THE BEST OF 2010: Najlepsze okładki mijającego roku

Prestiżowe magazyny, twarze warte miliony. Oto pięć najlepszych okładek 2010 roku!
THE BEST OF 2010: Najlepsze okładki mijającego roku
28.12.2010

2010 rok obfitował w wielkie wydarzenia w świecie mody. Odzieżowi giganci zaczęli masowo zatrudniać do swoich kampanii azjatyckie modelki, w reklamie Calvina Kleina wystąpił czarnoskóry mężczyzna, a zmysłowo zaokrąglona Lara Stone została wielokrotnie obwołana najlepszą modelką dekady.

Jak w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy zmieniały się trendy w fotografii? Które zdjęcia wywołały najwięcej emocji i kto jest autorem najgłośniejszej okładki mijającego roku? Na te pytania odpowiada jeden z najbardziej opiniotwórczych portali modowych na świecie - Models.com. Przed wami ranking najlepszych okładek 2010!

okładki magazynów

Mirte Maas, Natasa Vojnovic & Rianne Ten Haken w obiektywie Daniela Jacksona dla Acne Paper. Doskonały miks nowoczesnego piękna i monumentalnej klasyki. Idealny zarówno na kartach modowego magazynu, jak i na surowych ścianach muzeum.

kate moss

Fotografia ikona, wspaniały dowód geniuszu Carine Roitfeld – naczelnej francuskiego Vogue’a. Zdjęcie autorstwa Merta Alas’a & Marcusa Piggott z okazji 90. urodzin paryskiej edycji pisma. W roli głównej: Lara Stone. Voila!

lara stone

Vogue Italia, Steven Meisel, Kristen McMenamy. To musiało się udać! Eteryczna istota nie z tej ziemi i chmura dymu niespokojnie kłębiąca się wokół jej głowy to idealny prolog dla dalszego ciągu tej historii – bajecznego edytorialu ukrytego na kartach sierpniowego numeru włoskiej biblii mody.

okładki vogue

Naomi – nieprzemijająco piękna, niebezpiecznie drapieżna, po prostu perfekcyjna. Tu uchwycona przez Merta Alas’a & Marcusa Piggott na okładce październikowego numeru Interview. Jak zawsze boska, jak zawsze kontrowersyjna.

naomi cambpell

Fotograficzny duet Mert Alas & Marcus Piggott zaprosił do współpracy osiem topowych modelek i stworzył serię czarno-białych zdjęć do magazynu Love. Nagie fotografie Naomi Campbell, Natalii Vodianovej, Darii Werbowy, Amber Vallety, Lary Stone, Jeneil Williams, Kristen McMenamy oraz Kate Moss pojawiły się na okładce marcowego numeru. Kontrolowana prowokacja, erotyzm w roli sztuki.

Komentarze (29)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 20.07.2011 12:27
BN0jcA ajmdlafmkuth
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.07.2011 21:25
w4DIJ6 yygdobhlwsas
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.07.2011 19:01
okhJGi yyqdiieyflni
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.07.2011 11:11
IKpthu cjekevktajlj
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.07.2011 20:22
Ab fab my gdoloy man.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo