramionach. Wewnątrz magazynu zamieszczono więcej zdjęć nagiej wokalistki w towarzystwie zwierzaków ze schroniska . Właśnie ich obecność była warunkiem, dla którego Moś zdecydowała się rozebrać.

„To „Playboy” zgłosił się do nas. Długo mówiłam „nie”. Ale potem pomyślałam, że może dzięki tym zdjęciom chociaż parę osób wspomni, powie o akcji adopcji psów… Moim warunkiem wzięcia udziału w sesji był współudział zwierząt. Psy były wzięte ze schroniska, a co najmniej jeden z nich po ukazaniu się numeru znalazł nowy dom” – tłumaczyła Moś w rozmowie z „Plejadą”. „Oczywiście, bałam się tej sesji, ale potem stwierdziłam, że nie mogę się bać. Wolę żałować, że coś zrobiłam, niż że czegoś nie zrobiłam. Poza tym, nie żałuję zrobienia tej sesji” – dodała piosenkarka.

Zobacz także: Michał Żebrowski pokazał półnagie zdjęcie żony! Co na to Internauci?

W innym wywiadzie gwiazda podkreśla, że od lat walczy o prawa zwierząt, bo ludzie to najbardziej brutalny z wszystkich gatunków. „Mordujemy często dla przyjemności, nie dla pożywienia. Jestem przeciwna myśliwym, żeby panowie budowali sobie na polanach budki i strzelali do zwierząt, często nieskutecznie uszkadzając im ciało” – przekonywała Moś.

Prawdziwą weteranką rozbieranej walki o prawa zwierząt jest Joanna Krupa, która często bierze udział w kampaniach społecznych. Czasem kontrowersyjnych. Kilka lat temu ukazały się zdjęcia, na których celebrytka pojawiła się w samych stringach. Spod majtek wystawały kępki futra. Podpis brzmiał: „Nie rujnuj swojego wizerunku futerkiem”. Spory skandal wywołał także plakat, na którym modelka wystąpiła nago z krzyżem. Akcja amerykańskiej organizacji PETA pod hasłem „Bądź aniołem dla zwierząt. Nie kupuj. Adoptuj” miała zwracać uwagę na problemy bezdomnych psów i kotów.

Niedawno Krupa wystąpiła, oczywiście nago, w kampanii PETA zachęcającej do rezygnacji z wełnianych ubrań. Na zdjęciu modelka jest naga, zakrwawiona i posiniaczona, a na rękach trzyma wygoloną małą owcę. Na plakacie widnieje hasło „Nie ma nic ciepłego ani miłego w wełnie”.

„Zdecydowałam się wziąć udział w tej kampanii, ponieważ nie miałam pojęcia, że ludzie są tak okrutni. Te owca są bite w gospodarstwach, niektóre z nich się zatrzaskuje, skręca się im kark. Miliony z nich umierają co roku. Strzyżenie odbywa się tak szybko, że czasami są kaleczone, dlatego że pracownicy otrzymują wynagrodzenie od masy wełny, a potem są zszywane bez żadnych środków przeciwbólowych. Nie jestem doskonała, ale staram się mieć dużo współczucia i chcę być świadoma tego, co się dzieje na świecie” – tłumaczyła Krupa na portalu społecznościowym.

W ramach tej samej kampanii PETA rozebrała się również znana aktorka Alicia Silverstone, walcząca z okrucieństwem stosowanym podczas strzyżenia owiec. „Odbywa się to w rzeźni, na taśmie i przebiega bardzo szybko. Podczas strzyżenia owce są ranione, często bardzo poważnie. Nikt ich nie opatruje. Po prostu przechodzi się do następnej. (…) Ludzie, którzy się tym zajmują traktują je jak przedmioty. Gdy nie są już potrzebne, są zabijane” – opisywała gwiazda, która od lat rozbiera się w szczytnym celu.

„Nazywam się Alicja Silverstone i jestem wegetarianką” – brzmiał wielki napis na plakacie, który ukazał się kilka lat temu i przedstawiał nagą aktorkę, leżącą nad brzegiem basenu. Gwiazda od dawna nie je mięsa. Decyzję o zmianie nawyków żywieniowych podjęła po spotkaniu dotyczącym praw zwierząt, w którym uczestniczyła. „Zrozumiałam wtedy, że sama jestem problemem. Byłam miłośniczką zwierząt, a jednocześnie je zjadałam” – stwierdziła w jednym z wywiadów. Organizacja PETA ogłosiła Alicję Silverstone najseksowniejszą wegetarianką i zaprosiła do udziału w kampanii, której efektem było nagie zdjęcie aktorki.

W szczytnym celu rozebrała się także najsłynniejsza polska modelka, Anja Rubik. Jej nagie zdjęcie pojawiło się w albumie „Natural Beauty”, którego premiera odbyła się w czasie World Earth Week, czyli Światowego Tygodnia Ziemi. Dochód ze sprzedaży wydawnictwa zasilił konto organizacji Global Green USA, zajmującej się m.in. edukacją ekologiczną. Do udziału w projekcie Anję Rubik zaprosił znany nowojorski fotograf James Houston. Polska modelka znalazła się w gronie gwiazd walczących o podniesienie świadomości ekologicznej, m.in.: Christy Turlington, Brooke Shields i Elle Macpherson.

Natomiast organizacja I’m Not a Trophy zachęciła do rozebrania inną słynną modelkę, Carę Delevigne. Kampania miała uzmysłowić okrucieństwo, jakim jest zabijanie zwierząt dla futer i skór. „Mam nadzieję, że ta sesja uświadomi ludziom, jakim okrucieństwem jest kłusownictwo i polowanie na zagrożone gatunki” – tłumaczyła gwiazda. Francuski artysta Arno Elias na nagim ciele modelki namalował kolaże, których głównymi bohaterami są zwierzęta zagrożone wyginięciem.

W takich kampaniach społecznych chętnie uczestniczy także Pamela Anderson. Jedno ze słynnych zdjęć przedstawia lekko zmarzniętą, nagą seksbombę, na ramiona której opada śnieg. Podpis brzmi: „Potraktuj futro ozięble”. Dużo kontrowersji wywołał inny plakat z udziałem modelki, na którym Pamela ma na sobie jedynie bikini i napisy na częściach ciała, które u zwierząt nadają się do spożycia. Hasło kampanii to: „Wszystkie zwierzęta mają te same części ciała”. Władze kanadyjskich miast zabroniły eksponowania zdjęcia, ponieważ uznały, że jest ono seksistowskie.

RAF


Polecane wideo

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
Venus (Ocena: 5) 15.05.2017 22:09
Jak już dojdę do takiego ciała i ktoś będzie chciał zrobić ze mną sesję to w szczytnym celu, np. dla zwierząt też się chetnie zgodze. w sumie to moze sobie to ustalę jako nową motywacje do schudnięcia. od tygodnia biorę IQacai, narazie czuję, że mam mniejszy apetyt a co za tym idzie mniej jem i mniej waże :) jagodki acai tez przyspieszają metabolizm, moze jak sie ruszę na siłownie, to sesja dla zwierząt przyjdzie szybciej hah :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie