Najpiękniesze kobiety świata – Miss World minionej dekady!

Konkurs Miss Świata odbył się już 58 razy! Wśród najpiękniejszych kobiet ostatniej dekady znalazły się między innymi Chinka, Rosjanka oraz Irlandka – zobacz ich zdjęcia, zagłosuj na Miss Dekady!
Najpiękniesze kobiety świata – Miss World minionej dekady!
Wybory Miss World, Miss Peru
04.02.2010
> -->

W tym roku konkurs Miss World odbędzie się po raz 59! Wybory swoją historią sięgają aż do lat 50-tych ubiegłego wieku, kiedy to najpiękniejsze kobiety wybierano zawsze w stolicy Wielkiej Brytanii. Później konkurs, a wraz z nim jego uczestniczki, podróżował po całym świecie, by w 2006 roku zawitał nawet w Polsce. W zestawieniu „koronowanych głów” przodują Wenezuelki i Indyjki – reprezentantki tych krajów zdobywały tytuły Miss najczęściej.

Aby zostać Miss i przez rok rządzić światem piękności, nie wystarczy grzeszyć urodą. Konkursowe jury poznaje kandydatki podczas poprzedzającej finał podróży, a widzowie mogą ocenić potencjał intelektualny uczestniczek na podstawie ich odpowiedzi na wylosowane pytania. Korona z założenia trafiać ma więc do kobiety nie tylko pięknej, ale i mądrej, przyjaznej, uczynnej oraz marzącej o… pokoju na świecie.

W 2000 roku tytuł zdobyła reprezentantka Indii – Priyanka Chopra (wówczas 18-latka), która (zgodnie z niepisaną zasadą Indyjskiego show-biznesu) została aktorką. Obecnie regularnie występuje w hollywoodzkich produkcjach oraz, jak na miss przystało, udziela się charytatywnie. Jest twarzą kampanii reklamowej zegarków.

Rok później nastąpił prawdziwy przełom – oto korona powędrowała do czarnoskórej Afrykanki – po raz pierwszy w historii konkursu. Kariera Agbani Darego rozwinęła się w kierunku modelingu. Pojawiała się na wybiegach i w edytorialach. Obecnie mieszka i pracuje w Nowym Jorku.

W 2006 roku konkurs odbył się w Warszawie. Zwyciężyła wówczas Tatiana Kucharova, czeska modelka. Obecnie, miłościwie nam panuje pochodząca z Gibraltaru Kaiane Aldorono, wybrana 12. grudnia 2009 roku podczas finału w Johannesburgu.

Tytuł Miss wciąż jest obiektem pożądania milionów kobiet na całym świecie, także tych najmłodszych. Nic więc dziwnego, że do wyścigu o koronę stają nawet dzieci. Kilku i kilkunastolatki dopingowane przez rodziców poddają się ochoczo urodowym zabiegom, uczą się chodzić z gracją, upodabniają do lalki Barbie, a wszystko po to, by choć przez moment poczuć się jak księżniczka. Być może za kilka lat najwytrwalsze z nich ujrzymy w finale Miss World. Z pewnością będą z siebie dumne, ale czy szczęśliwe?

10 najpiękniejszych kobiet świata ostatniej dekady:

2000 – Priyanka Chopra, miss Indii

2001 – Agbani Asenite Darego, Nigeria

2002 – Azra Akin, Turcja

2003 – Rosanna Davison, Irlandia

2004 – Maria Julia Mantilla Garcia, Paru

2005 – Unnur Birna, Islandia

2006 – Tatiana Kucharova, Czechy

2007 - Zhang Zilin, Chiny

2008 – Ksenia Suchinowa, Rosja

2009 – Kaiane Aldorino, Gibraltar

Lilka Tylman

Zobacz także:

Czy nadchodzi era puszystych modelek?

Wciąż jesteś zapatrzona w modelki w rozmiarze 0, stosujesz dietę za dietę, katujesz się treningami i twoim najważniejszym celem jest utrata na wadze? Zanim znowu zaczniesz się ograniczać, zastanów się, czy robisz to dla siebie, czy może ulegasz modzie, która tak naprawdę się zmienia?

Najpiękniejsze transseksualistki świata

Na specjalnie przygotowanej scenie swoje wdzięki prezentowało kilkudziesięciu kandydatów do tego zaszczytnego tytułu, którzy w okolice Bangkoku ściągnęli z czterech stron świata.

 

Polecane wideo

Komentarze (117)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 11.10.2011 17:27
Unnun Birna na tym zdjęciu nie prezentuje się tak ładnie,ale uwierzcie mi,to naprawdę kobieta cudownej urody. Nie chodzi o to,że piękna... To za mało. Te piękno jest fascynujące i tajemnicze, oryginale i na swój sposób egzotyczne
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.02.2011 09:28
Ksenija Suchinowa ma za duży nos!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.10.2010 16:48
Ksenija Suchinowa najpiękniejsza masakra nie 10 lat tylko 60
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.10.2010 16:57
Tatiana Kucharova !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nawet bez makijażu jest śliczna, czego nie można powiedzieć o pozostałych, np: o Ksenii Sukhinovej i reszcie ...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.10.2010 16:53
Tatiana Kucharova jest najpiękniejsza i najbardziej naturalna !!!!!!!! Prawdziwa miss dekady !!!!!!!!!!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie