SONDA: Kandydatki na Pierwsze Damy – wybierz najlepszą!

Żona prezydenta powinna odznaczać się całą masą klasy, szyku i taktu. Której z kandydatek na Pierwszą Damę nie brakuje tych cech?
SONDA: Kandydatki na Pierwsze Damy – wybierz najlepszą!
29.04.2010

Zgodnie z przewidywaniami, katastrofa pod Smoleńskiem powoli schodzi na drugi plan i niebawem będą się nią interesować tylko łowcy teorii spiskowych. Skoro w mediach nie wałkuje się już tego tematu, to do głosu wraca polityka. A w niej dzieje się sporo.

 

Przedterminowe wybory prezydenckie rozkręcają się na dobre. Jednym z pierwszych etapów było zgłaszanie kandydatów na kandydatów na urząd prezydenta. W poniedziałek minął termin rejestracji chętnych rywalizujących o najwyższy urząd w państwie.

Jak na razie chętnych jest sporo, bo aż 22 osoby. Z kronikarskiego obowiązku należy wymienić komu marzy się Pałac Prezydencki. Zgłoszone zostały komitety: Zdzisława Jankowskiego Gabriela Janowskiego Marka Jurka Jarosława Kaczyńskiego Bronisława Komorowskiego Janusza Korwin-Mikkego Dariusza Kosiura Bartłomieja Kurzei Andrzeja Leppera Krzysztofa Mazurskiego Kornela Morawieckiego Grzegorza Napieralskiego Andrzeja Olechowskiego Waldemara Pawlaka Zdzisława Podkańskiego Krzysztofa Sadurskiego Romana Sklepowicza Pawła Soroki Bogdana Szpryngiela Ludwika Wasiaka Józefa Wójcika Bogusława Ziętka Ile nazwisk kojarzycie? Pewnie połowę. Warto zaznaczyć, że kilka komitetów już odpadło, a niektóre muszą poprawić wnioski. Według mediów, do finałowej rozgrywki i tak przejdzie maksymalnie około 5-6 kandydatów. Po 6 maja ruszy kampania prezydencka, której zwieńczeniem będą wybory 20 czerwca.

Oczywiście pojawiły się już pierwsze sondaże. W I turze chęć poparcia Bronisława Komorowskiego (wg jednego z ostatnich badań) deklaruje 47%, a 27% ankietowanych swój głos odda na Jarosława Kaczyńskiego. Pozostali kandydaci notują maksymalnie 5-procentowe poparcie (Napieralski, Pawlak i Olechowski). Nie wypada pytać na kogo wy oddacie swój głos, ale możecie ocenić kandydatki na Pierwsze Damy.

Która z nich ma szansę godnie zastąpić pełną klasy i wdzięku Marię Kaczyńską oraz specjalistkę od stylu – Jolantę Kwaśniewską?

Iwona Grzymała - nie jest żoną, a życiową partnerką Waldemara Pawlaka z PSL. Łączy ich nie tylko uczucie, ale również sprawy zawodowe. Do 2007 roku była prezesem firmy informatycznej Plockman, później objęła stanowisko w Konfederacji Pracodawców Polskich.

Anna Komorowska – od 1977 roku żona Bronisława Komorowskiego, z którym ma w sumie pięcioro dzieci (dwie córki i trzech synów). Ukończyła filologię klasyczną na Uniwersytecie Warszawskim, w młodości aktywnie działała w harcerstwie.  

Irena Lepper  - ze swoim mężem, Andrzejem Lepperem, poznała się w wieku 22 lat. Ma wykształcenie podstawowe, zajmuje się prowadzeniem domu i gospodarstwa. Wielokrotnie deklarowała, że nie zamierza czynnie uczestniczyć w polityce. - Kapelusza nie szukam. Na bankiety razem z mężem nie chodzę. Dziennikarze pokazują mnie jako prostą, wiejską babę. Nie ma się czego wstydzić. Ani tego, że nie mam wykształcenia, ani tego skąd pochodzę. Na salony pchać się nie będę – przyznała w jednym z wywiadów.

Małgorzata Napieralska - absolwentka politologii, od 2003 roku żona Grzegorza Napieralskiego. Z liderem SLD poznała się kilkanaście lat temu w Międzyzdrojach, gdzie latem pracowała jako kelnerka. Mają dwie córki – Olę i Alicję.

Irena Olechowska – żona Andrzeja Olechowskiego, z zawodu farmaceutka, członkini zarządu fundacji Ex Animo zajmującej się organizowaniem pomocy dla dzieci chorych na raka.

Na podstawie Hanter.pl opracowała Natasza Lasky

Zobacz także:

Pierwsze zdjęcia z prezydenckiej krypty na Wawelu

To właśnie w tym sarkofagu, ustrojonym kwiatami, nasza prezydencka para spoczęła na wieki.

Co zdradziły czarne skrzynki TU-154?

Rosnący szmer, krzyki, przerażenie. Czy pasażerowie wiedzieli, że zginą?

 

Polecane wideo

Komentarze (194)
Ocena: 5 / 5
Gość K. (Ocena: 5) 08.10.2022 08:21
Najlepsza dama to pani Agata Duda, nastepna to Maria Kaczyńska.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.06.2010 20:34
a jak prezydentem byla by kobieta to jak by mowiono na jej meza pierwszy damek :))
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.05.2010 14:03
napieralska piękna, zadbana kobieta :) w sam raz na prezydentową :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.05.2010 08:14
Żalosny frustrat, nienawiść cię zaślepia ,Pani kaczynska dokonale znała 3 języki obce, porozumiewala soę bez tlumacza, Coo ty wiedz o damach , garnikotluku, ew, mężu garnkotluka
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.05.2010 18:14
Jesteście żałośni... Nawet miesiąc nie minął odkąd straciliśmy Marię Kaczyńską , a Wy już szukacie Jej następczyni.. Weźcie się opanujcie trochę.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie