19-letnia modelka usłyszała, że jest ZA GRUBA, choć jej BMI wskazuje na dużą niedowagę!

W cenie nadal są tylko skóra i kości. Bycie szczupłą to za mało, trzeba się zagłodzić.
19-letnia modelka usłyszała, że jest ZA GRUBA, choć jej BMI wskazuje na dużą niedowagę!
28.08.2015

Jeśli marzysz o karierze modelki, historia tej dziewczyny powinna Cię do tego raz na zawsze zniechęcić. Ona jest w branży od kilku lat i chociaż wygląda obiektywnie pięknie, właśnie dowiedziała się, że... nie ma warunków, by się tym zajmować. Od jednego z klientów usłyszała, że jest za gruba i powinna wziąć się za siebie.

Wyznanie szwedzkiej modelki wstrząsnęło opinią publiczną. Agnes Hadengard w emocjonalnym filmie opublikowanym na YouTube opisała kulisy ostatniego castingu. Szczupła blondynka zdradziła, że nazwano ją „zbyt dużą”. Klient stwierdził, że ma potężne pośladki i zbyt szerokie biodra. Jeśli chce nadal pracować, powinna „wrócić do formy”.

Sporo zarzutów, jak na dziewczynę, której BMI wynosi 17,5, co wskazuje na niedowagę.

 

anoreksja w modzie

19-latka pracuje w modelingu od 4 lat. W ubiegłym roku wzięła udział w szwedzkiej edycji programu „Top Model”, gdzie zajęła 3. miejsce. Według branży na tym powinna poprzestać, bo bardzo się zaniedbała, a jej ciało już niczego nie sprzeda.

Według przemysłu modowego nie możesz wyglądać tak jak ja. Musisz być szczuplejsza. Negocjowałam kontakt z wieloma dużymi agencjami i klientami. Wydawało się, że bardzo chcą ze mną współpracować. Tracili na to ochotę, kiedy tylko poznawali moje wymiary – wyznaje Agnes. Jej zdaniem wizualnie pasuje do tego świata, ale tutaj liczą się także cyferki na papierze.

Doszło do tego, że coraz trudniej zdobyć jej jakiekolwiek zlecenie. Z tego powodu, chociaż jest doświadczoną modelką, musiała podjąć pracę w sklepie.

anoreksja w modzie

Teraz muszę potraktować modeling jako dodatkowe zajęcie, raczej jako hobby. Jedna sesja w roku to i tak będzie sukces. Jem zdrowo, liczę kalorie i ćwiczę codziennie, ale to nie wystarcza. Mało brakowało, a wpadłabym w anoreksję, ale na szczęście jakoś się z tym uporałam. Postanowiłam polubić siebie, zamiast dać się skrzywdzić innym - wyznaje.

19-latka twierdzi, że jest zadowolona ze swojego wyglądu. Boli ją jednak to, że zupełnie inaczej myślą o niej osoby, które na wybiegach i w reklamach promują konkretne wzorce. Skoro ona jest ich zdaniem zbyt duża, to co ma sobie pomyśleć nastolatka, której BMI jest w normie? Niedowaga w modzie to za mało. Najbardziej pożądane jest wygłodzenie.

Coś tu jest nie tak, prawda?

anoreksja w modzie

Polecane wideo

Komentarze (13)
Ocena: 4.31 / 5
K (Ocena: 4) 29.08.2015 13:11
Co jest pustego w pozowaniu do zdjęć? Jestem osobą inteligentną mającą mnóstwo pasji i jakoś tak się złożyło, że także pozuję - zarabiam na tym. Nie widzą w tym nic pustego.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.08.2015 22:33
Po co być modelką? To puste...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.08.2015 19:05
A TY SIE JESZCZE NIE STRULAS TA SLIMCEA .MY WIEMY JAK TO DZIALA NIE WYCHODZENIEM Z TOALETY
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.08.2015 17:57
I tak zaczyna się choroba psychiczna u młodych dziewczyn która grozi smiercia bulimia ,anoreksja i diabli wiedza co jeszcze bo kazda chce być modelka ,a po ulicach niedługo będą chodzic kosciotrupy
odpowiedz
Clash (Ocena: 1) 28.08.2015 11:08
Ale chyba już od dawna wiadomo, że BMI to przeżytek? Na przykład, niskim osobom ustala absurdalnie wysoką wagę. Serio, minimum 45 kg dla nieco ponad 150 cm? To chyba raczej maks!
zobacz odpowiedzi (6)

Polecane dla Ciebie