Drastyczna przemiana Gemmy Ward

Australijska top modelka, Gemma Ward, mimo że zrobiła sobie przerwę od pokazów i sesji zdjęciowych, nie próżnowała. W ciągu ostatniego roku wystąpiła w dwóch filmach i... drastycznie przytyła! Jeszcze do niedawna była uważana za jedną z najpiękniejszych kobiet świata, dziś stała się pośmiewiskiem brukowej prasy. Czy słusznie?
Drastyczna przemiana Gemmy Ward
27.02.2009

Karierę rozpoczęła w 2002 roku, kiedy to za namową przyjaciół wystąpiła w telewizyjnym show dla modelek, "Australian Search for Supermodels". Dysponując zjawiskową urodą elfa, nieprzeciętnym wzrostem oraz idealnie smukłą sylwetką, od razu wpadła w oko znanym, australijskim agentom i podpisała kontrakt z prestiżową agencją Vivien's Model Management z Sydney, a już kilka miesięcy później, pod opieką sieciowej agencji IMG, podbijała nowojorskie wybiegi.

W 2003 roku magazyn „Vogue” ogłosił ją jedną z dziewięciu „It Girls” („dziewczyn, które mają to coś”) i zatrudnił do sesji zdjęciowej, w której wystąpiła u boku takich sław jak Gisele Bundchen, Daria Werbowy czy Natalia Vodianova. W 2004 roku, w wieku zaledwie 16 lat, Ward stała się najmłodszą modelką, która pojawiła się na okładce amerykańskiego „Vogue’a”. Ten zaszczyt ostatecznie przypieczętował jej sukces oraz dał miano top modelki.

Później było już tylko lepiej – Gemma pracowała na wybiegu u wszystkich czołowych projektantów oraz regularnie pojawiała się w kampaniach reklamowych i sesjach zdjęciowych. W październiku 2006 roku została nawet wyróżniona przez aktora, George'a Clooneya, który osobiście wybrał ją do okładkowej sesji dla pisma „Vanity Fair”. W tamtym czasie młodziutką Ward nazywano objawieniem ostatnich sezonów – mówiono o niej, że „jest jedną z niewielu modelek, które wyglądają jak nie z tego świata; egzotyczną blondynką, najrzadszym ze stworzeń”.

Dzisiaj Gemma ma 21 lat, ale przeszła już na modelingową emeryturę. W 2007 roku zaczęła odrzucać większość wybiegowych propozycji, ponieważ postanowiła wykorzystać swoją znaną buzię w karierze aktorskiej. W 2008 roku pojawiły się w kinach dwa filmy, w których zagrała – thriller "The Strangers" oraz dramat "The Black Baloon". Po premierach obu ekranizacji, Gemma zapowiedziała, że robi sobie przerwę zarówno od modelingu, jak i od aktorstwa:

„Biorę sobie wolne przede wszystkim po to, aby odpocząć i spędzić trochę czasu z rodziną oraz przyjaciółmi. Ale wciąż z entuzjazmem podchodzę do pracy modelki i aktorki. W końcu, na litość boską, jestem jeszcze bardzo młoda”.

Prasa amerykańska zaczęła się wtedy rozpisywać, że decyzja Gemmy jest raczej podyktowana chęcią odpoczynku po trudach związanych z nieoczekiwaną śmiercią jej chłopaka, aktora - Heatha Ledgera. Mówiło się, że Ward wyruszyła w podróż do Nepalu, a później wynajęła apartament w rodzinnym Perth w Australii, ponieważ nie chciała wracać do Nowego Jorku - miejsca, gdzie zakochała się w Heathie. Siostra Gemmy, Sophie, również modelka, także postanowiła wziąć wolne od modelingu, bo, jak przyznała w jednym z wywiadów: „śmierć uświadomiła jej, co jest naprawdę ważne w życiu”.

Niestety, okazało się, że przerwa od pracy nie wyszła Gemmie na dobre. modelka zajadała smutki, co drastycznie odbiło się na jej wadze. Ostatnio widziano ją na plaży Tallow Beach w Australii, gdzie wypoczywała wraz z przyjaciółką, modelką - Nicole Trunfio. Na zdjęciach zrobionych z ukrycia przez paparazzi widać, że Ward sporo przytyła i niewiele zostało z filigranowej bogini wybiegów, jaką była.

Naszym zdaniem, nie ma nic złego w tym, że dziewczyna, która ma miliony dolarów na koncie oraz ugruntowaną pozycję w świecie mody, zrezygnowała z kariery i zmieniła tryb życia, ale jesteśmy o nią zwyczajnie zaniepokojeni. Mamy nadzieję, że modelka szybko dojdzie do siebie i w końcu otrząśnie się z tragedii, jaka ją spotkała, bo szkoda, żeby zmarnował się jej talent aktorski, wielokrotnie doceniany przez znanych krytyków. Nie mówiąc już o tym, że tęsknimy za nią na wybiegu (pewnie nie tylko my – projektanci też), ale w takiej sytuacji, powrót do figury sprzed roku może być bardzo trudny.

Zobacz także:

Dwadzieścia Ponadczasowych Piękności

Seksmodelki – nasz towar eksportowy

Weronika Woronowska

Polecane wideo

Komentarze (312)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 11.12.2010 16:01
Potrzeba wielkiej odwagi, by robić to co się chce, kiedy cały świat cię krytykuje.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.02.2010 22:33
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.01.2010 19:12
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.11.2009 18:48
w porę się dziewczyna wycofała. kasę ma na resztę życia.teraz rozsądek w wydawaniu, a jak lubi podjeść, to jej sprawa.rozsądna dziewczyna.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.08.2009 20:33
Taka przemiana to nie kwestia obżarstwa. Po śmierci Heatha musiała brać antydepresanty stąd ta otyłość. Pozbędzie się kilogramów jak dojdzie do siebie,
odpowiedz

Polecane dla Ciebie