Reklama z odmłodzoną komputerowo Twiggy WYCOFANA!

60-letnia Twiggy na reklamie kremu Olay wygląda jak trzydziestolatka. Brytyjczycy uznali, że zdjęcie wprowadza konsumentów w błąd, obiecując niemożliwe rezultaty i wycofali reklamy!
Reklama z odmłodzoną komputerowo Twiggy WYCOFANA!
18.12.2009

Reklama kosmetyków Olay, których twarzą została dziś 60-letnia, pierwsza chuda top modelka - Twiggy , została właśnie wycofana z brytyjskich mediów!  Specjaliści uznali, że zdjęcie zostało nadmiernie wyretuszowane przez grafików komputerowych i zakazali jej rozpowszechniania.

Jak donosi portal Interaktywnie.com, do biura członkini partii Liberalnych Demokratów Jo Swinson spłynęło ponad 700 skarg na reklamę rozświetlającego kremu pod oczy Olay Definity, która ukazała się w wielu magazynach. Panie były oburzone, że twarz dojrzałej kobiety została wygładzona do granic możliwości, a zdjęcie ozdobione hasłem: "Olay is my secret to brighter-looking eyes".

Czytelniczki postanowiły zaskarżyć reklamę. Do organizacji ASA (Advertising Standards Authority) wpłynęły dwa zażalenia, które zarzucają reklamie wprowadzenie konsumenta w błąd z powodu nadużycia komputerowego retuszu zdjęcia. ASA po zapoznaniu się ze skargami uznała, że reklama "może dać konsumentom błędne wrażenie efektu, jaki można osiągnąć za pomocą tego produktu". Co ciekawe, Procter&Gamble, do którego należy marka Olay, nie zgadza się z orzeczeniem ASA. Koncern jest zdania, że różnice pomiędzy zwykłym zdjęciem, a reklamą będą występować zawsze. Firma przyznaje, że zabieg był rutynową częścią post-produkcji, która wykonywana jest w przypadku wszystkich materiałów reklamowych. Tym razem jednak naszym zdaniem graficy przesadzili z Photoshopem

Opracowała Lilka Tylman (na podstawie Interaktywnie.com)

Zobacz także:

FOTORELACJA z metamorfozy Moniki! Zobacz!

Monika jest piękną kobietą, z którą doskonale nam się współpracowało. Jej twarz ma bardzo klasyczny, owalny kontur, regularne rysy i wyraźnie zaznaczone kości policzkowe. Niewątpliwym atutem naszej bohaterki jest również migdałowaty kształt oka oraz pełne, proporcjonalne usta, których kąciki wznoszą się lekko do góry.

Jak wyglądałyby gwiazdy, gdyby były łyse?

Trzeba przyznać, że wybrane przez nas panie nawet po "drobnej" obróbce prezentują się znakomicie. Regularne rysy twarzy obronią się w każdej sytuacji! Dlatego apelujemy do gwiazd - przyłączcie się do antyphotoshopowej akcji i nie pozwalajcie retuszować swoich zdjęć.

 

Polecane wideo

Komentarze (47)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.05.2011 14:22
Ta po prawej to nie jest Twiggy!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.12.2009 15:03
poszukaj czegoś dla siebie ...mololo.pl
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.12.2009 15:11
ta blondynka wogóle nie wygląda jak twiggy... jak dla mnie może ona byc nawet zupełnie inną osobą
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.12.2009 13:54
może to zapoczątkuje nową erę bez retuszu?? albo żeby go chociaż mniej było..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.12.2009 11:17
hahahaha
odpowiedz

Polecane dla Ciebie