Widok chudej modelki może wpędzić w depresję - to udowodnione!

Lekarze dowiedli, że widok chudego ciała zmienia pracę mózgu kobiety. Zaczynają działać obszary, które powinny pozostać w uśpieniu.
Widok chudej modelki może wpędzić w depresję - to udowodnione!
28.10.2010

Dotychczas wpływ wzorów kulturowych na opinię o samym sobie był tematem polemik psychologów i socjologów, tymczasem biologia zamknęła usta wszystkim stronom, podając rzeczowe dowody.

Brytyjscy lekarze przebadali reakcje mózgu płci pięknej podczas oglądania pokazu mody. Okazuje się, że takie widoki budzą pole w tej części kory przedczołowej, która jest odpowiedzialna za wrażenie nieszczęścia i wstrętu do samego siebie.Dodatkowo aktywizują się rejony mózgu, które odpowiadają za poczucie strachu, stanu zagrożenia i niepokoju.

Być może kobiety dadzą radę uspokoić przygnębiające działanie umysłu, ponieważ powoli wchodzi nowy, zdrowszy trend na wybiegi. Anorektyczki przestają być ikonami nienagannej figury, kreatorzy chcą więcej ciała pod tkaniną! 

Ostatnim przykładem jest Crystal Renn, modelka, która często pojawia się w Vogue'u i Elle. 23-latka zajmuje się modelingiem od przeszło dziesięciu lat. Pozowała przed obiektywami największych fotografów tej branży i nie byłoby w tym niczego zaskakującego, gdyby nie fakt, że dziewczyna nosi rozmiar 42-44, a nie jak na prawdziwą modelkę przystało – 34. Warto wspomnieć, że Crystal zanim przyjęła swoje rubensowskie kształty, cierpiała z powodu anoreksji. Prawdziwa sława przyszła, gdy przytyła.

Maja Kostrzewa

Zobacz także:

Jak zmienia się kobieca sylwetka?

Specjaliści od ewolucjonizmu są zgodni. Kobiety za kilkaset lat będą w znacznym stopniu różnić się od nas samych. Jakie będziemy? Bynajmniej nie wysokie i wiotkie!   

Yerba mate - pobudza i odchudza

Dla niektórych picie „mate” jest rytuałem, dla innych eksperymentem smakowym. Nie ulega jednak wątpliwości, że napój ten kryje pod nutką tajemnicy sporą dawkę korzystnych dla nas składników.

Komentarze (41)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 11.09.2011 23:01
Witam. Jeżeli któraś z tu obecnych uważa, że jeśli zrzuci parę kilo mężczyźni będą się do niej ustawiali w kolejce, bardzo się myli. Otóż, drogie Panie, chodzi głównie o CHARAKTER. Jeżeli uważasz inaczej, odpowiedz mi proszę na pytanie: dlaczego kobiety o rozmiarze 34 nie mają faceta, podczas gdy te z rozmiarem 44 mają? Może dlatego, że są bardziej inteligentne, atrakcyjniejsze pod względem psychicznym, mają wyższą samoocenę, itp. To prawda, mężczyzna zwraca uwagę na wygląd, ale chce też z kobietą porozmawiać.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.01.2011 14:10
wy sie cieszcie, co ja mam zrobic jak mam rozmiar 42-44:(:( i nikomu sie nie podobam. wkurza mnie jak ktos jest chudy i jeszcze narzeka
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.12.2010 15:22
Noszę rozmiar 40, a marzę o 34 : (
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.11.2010 11:56
zamienię się rozmiarem 38 na 34...czy są chętni? :-)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.10.2010 15:31
A mi tam to się podoba bo sama jestem bardzo chuda i podnosi mi to samoocenę. Dawniej ciągle miewałam depresje z powodu mmojego wyglądu a teraz zaczęłam się akceptować. :) Nie tylko grube dziewczyny mają kompleksy
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo