VICTORIA`S SECRET kontra DOVE: Które modelki wyglądają bardziej apetycznie?

Podobno mniej niż 100 kobiet na świecie nadaje się do prezentowania bielizny VS.
VICTORIA`S SECRET kontra DOVE: Które modelki wyglądają bardziej apetycznie?
Fot. businessinsider.com
08.12.2012

Gdyby zapytać kobiety z różnych części świata, którą markę bielizny znają i cenią najbardziej, prawdopodobnie większość z nich powiedziałaby: Victoria`s Secret. Rzeczywiście, firma odniosła gigantyczny sukces na skalę globalną, pracując na swoje osiągnięcia od 1977 roku. Wtedy to Roy Raymond otworzył pierwszy sklep w centrum handlowym w Stanford, a następnie trzy oddziały wysyłkowe. Prawdziwy rozgłos marka zdobyła jednak dopiero w połowie lat 90., kiedy specjalnie wyselekcjonowane modelki zaczęły brać udział w spektakularnych pokazach mody.

- Gdy po raz pierwszy stałam się Aniołkiem Victoria`s Secret poczułam, jakby wszystkie marzenia się spełniły. Udział w pokazach tej bieliźnianej marki to dla mnie największe wyróżnienie – przyznała niedawno Adriana Lima.

Okazuje się jednak, że uwielbiane przez panie staniki, gorsety i stringi z logo VS, tak naprawdę dobrze wyglądają tylko na nielicznych osobach. - Mniej niż sto kobiet na świecie nadaje się do prezentowania bielizny Victoria`s Secret – zdradził ostatnio anonimowy pracownik firmy.

W nawiązaniu do tej wypowiedzi portal businessinsider.com postanowił porównać ze sobą dwa zdjęcia. Na jednym widoczne są bardzo chude Aniołki VS, na drugim modelki z kampanii Dove. Różnica widoczna jest oczywiście gołym okiem, jednak pytanie brzmi: która fotografia wzbudza w Was więcej pozytywnych emocji?

Polecane wideo

Komentarze (222)
Ocena: 4.97 / 5
Horo (Ocena: 3) 09.06.2016 01:21
Czytając większość komentarzy postanowiłam również wypowiedzieć się na temat kobiecego piękna. Tu w szczególności zwracam się do pań, które stwierdziły że modelki Dove są "grube". Ideałem pierwotnych ludów była Wenus z Willendorfu, która miała symbolizować piękno płodnej kobiety. Starożytność wybrała na ideał kobiety Wenus z Milo. Średniowiecze nie miało wytypowanego ideału kobiecego piękna zważywszy na ogólną ingerencje Kościoła w życie społeczeństwa, a także sztukę czy kulturę. Renesans wytypował kolejną Wenus swojego okresu przedstawioną na obrazie Sandra Botticellego "Narodziny Wenus". Nie możemy również pominąć barokowych "Trzech Gracji" Rubensa czy "Wenus z Urbino" Tycjana. Trzeba także zauważyć, że większość z rzeźb czy obrazów zatytułowana jest imieniem bogini Wenus, utożsamianej z boginią miłości Afrodytą czczoną przez samych bogów za swoje piękno. Jeśli ktoś nie interesuję się historią tak odległą, przykładem powszechnie znanym i nadal uważanym za ideał kobiecego piękna jest Marylin Monroe. Trzeba przypomnieć, że sławna hollywoodzka gwiazda nosiła rozmiar 44, który teraz jest traktowany jak nadwaga. Pamiętajmy również o przepięknej Anicie Ekberg i słynnej scenie w fontannie z filmu "La Dolce Vita". Dlatego zastanawia mnie od kiedy wychudła i przypominająca bardziej mężczyznę niż kobietę Kate Moss stała się ideałem kobiecego piękna? Czemu osoby z rozmiarem 38 i 40 są uważane za grube? Nie mówię tu oczywiście o twarzach kobiet lecz o samym ciele, które jest tematem przedstawionego wyżej artykułu. Oczywiście spieranie się z zagorzałymi fankami anorektycznego wizerunku modelek jest bezsensowne lecz z chęcią przeczytam kontrargumenty do moich. Pozdrawiam.
odpowiedz
Ja (Ocena: 1) 03.03.2015 22:51
Nie oszukujmy się VS to czysta fantazja wykreowana przez grafików komputerowych. Która z nas tak wygląda? Dlaczego nie widzę takich dziewczyn na siłowni, gdzie są gdy codziennie chodzę na basen ? Nigdy nie dorównamy nierealnym postaciom z ilustrowanych bajek dla naiwnego społeczeństwa.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.05.2014 20:16
Mi osobiście baaardziej podobają się te kobiety z VS
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.05.2013 20:39
Ja osobiście twierdze, że te z VS są piękniejsze i atrakcyjniejsze ale gdy jednak spojrzę na Dove to wydaje mi się ona milsza i przyjemniejsza po mimo rozstępów i wylewającego się tłuszczyku :).
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.05.2013 16:39
wszystkie kobiety są pieknę. zarówno te z VS i Dove. ale bardziej zwracam uwagę na krztałtny tyłek i duże piersi :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie