PROBLEM: Zapomniałam wziąć pigułkę antykoncepcyjną...

27 Września 2016

Dlaczego kobietom zdarza się zapominać o przyjęciu tabletki anty?

pigułka anty

Kobiety z pokolenia Millenialsów zmagają się z wieloma właściwymi dla ich wieku zmianami w codziennym życiu, m.in. nagromadzeniem zadań do wykonania. Międzynarodowe badanie „Millennial and Contraception – Why do we forget?” („Kobiety z pokolenia Millenialsów i antykoncepcja – dlaczego zapominamy?”) przeprowadzone na zlecenie firmy Bayer wykazuje, w jaki sposób zmiany, których młode kobiety doświadczają na co dzień, podnoszą ich poziom stresu. To z kolei prowadzi do częstszego zapominania o zwyczajowych czynnościach – włącznie z zażywaniem pigułki antykoncepcyjnej.

Badanie wskazuje, że – niezależnie od tego, czy chodzi o nowy związek, rozstanie, czy zwrot w życiu zawodowym – kobiety doświadczyły w minionym roku przeciętnie dwóch istotnych zmian, a w niektórych przypadkach – nawet sześciu. Trzy czwarte badanych (75%) przyznało, że zmiany te spotęgowały ich stres.

Dr Linda Papadopoulos mówi: „Nie jest żadną tajemnicą, że życie po dwudziestce jest stresujące. To czas podejmowania ważnych decyzji i czas istotnych zmian, które często powodują stres. Stres ten może zaburzać proces kodowania i przywoływania wspomnień, co w konsekwencji może mieć negatywny wpływ na zapamiętywanie.”

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (4)
ocena
4.8/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Kasandera
(Ocena: 5)
2016-12-02 06:11:36

Ciekawe czy przez te 4 lata robiłaś jakies badania u ginekologa, czy tak brałas na ślepo i nagle źle się zaczełaś czuć? Ja biore Vibin. To są tabletki w systemie 21 + 7 i lekarz robi mi kontrolne badania co pór roku jak pojawiam się po receptę. Nie mam żadnych nieprawidlowości w wynikach, a i czuję się świetnie ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 4)
2016-09-27 09:52:13

Mi tabletki anty po 4 latach brania tak rozregulowały organizm, że już nigdy więcej nie sięgnę po te ścierwo, a brałam takie lepsze z górnej półki już wolę zajść w ciążę niż mieć problemy zdrowotne na długi czas lub resztę życia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-28 22:02:14

Jeśli po 4 latach to nie nagle... Z resztą przyjmowanie hormonów nie wpływa dobrze na zdrowie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1