Chuda modelka ma dość: „Ludzie obrażają mnie za szczupłe ciało!”

Według niej określenie kogoś mianem „kościotrupa” nie różni się niczym od nazwania go „grubasem”.
Chuda modelka ma dość: „Ludzie obrażają mnie za szczupłe ciało!”
07.09.2015

Świat się zmienia, ale niektórzy mają problem z nadążeniem za tymi zmianami. Jeszcze do niedawna w cenie były chude piękności, o których trudno było powiedzieć złe słowo. Czasami pojawiały się zarzuty, że wyglądają niezdrowo, a wystające kości wcale nie dodają atrakcyjności, ale modę na szczupłość raczej akceptowano. Dzisiaj sytuacja jest już zupełnie inna – uwaga opinii publicznej skupiła się na kobietach nieco większych. Doceniamy ich seksowne krągłości i zazdrościmy pewności siebie.

A co z tymi, które niegdyś podziwiałyśmy? Teraz obrzucamy je błotem. Nie ma gorszej obelgi, niż powiedzieć do kogoś „ty chudzielcu”, o czym przekonała się pewna australijska modelka. Genevieve Barker twierdzi nawet, że obrażanie szczupłych ludzi stało się modne i nikogo już nie gorszy, podczas gdy każda negatywna opinia na temat kobiet plus size postrzegana jest jako brutalny atak.

Sama stała się ofiarą takich komentarzy i nie jest w stanie zrozumieć, dlaczego w niektórych przypadkach chamstwo nazywamy chamstwem, a kiedy indziej próbujemy je usprawiedliwiać.

 

komentarze na temat wagi

Ciągle widuję w mediach artykuły na temat „mowy nienawiści” wobec pulchnych kobiet. Ciągle powtarza się, że nikt nie ma prawa nikogo w ten sposób oceniać. Nikt nie dał nam prawa, aby komentować sylwetkę innego człowieka. To prawda, ale cała uwaga skupia się wyłącznie na kobietach plus size. A co ze mną? Ja też jestem ciągle atakowana. To pod moim adresem padają słowa w stylu „za chuda”, „sama skóra i kości”, „zjedz coś wreszcie”, „jesteś obrzydliwa” - żali się w rozmowie z mediami.

Modelka zauważyła jeszcze coś innego – pulchne kobiety nazywane są w mediach „prawdziwymi”. Zupełnie tak, jakby ich szczuplejsze koleżanki nie były prawdziwe, albo nie powinny nazywać się kobietami. - Jestem chuda, jestem kobietą i jestem prawdziwą kobietą! - przekonuje.

Według niej określenie kogoś mianem „kościotrupa” nie różni się niczym od nazwania go „grubasem”.

komentarze na temat wagi

Publikuję na Instagramie sporo zdjęć, bo tego wymaga ode mnie agencja, z którą mam podpisany kontrakt. Niemal pod każdym pojawia się mowa nienawiści wobec mnie. Codziennie czytam, że „powinnam zjeść hamburgera” albo, że jestem „workiem na kości”. To bardzo, ale to bardzo boli. Zaczynam czuć się winna, że wyglądam tak, jak wyglądam. Ciężko pracowałam na takie ciało, niemal codziennie ćwiczę, żyję jak sportowiec. Jestem zdrowa, silna i, nie da się tego ukryć, chuda – twierdzi.

Genevieve uważa, że czas wreszcie coś z tym zrobić. Nie ma nic przeciwko temu, że w imię poprawności politycznej nie komentujemy cudzej nadwagi. Ale według niej tak samo powinno to działać w przypadku rzekomej niedowagi.

Podzielacie jej spostrzeżenia?

komentarze na temat wagi

Genevieve jest obrażana przez internautów z powodu swojej szczupłej sylwetki.

Polecane wideo

Komentarze (26)
Ocena: 5 / 5
żałosne świnie (Ocena: 5) 30.09.2015 19:47
odezwał sie gruby pasztek kurna jak ważysz ponad 80 kilo to nie dziwne że masz cycki i tyłek szkoda że z rozstępami! i co miło ci?! to samo czują chude osoby jak nazwissz je wieszakami grubasie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.09.2015 21:15
Skoro ludzie mogą śmiać się z otyłych ludzi to tym bardziej mogą śmiać się z wygłodzonych lasek.
zobacz odpowiedzi (3)
Anonim (Ocena: 5) 07.09.2015 20:28
Gdyby była gruba wzbudzałaby zachwyt u zakompleksionych, otyłych kobiet, którym nie chce się chudnąć.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.09.2015 19:05
Nie ważne jak kto wygląda, gruby czy chudy...chodzi o sam fakt czyjejś kultury i taktownego zachowania. Dlaczego stwierdzenie, że jak ktoś ma nadwagę i nazwanie go grubym jest tak bulwersujące a nazwanie kogoś szczupłego chudzielcem już nie? Bądżmy empatyczni i taktowni wobec siebie....ktoś może być gruby jak i chudy z powodu choroby, a nie obżerania się czy ścisłej diety. Trochę empatii i zrozumienia drogie społeczeństwo...zresztą jakie to ma znaczenie wobec wszechświata :P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.09.2015 16:52
a mi urosła sama dupa. i? jakieś wnioski :D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie