Paskudny komentarz modela po skandalu w „Top Model”. Branża fashion stanowczo zareagowała

Za obrzydliwy żart o kobietach poniósł konsekwencje.
Paskudny komentarz modela po skandalu w „Top Model”. Branża fashion stanowczo zareagowała
fot. Instagram (instagram.com/victor_stadnichenko)
30.11.2020
Wiktoria Sobocińska

Sprawa uczestnika dziewiątej edycji Top Model, który w przeszłości został aresztowany za przestępstwo, wywołała wśród internautów prawdziwą burzę. Jego kryminalna historia wyszła na jaw tuż przed finałem programu. Model w 2011 roku dopuścił się gwałtu na nieletniej dziewczynie.

Zobacz również: Jest oficjalne stanowisko TVN w sprawie Dominica D’Angelica! Co dalej z uczestnikiem?

TVN błyskawicznie zareagowało na tę wiadomość i podjęło radykalne kroki. Niektórzy widzowie są zdania, że był to celowy zabieg, ponieważ to niemożliwe, aby producenci programu nie mieli o tym pojęcia. Pojawiało się coraz więcej komentarzy. To wydarzenie podzieliło polski Internet na dwa obozy

Afera w Top Model: Dominic D'Angelica

Nie da się ukryć, że sytuacja sprzed finału dostarczyła widzom sporo emocji. Część osób poparła słuszną decyzję stacji telewizyjnej, a inni krytykowali Top Model za niszczenie kariery młodego chłopaka. Do dyskusji włączyli się inni uczestnicy, a nawet celebryci, łącznie z tymi zasiadającymi w jury programu.

Bądź silny🙏🏽

- skomentowała oświadczenie Dominica Patrycja Sobolewska oraz Michał Piróg.

Uczestnik tłumaczył, że nigdy nie został uznany za winnego, a do aresztu trafił za obronę swojej cioci przed jej agresywnym partnerem.

Victor Stadnichenko: kontrowersyjny wpis o kobietach

Kolejną osobą ze świata modelingu, która wzięła stronę Dominica, był Victor Stadnichenko z ramienia agencji Rebel Models. Na Instagramie modela pojawił się obrzydliwy komentarz obrażający i umniejszający ofiary gwałtu. Victor postanowił "żartobliwie" na niego odpowiedzieć. Nie był świadomy konsekwencji.

Myjcie się dziewczyny, nie znacie dnia ani godziny🔥

Victor Stadnichenko jest byłym uczestnikiem drugiej edycji programu Big Brother. Jego zachowanie wywołało wielkie poruszenie, nie tylko wśród użytkowników Instagrama.

Branża modowa błyskawicznie reaguje

Mimo oficjalnych przeprosin, skandaliczne zachowanie modela spotkało się z poważnymi konsekwencjami. Mężczyzna był związany kontraktem z marką modową Reserved, a także agencją modelingową Rebel Models, którą reprezentował. 

Do obydwu firm zaczęły napływać wiadomości krytykujące jego postawę. Internauci domagali się wydania stanowiska w tej sprawie przez polską markę oraz jego pracodawcę. 

Jesteśmy firmą, której filarem są kobiety, więc dla nas poglądy głoszone przez tego modela są nie do przyjęcia. Zdecydowaliśmy o tym, że usuniemy z naszej strony wszystkie zdjęcia z Victorem Stadnichenko, a także nie będziemy kontynuować współpracy

- oświadczyło Reserved.

To jednak nie koniec konsekwencji. Przez bezmyślny dowcip model stracił również pracę. Po zaistniałej sytuacji, agencja postanowiła oficjalnie zakończyć z nim współpracę przy projektach.

Wyjaśnienia chłopaka nie przekonały ani obserwatorów, ani branży modowej. Internauci docenili szybką reakcję ze strony firm, które reprezentował Victor. 

Pięknie! Może pisać co chce, ale niech jest świadomy konsekwencji, że kara musi być długa i bolesna. Może coś przemyśli. (...) Ja na ich miejscu tez bym nie chciała współpracować z kimś takim, byłoby mi wstyd

- skomentowała jedna z kobiet na Facebooku.

Zgadzacie się z nią?

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Victor Stadnichenko (@victor_stadnichenko)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Victor Stadnichenko (@victor_stadnichenko)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Victor Stadnichenko (@victor_stadnichenko)

Zobacz również: Dominic D’Angelica odniósł się do skandalu! „Jestem bardzo zraniony”

Polecane wideo

W sondzie na największego przystojniaka z „Top Model” ten chłopak okazał się bezkonkurencyjny
W sondzie na największego przystojniaka z „Top Model” ten chłopak okazał się bezkonkurencyjny - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie