Czy one są najbardziej wpływowe na świecie?

Magazyn „Time” opublikował listę najbardziej wpływowych osób na świecie według czytelników. Okazało się, że ich zdaniem Kate Winslet, Britney Spears czy T-Pain są bardziej wpływowi od Władymira Putina.
Czy one są najbardziej wpływowe na świecie?
03.05.2009

Czytelnicy prestiżowego magazynu „Time” stworzyli w Internecie listę najbardziej wpływowych osób na świecie. Znalazło się na niej ponad 200 nazwisk. Ich różnorodność budzi wątpliwości co do poważnego potraktowania tego typu głosowania.

Pierwsze miejsce zajął "moot". To pseudonim 21-letniego chłopaka, który w październiku 2003 roku stworzył serwis 4chan.org. Początkowo dyskutowano na nim tylko o mandze i anime, dopiero późnej przekształcił się w ogólną platformę. Użytkownicy piszą lub wrzucają linki i obrazki anonimowo. Dzięki swojej pracy wypromowali między innymi przebój internetowy „Chocolate Rain” oraz zjawisko lolcatów (zdjęcie kota i śmiesznego tekstu napisanego z błędem).

Tuż za młodym Amerykaninem znalazł się były wicepremier Malezji, a obecnie prześladowany polityk opozycji, Anwar Ibrahim. Ostatnie miejsce na podium zajął Rick Warren, znany amerykański przywódca religijny kościoła baptystów.

Pierwsza kobieta na liście to niemiecka kanclerz, Angela Merkel , której udało się wyprzedzić (o jedno miejsce - zajęła 8.) koszykarza Los Angeles Lakers, Kobe'a Bryanta. Tuż za pierwszą dziesiątką znalazł się raper, Lil Wayne, nieznacznie mniej wpływowy od rosyjskiego oligarchy, Aleksandra Lebiediewa. Co ciekawe, Putin zajął dopiero 35. pozycję, a więcej do „powiedzenia” mają: Kate Winslet, popowy piosenkarz T-Pain, Britney Spears czy Jonas Brothers.

Na liście można znaleźć między innymi słynną duchową siostrę Angeliny Jolie i zarazem matkę czternaściorga dzieci, Nadię Suleman (185.), reżysera „Slumdoga” - Danny’ego Boyle’a (156.), Toma Forda (192.), Hugh Jackmana (122.), piosenkarkę M.I.A. (105.), Oprah Winfrey (98.), Michelle Obamę (86.), Sarah Palin (81.), papieża Benedykta XVI (78.), Zaca Efrona (56.), Angelinę Jolie (44.).

Dopiero po kilku dniach od ogłoszenia listy najbardziej wpływowych osób na świecie magazynu „Time” wyszło na jaw, że jej kształt ustawili hakerzy (miał to być prztyczek w nos dla nobilitowanego czasopisma, które chwaliło się świetnymi zabezpieczeniami swojej ankiety). Odkryli luki w systemie i umieścili skrypty, które odpowiednio zmieniły listę. Publikując wyniki głosowania, jej twórcy nie mieli pojęcia, że padli ofiarą manipulacji. Gdyby hakerzy się tym nie pochwalili, pracownicy redakcji żyliby pewnie w nieświadomości.

Hakerzy nie tylko przekształcili listę, wpisując na nią nieznane szerzej nazwiska, wprawne oko mogło wypatrzeć, że pierwsze litery z 21 miejsc układają się w hasło „MARBLE CAKE ALSO THE GAME” ("Babka pisakowa to też gra").

Dowcipnisie zjednoczyli się dzięki witrynie 4chan, której pomysłodawcę - „moota” (Christophera Poole'a) - umieścili na pierwszym miejscu.

Tutaj możecie znaleźć pełną listę najbardziej wpływowych osób świata w głosowaniu „Time”.

Zobacz także:

Co portale społecznościowe robią z twoim związkiem?

Żywa męska lalka Barbie! VIDEO

Polecane wideo

Komentarze (46)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 11.05.2009 19:19
heh.. fajnie mają xd
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.05.2009 15:37
aaLE
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.05.2009 13:08
/b/ - RANDOM
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.05.2009 21:42
Druga edcja maybelline new york do rozdania 6 000 kosmetyków chętne pisać na [email protected] :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.05.2009 14:27
najlepszy Sean Paul ;).. lil wayne tez ma ładny głosik.. a z polskich to Pih
odpowiedz

Polecane dla Ciebie