Melkart Ball zwycięzcami "Mam talent!"

Główną nagrodę TVN-owskiego show, 100 tys. euro, zgarnął męski duet gimnastyczny, Melkart Ball. Drugie miejsce przypadło śpiewającej 11-latce, Klaudii Kulawik – czy słusznie?
Melkart Ball zwycięzcami "Mam talent!"
30.11.2008

Finałowy odcinek wielkiego show „Mam talent” od samego początku trzymał w napięciu. Jako pierwszy na scenie pojawił się Snake, który zachwycił nas drapieżno-lirycznym występem akrobatycznym. Później przyszła kolej na rewelacyjnego beatboxera, Bladego Krisa i kolejną już w jego wykonaniu dawkę dźwiękowo-językowych wygibasów. Jako trzecia zaprezentowała się zrobiona z gumy Magda Staszewska, która, jak to określił Marcin Prokop, „składa i rozkłada się jak scyzoryk”.

Czwartą finalistką była Paulina Lenda. Wykorzystując swoje niezwykłe możliwości głosowe, wprost brawurowo wykonała piosenkę z repertuaru Toni Braxton. Tuż po niej zaprezentował się kolejny genialny wokalista, łamacz damskich serc, Mateusz Ziółko. Tym razem zaśpiewał utwór z filmu „Nieśmiertelny”Kuba Wojewódzki i musimy przyznać, zrobił to fantastycznie. Niestety, jego wysiłku nie docenił (pewnie z zazdrości :)), który skwitował, że według niego „była to emocjonalna tandeta”.

Z pewnością dużo bardziej przypadł mu do gustu kolejny uczestnik show, siedmioletni Ziemowit. Zarówno zdaniem jury, jak i naszym, ten mały chłopiec ma w sobie niesamowitą moc rozbawiania i urzekania – już po raz trzeci rozbroił nas nie tylko fenomenalną grą na fortepianie, ale i swoimi prześmiesznymi komentarzami. Tuż po nim na scenie pojawiła się Ewa Lewandowska, która zaprezentowała się w piosence z musicalu „Upiór w operze”. I choć opinie jurorów na temat jej wykonania były podzielone, musimy uczciwie przyznać, że był to jej najlepszy występ w tym programie. Podobnie jak w przypadku śpiewającej formacji przystojniaków z zespołu AudioFeels, na widok i słuch których mocniej zabiły serca wszystkich polskich nastolatek (i nie tylko).

Jako przedostatni zaprezentował się męski duet gimnastyczny Melkart Ball, który wprost oczarował nas niesamowitą opowieścią o nadzwyczajnych możliwościach ludzkiego ciała. W niektórych momentach wydawać by się mogło, że nie istnieją dla nich żadne prawa fizyki, a natura obdarzyła ich jakimś dziwnym darem lewitowania.

Występy finalistów zamknęła 11-letnia Klaudia Kulawik, która zaśpiewała bardzo trudny utwór z repertuaru Stana Borysa, „Jaskółka, siostra burzy”. Jurorzy skrytykowali interpretację piosenki w jej wykonaniu, zarzucając nawet, że nie poradziła sobie z nią wokalnie. W obliczu tak nieprzychylnych opinii pod jej adresem, wynik show dziwi jeszcze bardziej. Ostatecznie bowiem, Klaudii przypadła druga wygrana, w wysokości 100 tys. zł. My jesteśmy trochę rozczarowani, że srebrny medal trafił do dziewczynki bez odrobiny uśmiechu, radości czy choćby jednej małej emocji na twarzy. I choć ten przerażający smutek wypisany w oczach miał swój urok w pierwszym odcinku, przy okazji utworu „Dziwny jest ten świat”, to teraz, w połączeniu z niedoskonałym wykonaniem na wyrost dobranej piosenki, dał raczej karykaturalny efekt. Warto więc zadać sobie pytanie, czy wśród finałowej dziesiątki nie było lepszych?

Na szczęście, laureaci pierwszego miejsca byli prawdziwym strzałem w dziesiątkę i widać, bardzo cieszyli się z głównej wygranej (100 tys. euro). Niestety, jak zwykle w tego typu programach, nie obyło się bez rozczarowań i wielkich przegranych. Do tego grona z pewnością można zaliczyć zdobywców trzeciego miejsca, zespół AudioFeels. Mamy jednak nadzieję, że zarówno oni, jak i Paulina Lenda czy Mateusz Ziółko dostali tu swoją szansę na sukces, a ich kariera dopiero nabiera tempa. My na pewno będziemy trzymać kciuki.

Na koniec należy dodać, że „Mam Talent” był znakomitym show na wysokim poziomie. To miłe, że wśród nudnych, plastikowych programów z gwiazdami w roli głównej, Mamy okazję zrelaksować się przy czymś prawdziwym i świeżym, gdzie nie ma nadmiaru sztucznych uśmiechów oraz wystudiowanych póz. Dzisiaj wieczorem otrzymaliśmy zapowiedź, że kolejna edycja „Mam Talent” rusza w nowym roku – my już nie możemy się doczekać!

Polecane wideo

Komentarze (581)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 18.07.2011 19:37
cCz3xV vkgnmxsoauaw
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.07.2011 18:01
My hat is off to your astute cmomand over this topic—bravo!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.07.2011 14:01
Z5XKGC vclqrnyktgxa
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.07.2011 14:42
Tutaj wpisz treść komentarza...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.07.2011 14:41
Such a deep awnser! GD&RVVF
odpowiedz

Polecane dla Ciebie