Obserwujesz Kylie Jenner na Instagramie? To przestań! (6 pomysłów, jak spędzić czas bardziej pożytecznie)

Prawdopodobnie najpopularniejsza nastolatka świata Kylie Jenner z dnia na dzień wyrosła na idolkę młodego pokolenia. W tym tekście spróbuję ci wytłumaczyć, dlaczego to nie jest wzór do naśladowania.
Obserwujesz Kylie Jenner na Instagramie? To przestań! (6 pomysłów, jak spędzić czas bardziej pożytecznie)
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/kyliejenner/)
18.02.2017

Kim Kardashian musi czuć się mocno zaniepokojona. Kobieta, która dla popularności zrobiłaby – i faktycznie zrobiła – wszystko, totalnie uzależniona od sławy (co potwierdził jej były mąż Chris Humphries), czuje na plecach oddech swojej przyrodniej siostry. Mówi się wręcz, że Kylie z sióstr Kardashian-Jenner jest teraz najpopularniejsza. A jeszcze parę lat temu nic na to nie wskazywało – brzydkie kaczątko Kylie pozostawała w cieniu odnoszącej sukcesy na wybiegu i magnetyzującej posągową urodą Kendall. O popularności na poziomie Kim, Kourtney czy Khloé mogła co najwyżej pomarzyć. I być może marzyła, skoro dopięła swego. Kilka (miejmy nadzieję, że tylko kilka) operacji plastycznych, coraz śmielsze selfies, do tego ciemnoskóry chłopak – tyle wystarczyło, by Kylie Jenner obserwowało na Instagramie ponad 85 milionów internautów.

85 milionów!

Nawet w Niemczech mieszka mniej ludzi – ok. 82 miliony.

Kylie Jenner z pewnością zaciera ręce. Taka sława oznacza ogromne pieniądze. Jesienią ubiegłego roku media doniosły, że dziewiętnastolatka kupiła sobie czwarty dom o powierzchni ponad… tysiąc metrów kwadratowych. Za, bagatela, 12 mln dolarów. Wyjątkowo kosztowne prezenty dostaje od niej ukochany, raper Tyga. Kylie podarowała mu już m.in. luksusowego Bentleya. Wydaje krocie na ubrania, bieliznę, kostiumy kąpielowe, kosmetyki, torebki, buty, biżuterię, zabiegi kosmetyczne i estetyczne. Dla współczesnych nastolatek, rozpaczliwie poszukujących wzorów w świecie bez autorytetów, Kylie Jenner to idolka stylu i urody. Trendsetterka. Prawie ikona.

Obserwowanie przemiany i pozornie bajkowego życia Kylie może wydawać się ciekawe, masz jednak niejeden powód, by odłączyć się od zafascynowanego nią towarzystwa. Za tym wszystkim, co robi Kylie, kryje się pustka. Na jej Instagramie nie ma nieudanych zdjęć. Śmiało można założyć, że zanim jedno z nich trafi do obiegu, trzeba zrobić dziesiątki, a może i setki prób, by wybrać najlepsze ujęcie. No a Kylie, którą na tych zdjęciach widzimy… Nie, to nie jest typowa nastolatka. To dziewczyna, która nie zna normalnego życia. Od dziecka dorastała w otoczeniu kamer. Zawsze otaczał ją wianuszek paparazzi. Dziś cały świat wie, jak się ubiera, co je, gdzie imprezuje, jaką nosi bieliznę, jak spędza wolny czas. Życie Kylie Jenner to Truman Show.

Zobacz także: Dakota Johnson w najbrzydszej kreacji wszech czasów

Kylie Jenner

Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/kyliejenner/)

Sęk w tym, że zachwycone nią nastolatki zapominają, że Kylie nie jest i nigdy nie będzie jedną z nich. Nie jest też wzorem do naśladowania. Jest dziewczyną otoczoną luksusem, żyjącą w oderwaniu od rzeczywistości, koncentrującą całą swoją uwagę na sobie, a zwłaszcza na swoim wyglądzie. Można tylko przypuszczać, ile czasu styliści pracują nad jej makijażem – nie wierzcie, że maluje się sama. Oczywiście gdy wargi najmłodszej z sióstr urosły z dnia na dzień i zarzucono jej, że poddała się specjalistycznemu zabiegowi, ona przez długi czas konsekwentnie zaprzeczała (a nawet próbowała ubić niezły interes, reklamując swoje kosmetyki do ust). W końcu chyba jednak zrozumiała, że naraża się na śmieszność, i wyznała, że owszem, stosuje wypełniacze. Nastolatka.

Przy okazji narobiła niezłego bigosu – dziewczyny na całym świecie wpadły na kuriozalny pomysł, by spróbować naturalnie powiększyć swoje usta, korzystając ze szklanek czy butelek i zassanego z nich powietrza. W ten sposób powstało #kyliejennerchallenge, bardzo niebezpieczny trend skrytykowany przez lekarzy, a nawet przez samą zainteresowaną. Już teraz mówi się o ataku klonów Kylie Jenner – nastolatki z całego świata chcą się za wszelką cenę upodobnić do własnej idolki. Nierzadko kosztem zdrowego rozsądku. Zwłaszcza gdy w mediach pojawiają się takie wypowiedzi jak ta Honoraty Skarbek: „Kylie Jenner jest przepiękna po tych operacjach”.

Jeśli obserwujesz Kylie, możesz odnieść wrażenie, że w życiu nic nie liczy się bardziej od wyglądu. Dla sióstr Kardashian i Jenner perfekcyjny look to być albo nie być w show-biznesie. O Kylie zaczęło być bardzo głośno dopiero wtedy, gdy powiększyła to i owo, a jeszcze więcej odsłoniła. Bo Kylie, podobnie jak jej sławne siostry, lubi epatować ciałem. Lubi też, gdy to ciało dotyka jej chłopak, a co skrzętnie Kylie dokumentuje na swoim Instagramie. Jedno z ich wspólnych zdjęć wywołało burzę – Tygę trzyma na nim Kylie za… miejsca intymne. Doszło już do tego, że fotki, na których raper ściska pośladki ukochanej, w zasadzie nie robią na nikim wrażenia.

Zwróć uwagę na jedną rzecz: choć Kylie Jenner jest najpopularniejszą celebrytką świata, tak naprawdę o niej samej wiemy… niewiele. Jakie ma poglądy? Czym się interesuje poza ciuchami i kosmetykami? Jakie czyta książki (i czy w ogóle czyta)? Jakie ma marzenia? Czy coś poza własnymi rzęsami, pośladkami i kolejną fryzurą w zasadzie ją obchodzi? Są dużo ważniejsze i ciekawsze rzeczy od kolejnej sukienki, w której pokazała się Kylie Jenner. Od zastanawiania się, czy ma powiększone piersi i pośladki. Gdzie w tym wszystkim jest miejsce na rozum? Na normalność? Raczej nie w jej świecie. W twoim na szczęście tak!

Kylie Jenner

Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/kyliejenner/)

Kwadrans, który spędzasz na Instagramie Kylie Jenner, możesz poświęcić na:

- Przeczytanie rozdziału dobrej książki. Albo niekoniecznie dobrej. Niech będzie i Grey. Nieważne. Ważne, że poczytasz.

- Krótki trening – chociażby na dywanie, bez wychodzenia z domu. W internecie znajdziesz gotowe programu treningowe trwające nawet mniej niż 15 minut.

- Przygotowanie wspaniałych i zdrowych fit przekąsek, tzw. kulek mocy. Połącz amarantus ekspandowany z syropem daktylowym, masłem orzechowym, rodzynkami, kakao, obtocz w wiórkach kokosowych. Włóż do lodówki. Po schłodzeniu rozkoszuj się legalnymi słodyczami.

- Posprzątanie własnego pokoju. Kwadrans nie wystarczy? To przynajmniej zrób porządek w szufladzie albo w szafie (choćby na jednej półce).

- Obejrzenie teleturnieju. Dobry wybór to „Jeden z dziesięciu”. Zawsze dowiesz się czegoś nowego.

- Telefon do przyjaciela. Albo przyjaciółki. Zwłaszcza do tej, z którą nie rozmawiałaś od dawna. Kilka wiadomości wymienionych na Messengerze to nie to samo.

- Wyjście na spacer ze zwierzakiem – o ile masz zwierzaka. Nie masz? To po prostu idź się przewietrzyć.

EPN

Polecane wideo

Komentarze (3)

Ocena: 4.67 / 5
gość (Ocena: 5) 23.02.2017 00:01
Kto napisał ten artykuł? :D Wielkie brawa, w końcu coś mądrego na papilocie :*
odpowiedz
gość (Ocena: 4) 18.02.2017 14:06
Ona nie ma czasu na zajmowanie sie czymś innym niż swoim wyglądem, bo to właśnie tym wyglądem zarabia. I to jak widać taką sumkę, że nie po co myśleć o czymś innym. Tak wygląda praca celebrytki i wcale lekka nie jest.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.02.2017 07:05
Znane nazwisko nic wiecej pustka w glowie to teraz takie modne...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie