Polskie modelki lat 90. - co u nich słychać?

Trzy nazwiska, trzy silne kobiety. Niezależne, piękne i kreatywne. Pokazały, że oprócz urody mają wiele ukrytych talentów. O kim mowa?
Polskie modelki lat 90. - co u nich słychać?
10.02.2009

W modzie, jak w życiu, historia lubi zatoczyć koło. To, co kiedyś było, zazwyczaj powraca - zarówno ubrania, jak i kobiety, które je prezentują. I choć Polska to nie zagranica, i nie można tutaj mówić o „wielkich” powrotach w stylu Claudii Schiffer czy Cindy Crawford, nasze piękności dość wyraźnie zaznaczyły swój udział w świecie ogólnie pojętego piękna. Bo o naszych supermodels z lat 90. jest głośno dzięki ich zasługom lub osiągnięciom, niekoniecznie związanym z branżą mody.

Agnieszka Maciąg, Aneta Kręglicka i Ilona Felicjańska. Trzy superkobiety. Każda po debiucie w świecie mody, który okazał się sukcesem, zajęła się czymś innym.

Aneta skupiła się na wykształceniu. Ma ukończony doktorat. Prowadzi własną firmę PR - Hanna Hooper oraz studio filmowe St. Lazare. Wystąpiła także w "Tańcu z gwiazdami". W ubiegłym roku mogliśmy ją podziwiać w kampanii reklamowej firmy Apart, której Aneta użyczyła nie tylko wizerunek, ale także wymyśliła filozofię noszenia brylantów, stając się ambasadorem marki. Jak sama przyznaje, chodzenie po wybiegu nigdy jej nie kręciło. Jako modelka przepracowała zaledwie kilka miesięcy.

Agnieszka studiowała dziennikarstwo na UW oraz psychologię i kulturoznawstwo na SWPS w Warszawie. Próbowała swoich sił wokalnych, literackich i kulinarnych. Z dużym sukcesem. Jej książka kucharska „Smak życia” to bestseller. Właśnie jedzenie stało się punktem zwrotnym w życiu Agnieszki. Była modelka promuje zrównoważone odżywianie.

W branży modowej Agnieszka przepracowała trochę więcej czasu niż Aneta, ale i tej drugiej zawód modelki przestał wystarczać. Chciała od życia czegoś więcej niż spędzanie wielu godzin na malowaniu się i przebieraniu. Jej życiowym partnerem jest Robert Wolański, czołowy polski fotograf. Stanowią zgrany artystyczny duet (Agnieszka ukończyła liceum plastyczne). To dzięki Robertowi na nowo stworzyła rodzinę i uwierzyła w siebie.

Ilona to kobieta pracująca, żadnej pracy się nie boi. Gdy jej mąż, znany biznesmen, zbankrutował, to ona zakasała rękawy i zaczęła zarabiać na dom. Poprowadzi, zorganizuje, zapozuje, pomoże – kobieta orkiestra. Jest właścicielką agencji Felicjańska Media oraz zarządza fundacją na rzecz dzieci. Ilona, choć przestała utrzymywać się tylko i wyłącznie z pozowania, świetnie sobie radzi jako bizneswoman. Jak sama przyznaje, jej nazwisko jest marką, na którą pracowała latami. Marzy, aby w przyszłości, w całości poświęcić się pracy na cele charytatywne.

Mówi się, że piękno przemija. Patrząc na nasze trzy „wielkie” kobiety, odnosi się zupełnie inne wrażenie. W czym tkwi ich sukces? Na czym polega magia ich nieprzemijającego uroku? Wszystkie zgodnie przyznają, że bycie sobą, a przede wszystkim pogodzenie się z mijającym czasem, to klucz do spełnienia. A co za tym idzie, zachowanie piękna na długie lata. Ponadto, pokora, która zahartowała je i dała siłę do samorealizacji.

Borys Rząsa

Polecane wideo

Komentarze (60)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 09.05.2009 14:42
I to są piękne kobiety a nie te współczesne wieszaki:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.02.2009 17:28
kręglicka-the best!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.02.2009 15:49
Maciąg... mmmm bóstwo!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.02.2009 20:43
aha.. to modelki XD aaa.. juz wiem, jak przeczytałam ;pp
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.02.2009 17:46
A która modelka jest ładna może jakieś nieliczne
odpowiedz

Polecane dla Ciebie