Dwadzieścia ponadczasowych piękności

Magazyn „Vogue” opublikował właśnie listę dwudziestu ponadczasowych piękności szklanego ekranu. Znalazły się na niej takie sławy jak Marilyn Monroe, Audrey Hepburn, Julia Roberts czy Angelina Jolie. Kto zajął pierwsze miejsce?
Dwadzieścia ponadczasowych piękności
22.02.2009

Modowy magazyn „Vogue” opublikował właśnie listę dwudziestu ponadczasowych piękności szklanego ekranu. Pierwsze miejsce przypadło legendarnej już Audrey Hepburn, która niezmiennie i od lat zachwyca swoją zjawiskową urodą. Świat oszalał na jej punkcie po tym, jak wcieliła się w postać uroczej i kapryśnej Holly Golightly w „Śniadaniu u Tiffany’ego”. Swoją wytwornością ucieleśniała wtedy marzenia młodego pokolenia, wyprzedzając modernistyczne dążenia następnej dekady. Dzisiaj uznawana jest za jedną z najwybitniejszych aktorek w historii kina oraz uosobienie wszystkiego, co kryje się pod słowami: wdzięk, elegancja i ponadczasowe piękno.

Sukces Audrey jest tym większy, że wyprzedziła takie sławy jak Marilyn Monroe, Angelinę Jolie czy Grace Kelly. Jednak, jak przyznają autorzy rankingu, nie liczyła się dla nich jedynie nieskazitelna uroda, ale również szyk, gracja i charyzma. Nicola Moulton, redaktor naczelna urodowego działu amerykańskiego „Vogue’a”, przyznała nawet, że „prawdziwa ekranowa piękność z definicji musi wyglądać niezwykle w ruchu, nie tylko na zdjęciach”.

Poniżej, prezentujemy pełną listę dwudziestu ponadczasowych piękności kina. Wybór niektórych z nich może dziwić, tym bardziej że w zestawieniu zabrakło tak kultowych gwiazd jak Marlena Dietrich, Catherine Deneuve, Greta Garbo, Jane Fonda, Sharon Stone czy Kate Winslet.

1. Audrey Hepburn

2. Angelina Jolie

3. Grace Kelly

4. Marilyn Monroe

5. Sophia Loren

6. Catherine Zeta-Jones

7. Elizabeth Taylor

8. Keira Knightley

9. Halle Berry

10. Brigitte Bardot

11. Julia Roberts

12. Vivien Leigh

13. Nicole Kidman

14. Cameron Diaz

15. Doris Day

16. Scarlett Johansson

17. Charlize Theron

18. Jennifer Aniston

19. Michelle Pfeiffer

20. Liv Tyler

Weronika Woronowska

Polecane wideo

Komentarze (498)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 09.02.2014 21:48
A gdzie Kim Nowak,Vivien Lajgh,E.Taylor,Greta Garbo,i wiele innych z lat 60 ub.w.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.02.2013 12:51
Najpiekniejsza aktorka w Polsce byla Danuta Szaflarska , Aleksandra Slaska i Aleksandra Zawieruszanka. Wszystkie inne byly szaro-bure : Barbara Brylska o trojkatnej szpiczastej twarzy,Beata Tyszkiewicz z zadartym nosem na za ciezkiej glowie, Magdalena Zawadzka z szeroka pucolowata twarza itd. te wspolczesne niby gwazdy nosza silikonowe piersi na zebrach.brrr !
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.02.2013 12:42
dla mnie najpiekniejsza byla Vivien Lee i Tatiana Samojlowa.Obie mialy prawdziwy wdziek mlodosci i ten naturalny uwdzicielski czar w kazdym spojrzeniu i gescie. Byly przepiekne i na zdjeciach i w filmach.Reszta aktorek byla niesamowicie wymalowana,ze stucznymi rzesami i zmienionymi kolorami dopinanych wlosow. Uroda dzisiejszych aktorek jest silikonowa , u nich mozna podziwiac tylko prace chirurgow.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.12.2011 16:06
a polskie piękne kobiety , np Barbara Brylska ... Pojęcie piękna jest tak ulotne i zmienne . Wg Rubensa żadna z tych "piękności" nie byłaby w nawet pierwszej setce ... PIT
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.05.2011 17:31
zawsze najpiekniejsza byla ava gardner potem liz taylor, rita haywotrh, monroe, brigitte bardot gina lollobrygida itd.pieknosci bez silikonow i napompowanych ust klasyczne urody normalne figury byla jeszcze lodowa anita ekberg ,kim novak czyli stary hollywood.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie