Pierwsze kroki top modelek na wybiegu. Jak wyglądały Gisele, Naomi, Kate...?

Mamy świetne zdjęcia!
Pierwsze kroki top modelek na wybiegu. Jak wyglądały Gisele, Naomi, Kate...?
05.07.2015

Trudno sobie nam wyobrazić trzęsące się nogi Naomi Campbell kiedy postawiła swój pierwszy krok na wybiegu. Jest ikoną mody, supermodelką, która wydaje nam się prawie nierzeczywista, bezbłędna i ciężko zobaczyć ją w świetle dalekim od perfekcji. Ale każda top modelka gdzieś zaczynała, dostała szansę od jakiegoś projektanta i reszta to już historia. Dziesiątki okładek gazet, setki sesji zdjęciowych i wiele mil przebytych na światowych wybiegach mody. Zajrzyj do naszej galerii aby razem z nami odkryć, gdzie znajome piękności miały swój debiut. Wśród zebranych między innymi Kate Moss, Karlie Kloss, Kendall Jenner i legendarna Naomi Campbell. Zapraszamy!

1. Gisele Bundchen

Po lewej na wystawie Alexander McQueen Wiosna/Lato 1998 w roku 1997, po prawej ostatni pokaz mody w jej karierze – szła dla Colcii podczas Sao Paolo Fashion Week w kwietniu.

Giselle oficjalnie zakończyła swoją karierę jako modelka wybiegowa zeszłej wiosny – niedługo po tym jak Forbes oszacował zarobki modelki w okolicach 128 tysięcy dolarów za dzień. (Chyba może sobie pozwolić na emeryturę, co?) Jednak jeszcze w 1997 roku, siedemnastoletnia Bundchen otrzymała wielką szansę na rozpęd kariery gdy otrzymała propozycję udziału w jednym z teatralnych wystąpień Alexandra McQueena. Trzy lata później podpisała kontrakt z Victoria’s Secret i reszta to historia. 

 

Gigi Hadid

14. Gigi Hadid

Po lewej wybieg Desigual Jesień/Zima 2014, po prawej Sonia Rykiel Jesień/Zima 2015 na początku roku.

W czasie nie dłuższym niż rok, Gigi przeszła transformację - z nastoletniej gwiazdy reality TV stała się top modelką.

Jourdan Dunn

10. Jourdan Dunn

Po lewej na prezentacji Marc Jacobs Jesień/Zima 2007, po prawej podczas pokazu Balmain Jesień/Zima 2015 na początku roku.

Jedna z najpopularniejszych modelek, obracająca się w kręgu Joan Smalls i Karlie Kloss, Jourdan Dunn miała swój debiut w 2007 roku u Marca Jacobsa.

Joan Smalls

16. Joan Smalls

Po lewej na pokazie Rachel Roy Wiosna/Lato 2008 w 2007 roku, po prawej u Chanel Jesień/Zima 2015.

Teraz nosząc tytuł aniołka Victoria’s Secret i topmodelki, Smalls prawie wcale się nie zmieniła od czasu, gdy postawiła pierwsze kroki na wybiegu podczas nowojorskiego tygodnia mody w wieku 19 lat.

Lara Stone

20. Lara Stone

Po lewej na pokazie dla Calvin Klein Wiosna/Lato 2007 w 2006, po prawej u Chanel Metiers d’Art. Collection w Salzburgu w zeszłym roku.

Piękność duńskiego pochodzenia zadebiutowała u Calvina Kleina w 2006 roku podczas New York Fashion Week. Jej kariera zatoczyła koło, ponieważ właśnie podpisała kontrakt z marką. 

Crystal Renn

8. Crystal Renn

Po lewej w 2005 roku na wybiegu Jean-Paul Gaultier Wiosna/Lato 2006, po prawej u Cushnie et Ochs Jesień/Zima 2015.

Zanim zadebiutowała u Jean-Paul Gaultier w 2005 roku jako modelka plus-size, Renn miała problem z tym, aby wybić się na rynku jako standardowa modelka, o czym wspomina w swojej biograficznej książce „Hungry” (ang. głodna). Fakt, że teraz jej waga odgrywa drugorzędną rolę, ustępując miejsca talentowi tylko umacnia jej stabilną pozycję na rynku.

Gemma Ward

12. Gemma Ward

Po lewej na pokazie Prada Wiosna/Lato 2004, po prawej pokaz Ellery Jesień/Zima 2015 w tym roku.

„Lalko-podobna” to trend panujący w połowie dziesiątych lat XXI wieku, któremu początek dała Ward debiutując w 2003 roku. W wieku 15 lat zdobyła miejsce na wybiegu u Prady, a później zyskała udział w ich kampanii reklamowej. 

Linda Evangelista

11. Linda Evangelista

Po lewej na wybiegu dla Calvin Klein w 1989 roku, po prawej na pokazie Dior Jesień/Zima 2008 Haute Couture .

Jedno z najbardziej rozpoznawalnych nazwisk oryginalnej ery supermodelek, Evangelista rozpoczęła swoją karierę w wieku 19 lat w 1984 roku. Aktualnie zrezygnowała z kariery na wybiegu, jednak można ją okazjonalnie zobaczyć na wyjątkowych pokazach, jak ten u Diora. 

Iman

15. Iman

Po lewej na wybiegu Michael Vollbracht w 1981 roku, po prawie jako prowadząca „Strut: The Fashionable Mom” w 2012.

Pochodząca z Somalii ikona mody nie pojawiasię na wybiegu od czasu, gdy ogłosiła koniec tego odłamu swojej kariery w 1989 roku, jednak robi wyjątek przy szczególnych okazjach, jak ten pokaz, zorganizowany dla matek w 2012 roku.

Gemma Ward

13. Gemma Ward

Po lewej na pokazie Prada Wiosna/Lato 2004, po prawej pokaz Ellery Jesień/Zima 2015 w tym roku.

„Lalko-podobna” to trend panujący w połowie dziesiątych lat XXI wieku, któremu początek dała Ward debiutując w 2003 roku. W wieku 15 lat zdobyła miejsce na wybiegu u Prady, a później zyskała udział w ich kampanii reklamowej. 

Agyness Deyn

9. Agyness Deyn

Po lewej na wybiegu Paul Smith w 2004 roku, po prawej na pokazie Giles Wiosna/Lato 2011 w 2010 roku.

Znana głównie ze względu na swój androgeniczny wygląd i krótką blond fryzurę, Deyn wniosła odrobinę charakteru na międzynarodowe wybiegi, podczas trwania ery na wizerunek babydoll, którego przedstawicielkami były między innymi Gemma Ward i Lily Cole. Po swoim debiucie w Londynie, modelka zyskała uznanie za oceanem, gdy przekroczyła próg agencji DNA Models w Nowym Jorku, gdzie od razu otrzymała propozycję współpracy.

Kendall Jenner

18. Kendall Jenner

Po lewej na pokazie Sherri Hill Wiosna/Lato 2012 w 2011 roku, po prawej na wybiegu dla Dosso Dossi w Turcji w czerwcu tego roku.

Kariera nowej ikony mody nabiera tempa w niewyobrażalnym tempie. Jest twarzą wielu pokazów mody czołowych projektantów, a do swojego CV może także dodać kampanie dla Estee Lauder i Calvina Kleina. 

Doutzen Kroes

19. Doutzen Kroes

Po lewej u Oscar de la Renta Jesień/Zima 2005, po prawej na wybiegu Victoria’s Secret w zeszłym roku.

Zazwyczaj mija trochę czasu zanim Victoria’s Secret zgłosi się do wschodzącej modelki, jednak Kroes nawiązała współpracę z marką w 2004 roku, w chwili gdy przeprowadziła się do Nowego Jorku z Holandii w wieku 19 lat. Zadebiutowała na wybiegu podczas sezonu Jesień/Zima 2005 kilka miesięcy po przeprowadzce. 

Kate Moss

17. Kate Moss

Po lewej na prezentacji Ralph Lauren w 1993 roku, po prawej na pokazie Louis Vuitton Jesień/Zima 2013.

Po sesji zdjęciowej z Corinne Day dla The Face, która zapewniła szesnastoletniej wtedy Moss niemały rozgłos, modelka wzięła udział w ultra seksownej kampanii dla Calvina Kleina „Obsession” na początku lat ’90. Dwadzieścia pięć lat później, pojawia się sporadycznie na wybiegach – często na prośbę jej serdecznego przyjaciela Marca Jacobsa – tak jak tu na zdjęciu podczas ostatniej kolekcji Jacobsa dla marki Louis Vuitton.

Karlie Kloss

19. Karlie Kloss

Po lewej dla 3.1 Phillip Lim Jesień/Zima 2008, po lewej na wybiegu Elie Saab Jesień/Zima 2015 w tym roku.

Mając 22 lata, Karlie Kloss już ma za sobą wielkie osiągnięcia. Z drugiej strony, już jako piętnastolatka brała udział w 31 pokazach mody w sezonie Jesień/Zima 2008 – niewyobrażalny i spektakularny debiut modelki. Teraz Kloss selekcjonuje projekty, w których bierze udział, skupiając się głównie na pracy jako aniołek Victoria’s Secret i snując plany odnośnie rozpoczęcia nauki na NYU.

Adriana Lima

3. Adriana Lima

Po lewej na wybiegu Rygy podczas Sao Paolo Fashion Week w styczniu 2000 roku, po prawej na prezentacji Balmain Jesień/Zima 2015 na początku tego roku.

Niewiele jest takich modelek, które balansują komercyjną kategorię mody z tą wysoką (high fashion) w tak udany i pełen gracji sposób jak Adriana Lima. Po debiucie na wybiegu u Anny Sui podczas nowojorskiego tygodnia mody w 1997 roku (miała wtedy jedynie 16 lat), Adriana Lima podpisała w 1999 roku umowę z Victoria’s Secret i wkroczyła na wybieg marki już rok później. 

Cara Delevingne

4. Cara Delevingne

Po lewej u Burberry Prorsum Jesień/Zima 2013, po prawej na wybiegu Chanel Jesień/Zima 2015 na początku tego roku.

Być może zastanawia się obecnie nad zamianę kariery modelki na tą aktorską, jednak dwuletnia kariera Cary na wybiegu zapewniła jej rozpoznawalność na całym świecie (na pewno jakąś rolę w tym odegrały jej nieziemskie brwi ;)). Biorąc pod uwagę jej bliską znajomość z Karlem Lagerfeldem, nie zdziwiłaby nas jej obecność na wybiegu Chanel w przyszłości. 

Chanel Iman

5. Chanel Iman

Po lewej Proenza Schouler Wiosna/Lato 2007 w 2006 roku, po prawej na wybiegu u Oscar de la Renta Wiosna/Lato 2014 w 2013 roku.

Nosząc imię Chanel Iman, jak można uniknąć kariery w wielkim świecie mody? Zawładnęła całą branżą niedługo po tym, jak w wieku szesnastu lat zajęła trzecie miejsce w konkursie Ford Model’s Supermodel of the World w 2006. Tego samego roku pojawiła się na kolejnych wybiegach. 

Cindy Crawford

6. Cindy Crawford

W 1990 roku na pokazie Donna Karan Wiosna/Lato 1991, po lewej krocząc po wybiegu Esteban Cortezar Wiosna/Lato 2004 w 2003 roku.

Nie można wymówić słowa supermodelka bez natychmiastowego skojarzenia z Crawford. Jej kariera miała swój  początek na końcu lat ’80. Teraz, gdy świat mody poznał jej córkę o imieniu Kaia, jej nazwisko może zabłysnąć innym blaskiem.

Coco Rocha

7. Coco Rocha

Po lewej na pokazie haute couture Christian Lacroix Wiosna/Lato 2007 w 2006 roku, po prawej u Jean-Paul Gaultier Wiosna/Lato 2014 w 2013 roku.

Mogliśmy spodziewać się nadchodzącej eksplozji kariery modelki, kiedy w 2006 roku postawiła swoje pierwsze kroki na wybiegu Christiana Lacroix. Teraz, znana z klasycznej i pełnej niespodzianek selekcji projektów modowych, Coco może pochwalić się nową rolą jako mama Ioni, którą urodziła w marcu tego roku.

Candice Swanepoel

2. Candice Swanepoel

Po lewej pokaz mody Tommy Hilfiger Wiosna/Lato 2006 w 2005 roku, po prawej na wybiegu Victoria’s Secret w 2014 roku.

Ciężko rozpoznać modelkę o dziewczęcej i niewinnej urodzie na wybiegu w 2005 roku! Dwa lata po swoim debiucie w wieku osiemnastu lat podpisała kontrakt z Victoria’s Secret i do tej pory jej kariera kwitnie.

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo