Zespół nadwrażliwej pochwy

01 Czerwca 2016

Też na to cierpisz? Sprawdź, jak wyleczyć VVS.

zapalenie przedsionka pochwy

Przy wprowadzaniu tamponu czujesz dyskomfort? Gra wstępna i seks kojarzą ci się z piękącym bólem, zwłaszcza w obszarze wejścia do pochwy? Nie jesteś w stanie nosić obcisłych ubrań, a jazda na rowerze to dla ciebie prawdziwa katorga? Najprawdopodobniej cierpisz na VVS, czyli zapalenie przedsionka pochwy.

Na pierwszy rzut oka narząd z tym schorzeniem wygląda normalnie. Bywa, że staje się nieco zaczerwieniony, ale nie objawia się typową infekcją. Nasilenie dyskomfortu pojawia się natomiast najczęściej tuż przed menstruacją.

Przyczyny VVS

Kobiety cierpiące na zapalenie przedsionka pochwy mają w tym miejscu wyjątkowo dużo zakończeń nerwowych, które są odpowiedzialne za hiperwrażliwość. Przyczyną schorzenia mogą być jednak także urazy i blizny, które potęgują odczuwanie tarcia lub ucisku.

Zobacz także: Co wierzące kobiety myślą o tych, które stosują antykoncepcję?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

megi
(Ocena: 5)
2016-07-25 15:34:00

Też myślałam, że mam ten problem, na szczęście okazało się że to jedynie niedostateczne nawilżenie w trakcie stosunku. Kuracja hydrovagiem bardzo mi pomogła. Globulki z hialuronianem sodu i kwasem mlekowym poprawiły nawilżenie i chroniły przed otarciami oraz podrażnieniem. Odkąd je stosuje stosunek sprawia mi przyjemność, a nie ból.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1