Ranking współczesnych „elit”, które rządzą polską popkulturą

To telewizja i po części my sami generujemy osoby, które stają się ikonami. Oczywiście, ikona to szumne słowo, pod którym może kryć się artystka znana głównie z jednej roli, ale jest popularna ze względu na jej skondensowane wystąpienia – rola w serialu, prowadzenie popularnego show czy też własny teleturniej.
Ranking współczesnych „elit”, które rządzą polską popkulturą
08.03.2009

Jako że polskich ikon nie brakuje, czy to na polu politycznym, czy artystycznym, postanowiliśmy wyselekcjonować 12 osób, które bez wątpienia, w mniejszym lub większym stopniu, wpływają na nasze życie:

 1. Doda - „królowa w lateksie” - można ją kochać albo nienawidzić. Niemniej jednak, wzbudza wiele kontrowersji. Można też o niej mówić, że jest brzydka, ma sztuczne cycki, nie potrafi śpiewać, fatalnie się ubiera, ale to właśnie ona, a nie inna osoba w Polsce, wywołuje tyle emocji. Generuje dysputy, wręcz dzieli kraj na swoich zagorzałych zwolenników i skrajnych przeciwników. Trzeba jej oddać pokłon za upór i konsekwencję w lansowaniu swojego drapieżnego wizerunku. I jeszcze coś. Patrząc na Dodę, na jej zachowanie i na fakt, że tyle jej uchodzi płazem, odnosi się wrażenie, iż jest odpowiedzią na gusta oraz upodobania Polaków.
 2. Tomasz Jacyków – przyjaciel Dody z programu "Gwiazdy tańczą na lodzie”, w którym był jurorem. Człowiek znikąd. Jednak jego parcie na szkło i upór we wbijaniu się przed kamerę dosłownie każdej stacji telewizyjnej popłaciły. Teraz zna go nawet pani Teresa z Koziej Wólki. Jacyków, podobnie jak Doda, z uporem maniaka lansuje styl na chama w markowych ubraniach, które niekiedy są w niewybrednym guście. Cóż, tak niewiele trzeba, żeby zaistnieć i stać się ikoną. Nie trzeba mieć nawet talentów ani szczególnej urody.
 3. Kasia Cichopek – aktorka jednej roli w tasiemcu „M jak miłość”. Sądzimy, że i ona sama się dziwi, skąd taka popularność oraz zainteresowanie jej osobą. Ale cóż, widać znalazła się w odpowiednim miejscu, o odpowiedniej porze. Dla kontrastu z Dodą i Jacykowem, Cichopek jest słodka, aż do bólu. Lansuje styl na dobrą i cnotliwą. Wypełniła niszę ludzi, którzy byli zmęczeni wulgaryzmami i chamskim, wręcz ordynarnym zachowaniem innych celebrytów. Na temat talentu Kasi wypowiadać się nie będziemy, bo i po co? W każdym razie, fakt, że dostaje swój program w Polsacie, o czymś świadczy. Czy o niebywałym talencie telewizyjnym? Odpowiedź pozostawiamy wam.
 4. Monika Olejnik – żelazna dama publicystyki. O Gawryluk, Lisie i innych jakoś się tak nie dyskutuje, jak o niej. Jest twarda i stanowcza. Potrafi ośmieszyć i poniżyć samego prezydenta, który zaraz po tym grozi jej zniszczeniem kariery, a po upływie doby, przesyła kwiaty. Skoro sam Lech Kaczyński boi się Olejnik, to świadczy o jednym: ta kobieta ma władzę! Trzeba dodać, że panie marzą, by być jak ona - stylowe, popularne i twarde. Przy tym wszystkim ten jej luz, zupełna przeciwność Tomasza Lisa...
 5. Kinga Rusin – kobieta, która dzięki rozwodowi z wyżej wymienionym Lisem, stała się marką największej komercyjnej stacji telewizyjnej w Polsce, na antenie której prowadzi dwa programy. Rusin, zarówno w programie śniadaniowym, który gromadzi przed telewizorem nieco starszą publikę, jak i w „You Can Dance”, gdzie „śmiało wygina ciało” z nastolatkami, stara się być cool. Czy jej to wychodzi, czy też nie, pozostawiamy waszej ocenie. Niemniej jednak, Kinga budzi niemałe emocje, a legendy o jej kaprysach powoli przechodzą do historii. W ubiegłym roku dostała Wiktora Publiczności. Ten fakt niewątpliwie świadczy o „sympatii”, jaką wzbudza.
 6. Janusz Palikot – polityk PO, z powodzeniem mógłby być prowadzącym lub jurorem jakiegoś programu rozrywkowego. Były wibratory i inne historie w roli głównej z posłem Palikotem. Dzięki nim stał się człowiekiem, którego wiele z nas pokochało i wiele z nas uznało za oszołoma. Palikotowi trzeba przyznać, że wie, jak zainteresować, jak przyciągnąć, a przede wszystkim - jak zaistnieć w mediach i złamać sztywne sejmowe postawy. Bo czy przed wszystkimi aferami, które pan poseł wywołał, ktoś o nim słyszał? Nikt! Co najzabawniejsze - na świecie takich Palikotów jest na pęczki, u nas jeden, on!
 7. Jola Rutowicz – panna nikt. Poszczególne osoby zaczęły ją bojkotować, nie mówiąc o niej przed kamerą, ale czy to sprawi, że o niej zapomnimy? Chyba nie. Swoim stylem bycia i aparycją sprawiła, że mówili o niej wszyscy. Nie bez powodu zaproszono ją do programu, gdzie z zasady zaprasza się telewizyjne Gwiazdy. Choć chwilowo jest o niej cicho, coś nam mówi, że to cisza przed burzą... Czy ktoś w Polsce nie zna nazwiska Rutowicz...?!
 8. Lech i Jarosław, nazwisko to samo, Kaczyński. Oni podzielili Polskę na tych, którzy są z nimi lub przeciwko nim. O okresie, kiedy obaj sprawowali władzę, można powiedzieć wiele, ale czy było wtedy spokojnie? To pytanie wydaje się być retoryczne. Ich sposób przemawiania do narodu wywoływał ciarki na ciele. Pełne nienawiści monologi to jedyne, co przychodzi na myśl, gdy wymawia się słowo Kaczyński. Zastanawia nas, co ma na celu „ocieplanie wizerunku” po przez spoty, które pozostawiają wiele do życzenia. Niewątpliwie atak, to ich tajna broń, ale czy skuteczna?
 9. Marta Żmuda-Trzebiatowska - nie wiemy jeszcze, czy jesteśmy jej zwolennikami, czy przeciwnikami. Nie wiemy też, na ile jej „niewymuszona” skromność jest szczera i naturalna. W każdym razie, zarówno rok ubiegły, jak i aktualny należą do niej! Zgarnia nagrodę za nagrodą, jest pupilką widzów. Co plebiscyt, to wygrywa Marta. Odgrywa zatem ważną rolę w życiu Polaków.
 10. Edyta Herbuś – tancerka. Mogłoby się wydawać, że jeden „fakultet” nie przyda się na płaszczyźnie robienia kariery w show-biznesie. Nic bardziej mylnego. I choć bezlitośnie wyśmiewa się jej talent aktorski oraz inne próby zaistnienia na szklanym ekranie, Herbuś robi swoje. Trzeba przyznać, że radzi sobie całkiem niezłe. Jak na tancerkę, oczywiście...
 11. Ewa Drzyzga – polska Oprah Winfrey. Kobieta, która od lata cieszy się niezłomną popularnością i wręcz uwielbieniem widzów. My lubimy panią Ewę za jej niewymuszony, swobodny sposób bycia. Coś nam mówi, że to taka babka - i do tańca, i do różańca. A skoro zaczynała jako prowadząca, a dziś jest wydawcą swojego programu, znaczy, że w miejscu nie stoi. Brawo!
 12. Szymon Majewski – showman. Nieźle sobie radzi na tym stanowisku, choć wydaje się już nieco przeżuty i bezsilny. Ile można się promować na wiecznego chłopca? Niemniej jednak, Telekamera, którą niedawno otrzymał, świadczy o tym, że nadal bawi. Zastanawia nas tylko, kogo? Może nie chcemy wiedzieć?

