Modelki = SAMA SKÓRA I KOŚCI? Już nie. W tym kraju takie <--- dziewczyny nie przejdą się po wybiegu!

Ciąg dalszy walki z anoreksją w świecie mody.
Modelki = SAMA SKÓRA I KOŚCI? Już nie. W tym kraju takie <--- dziewczyny nie przejdą się po wybiegu!
26.03.2012

Dyktat kościotrupa w świecie mody nie daje za wygraną. Na większości wybiegów wciąż oglądamy skrajnie wychudzone modelki. Mimo wszystko jednak, niektóre państwa próbują za wszelką cenę walczyć z niezdrowym ideałem piękna.

Tak jest na przykład w Izraelu, pierwszym państwie na świecie, które wprowadziło właśnie oficjalny zakaz publikowania zdjęć wychudzonych modelek. Od tej pory każda dziewczyna, która zechce rozpocząć karierę na wybiegu będzie musiała najpierw okazać specjalne zaświadczenie lekarskie, informujące o tym, że nie ma ona niedowagi. Dodatkowo, każda fotografia, w której dokonano retuszu będzie musiała zawierać informację o ingerencji grafików – donosi Sfora.pl.

O tym, czy dana modelka nadaje się do zawodu zdecyduje jej wskaźnik BMI. I tak na przykład, dziewczyna mająca 172 centymetry wzrostu i ważące przy tym mniej niż 54 kilogramy może zapomnieć o wielkiej karierze. W Izraelu zostanie bowiem uznana za niedożywioną.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

MODELKI BEZ MAKIJAŻU: Kate, Gisele, Heidi i inne piękności bez fluidu, pudru i korektora!

Oto prawdziwe oblicza gwiazd wybiegów! Piękne?

Na zawód MODELKI nigdy nie jest za późno! Te panie są SEXY & robią karierę, chociaż są grubo po 50-tce!

Najstarsza z nich ma 81 lat! Mamy SUPER zdjęcia!

Komentarze (67)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 31.03.2012 21:44
Wczoraj usłyszałam taki tekst od kolegi: "Modelki? A co ja pies jestem żeby na kości lecieć?!" xD
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.03.2012 19:28
jestem chłopakiem a moje zdanie na temat takich modelek to: żal mi ich po prostu ,są chude i brzydkie , nie podoba mi się takie coś. powinny mieć trochę ciałka a nie sama skóra i kości.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.03.2012 18:41
ja tam nie wiem jak schudnac, a to co one robia jest fajne, podziwiam sile woli ze tak moga wytrwac i wogole. k.... ide sie odchudzac.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.03.2012 17:11
ważę 47 kg i mam 170 cm wzrostu. Owszem jestem bardzo szczupła, może nawet przeraźliwie, ale wynika to z mojej przemiany materii, a moja pani doktor nie ma żadnych zastrzeżeń jakoby to moja waga mogła w jakikolwiek sposób wpłynąć na moje zdrowie. Wg mnie nie powinniśmy popadać w skrajność, jak i nie powinniśmy uważać, wszystkich osób chudych za anorektyków, a grubych za obżartuchów. Do tego przeraża mnie nienawiść w tych wszystkich komentarzach. Myślę, że nastolatki szybciej popadają w depresję, czytając takie właśnie komentarze, niż oglądając modelki na wybiegach.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.03.2012 15:40
tylko że modelki które są chude i może nawet mają niedowagę a mają taką budowę i normalnie jedzą będą musiały tyć a dla osoby która jest genetycznie chuda to nie jest łatwe :/
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo