Wakacyjny przewodnik po antykoncepcji: Jak się skutecznie zabezpieczyć i o czym pamiętać?

23 Lipca 2014

Urlop może sprzyjać gorącym romansom…

antykoncepcja na wakacje

Antykoncepcja to temat całoroczny. Jednak podczas wakacji warto o niej przypominać szczególnie, ponieważ badania pokazują, że właśnie latem bardziej zaniedbujemy tę kwestię. Co piąta kobieta przyznaje, że w wakacje nie zachowuje dyscypliny w stosowaniu antykoncepcji hormonalnej, a aż 34% kobiet uważa, że wakacje mają negatywny wpływ na sposób używania antykoncepcji i mniej staranne jej stosowanie (badanie zrealizowane techniką CAWI przez Millward Brown SA w dniach 24-29 lipca 2013 w ramach kampanii „Wakacje na okrągło”; próba reprezentatywna dla populacji kobiet internautek w wieku 18-35 lat mieszkających w miastach).

„Wakacje to też czas kiedy częściej decydujemy się na zbliżenia seksualne, tak wynika z moich wieloletnich obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi” – zwraca uwagę edukator seksualny Michał Pozdał. „Dlatego właściwe zabezpieczenie antykoncepcyjne i pamiętanie o nim jest bardzo ważne. Ale obok tego istotne jest również to czy jesteśmy gotowi na rozpoczęcie życia seksualnego. Warto odpowiedzieć sobie na to pytanie” – podkreśla. „Jeśli partnerzy oboje są zdecydowani, to seks i to ten seks „zabezpieczony” będzie elementem scalającym związek. Natomiast gdy jedna ze stron nie czuje się jeszcze gotowa i decyduje się na współżycie pod wypływem presji lub namowy ze strony partnera, to może to spowodować trwałą niechęć do seksu i rozpad związku, w którym brakuje obopólnej satysfakcji”.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (9)
ocena
4.6/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Normalny facet
(Ocena: 1)
2014-08-17 16:24:37

re: Wakacyjny przewodnik po antykoncepcji: Jak się skutecznie zabezpieczyć i o czym pamiętać?

Kryptoreklama środków antykoncepcyjnych...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
elka
(Ocena: 5)
2014-07-29 11:28:58

re: Wakacyjny przewodnik po antykoncepcji: Jak się skutecznie zabezpieczyć i o czym pamiętać?

my z mężem przez jakiś czas stosowaliśmy prezerwatywy ale nie jest to wygodne, dlatego od jakiegoś czasu biorę pigułki antykoncepcyjne yasminella, do tego lekarz przekonał mnie bym brała osłonowo harmonellę, by przede wszystkim chronić się przed chorobą zakrzepowo zatorową, na szczęście u mnie w rodzinie nie było takich przypadków ale wolę nie ryzykować

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-07-23 14:39:07

re: Wakacyjny przewodnik po antykoncepcji: Jak się skutecznie zabezpieczyć i o czym pamiętać?

nie ma to jak lansować rozwiązłość seksualną.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1