Musimy dodać, że nasza subiektywna lista nie jest rankingiem piękności, mądrości, talentu czy stylu. My przedstawiamy wam Polaków, którzy najbardziej wpływają na nasze życie. Których kopiujemy, z których czerpiemy inspirację czy po prostu szczerze nienawidzimy. Czy zgadzacie się z naszymi typami? Kogo byście dopisały lub wyrzuciły z listy?

Zobacz także:

Polska najlepiej bawi się przy disco polo

Ile zarabiają polskie gwiazdy?

Polecane wideo

Komentarze (190)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 19.07.2011 20:43
or3FrR kwyrwwhyfmqf
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.07.2011 10:57
ZI2QZP bvayrqbnpadq
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.07.2011 15:52
What a joy to find someone else who tiknhs this way.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.04.2009 10:22
[quote="Kingaaa"][quote][b]myszak[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]LullaBaby[/b] Papilotkowi już padło na łeb. Po co tu Jola Rutowicz ? Ona należy do elity ? jak tak to ja nie jestem Polką ! :P Sorry, ale taki shit.;/[/quote] To do Izraela żydówko jedna! dobrze, że zdjęcie zamieściłaś, wszyscy będą wiedzieć kim jesteś![/quote] Oooo.... znalazła się wielka Polka. Co masz do Żydów? Schowaj się może ze swoimi rasizmem i ksenofobią, bo takich jak Ty tutaj nie potrzeba. [/quote] nienawiść do Zydów to nie rasizm, tylko antysemityzm [/quote] To jest IDIOTKO RASIZM!!!! Co za PUSTAK!!!! buhahaha, pieprzona rasistka!!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.04.2009 09:18
Trzebiatowska :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie