Wirus HIV: Jak rozpoznać pierwsze objawy?

11 Października 2014

To kobiety są bardziej narażone na zarażenie wirusem HIV niż mężczyźni.

sickness

Powszechne jest przekonanie, że niebezpieczeństwo zakażenia wirusem HIV dotyczy przede wszystkim homoseksualnych mężczyzn lub narkomanów, którzy przyjmują środki odurzające za pomocą zastrzyków. Prawda jest jednak zupełnie inna. Niestety to kobiety są najbardziej narażone na ryzyko zakażenia. Dlaczego tak jest?

Składa się na to wiele przyczyn. Przede wszystkim wpływ ma tutaj kobieca budowa anatomiczna. Na zakażenie HIV u kobiety wrażliwe są zarówno błona śluzowa pochwy, jak i szyjki macicy. U mężczyzn natomiast wrażliwość ta ogranicza się jedynie do niewielkiej obwódki błony śluzowej wokół ujścia cewki moczowej oraz do wewnętrznej warstwy pod napletkiem.

 

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2014-10-11 22:29:04

re: Wirus HIV: Jak rozpoznać pierwsze objawy?

Ja kiedys zrobilam sobie test na hiv bo zapytali czy chce jak zapisywalam sie do lekarza w uk. W zyciu mialam tylko 2 partnerow ale nigdy nic nie wiadomo... Babka spojrzala na mnie jak na przesteoce i ze zdziwieniem zapytala drugi raz czy na pewno? Okazalo sie zem zdrowa ale to uczucie bylo paskudne... Jak jakis parszywiec a ja po prostu chcialam skorzystac z okazji -.-

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-10-11 23:19:20

Ja miałam 3 partnerów, ale nigdy nie wiesz ile oni mieli partnerek więc postanowiłam się przebadać. Zrobiłam test w ramach akcji anonimowego badania na obecność wirusa HIV. Było baardzo dużo osób, w różnym wieku. Młode osoby, ale też dojrzali panowie w garniturach. Przed pobraniem krwi był wywiad z osobą odpowiednio przeszkoloną - Pani była bardzo taktowna i zapewniała wsparcie psychiczne, to samo przy odbieraniu wyników.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-10-11 14:12:51

re: Wirus HIV: Jak rozpoznać pierwsze objawy?

Niestey większosc kobiet bardziej martwi sie chyba czy zajda w ciąże niż czy zaraza sie wirusem hiv, a to moze jeszcze bardziej im utrudnic zycie niz niechciana ciąza...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1