Megan Fox cierpi na POWAŻNĄ chorobę. Dopiero teraz się do tego przyznała

Pierwszy raz o niej słyszymy...
Megan Fox cierpi na POWAŻNĄ chorobę. Dopiero teraz się do tego przyznała
instagram.com/meganfox
25.03.2018

Wydaje się, że gwiazdy znajdują się poza polem rażenia wszelkich ludzkich słabości i chorób. Ich uroda bardzo często sprawia, że myślimy o nich, jak o wygranych na loterii genetycznej. To jednak nieprawda. Doskonałym tego przykładem jest Megan Fox, uznawana za jedną z najseksowniejszych kobiet na świecie. Gwiazda przyznała się niedawno, że od urodzenia cierpi na brachydaktylię. Widać to szczególnie w jednej części jej ciała.

Zacznijmy od tego, czym w ogóle jest brachydaktylia, zwana też krótkopalczastością, to dziedziczna wada wrodzona. Brachydaktylia najczęściej objawia się niedorozwojem płytki paznokcia i skróceniem jednego lub kilku palców dłoni lub stóp. Schorzenie to dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Płeć nie ma tutaj żadnego wpływu na ryzyko wystąpienia krótkopalczastości. 

 

Zobacz też:  Anella przedłużyła włosy! Wygląda lepiej? 

instagram.com/meganfox

U aktorki schorzenie jest najbardziej widoczne w kciukach, które są zdecydowanie krótsze niż reszta palców Fox. Gwiazda przyznała, że w jej przypadku przyczyną choroby była nieodpowiednia dieta jej mamy, którą ta stosowałą w trakcie ciąży. Mama Megan codziennie jadła bowiem tuńczyka, który nie jest wskazany w jadłospisie ciężarnych, bo zawiera zbyt dużo rtęci.

Leczenie brachydaktyli opiera się głównie o rehabilitację zbyt krótkich części ciała. Kiedy jednak deformacja jest zbyt duża i uniemożliwia normalne funkcjonowanie, konieczna jest ingerencja chirurgiczna.

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 29.03.2018 01:35
"Gwiazda przyznała się niedawno" Mówiła o tym już kilka/kilkanaście lat temu (pamiętam, że w bravo o tym pisali lata temu :D), więc brawo za refleks!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.03.2018 14:52
Powazna choroba? Ryli?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.03.2018 01:42
po pierwsze o chorobie mówiła już dawno temu a po drugie gdyby miała byc chora od rtęci z tuńczyka to by miała dużo większe uszkodzenie genetyczne :D
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.03.2018 01:12
Jak ma się jedzenie tuńczyka do wady wywołanej genami? Ktoś z jej rodziny przekazał wadliwy gen i tyle. Kolejne bzdury biologiczne.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo