Solarium, kąpiel, seks - Czy to szkodzi podczas okresu?

29 Grudnia 2014

Jeśli zastanawiasz się, czy podczas miesiączki możesz ćwiczyć, uprawiać seks, brać kąpiel czy korzystać z solarium, odpowiedź znajdziesz w artykule.

woman vogue

Podczas miesiączki często czujemy się rozbite i zmęczone. Na nic nie mamy ochoty – przynajmniej w pierwszych dniach. Wycofujemy się wtedy z pełnej aktywności. I dobrze, bo to czas, gdy trzeba zająć się sobą. Przy okazji warto wiedzieć, czego podczas okresu nie powinno się robić.

Kąpiel i solarium

Jedną ze spornych kwestii jest branie kąpieli podczas menstruacji. Niektórzy twierdzą, że może nam to bardzo zaszkodzić, doprowadzając do krwotoku. A jak jest naprawdę? Z kąpielą w tych dniach jest tak, że na pewno znacznie bardziej higieniczny jest prysznic. W wannie natomiast nie powinno się leżeć zbyt długo, a woda nie może być gorąca – mogłaby nasilić krwawienie.

Podczas okresu zaszkodzić może solarium. Przegrzanie ciała, podobnie jak kąpiel, może bowiem nasilić krwawienie i spotęgować ból towarzyszący menstruacji. O korzystaniu z solarium podczas miesiączki jedna z internautek pisze tak: „Dziewczyny, lepiej nie ryzykować dla opalenizny, przecież klika dni was nie zbawi. Słyszałam kiedyś, że jakaś dziewczyna zemdlała w solarium i trafiła do szpitala z tego właśnie powodu, że podczas trwania miesiączki opalała się w solarium. Zresztą w każdym profesjonalnym solarium powinna być informacja o przeciwwskazaniach do opalania się”.

Seks – tak czy nie?

Wiele kobiet zadaje sobie pytanie, czy podczas okresu można się kochać. I czy jest to dobre dla zdrowia. Medycznych przeciwwskazań do uprawiania seksu w tych dniach nie ma, jest to więc indywidualna sprawa partnerów – musicie sami odpowiedzieć sobie na pytanie, czy macie ochotę na kontakty intymne podczas twojego okresu. Ty musisz natomiast zdecydować, czy w czasie miesiączki będziesz miała siłę i ochotę na seks. Wiele kobiet w pierwszych dniach okresu czuje się tak fatalnie, że o żadnych czułościach nie może być mowy.

Lekarze nie zalecają jednak uprawiania seksu podczas miesiączki. Pamiętaj, że w tych szczególnych dniach szyjka macicy jest otwarta, co oznacza, że łatwiej wtedy o zakażenia. Pochwa jest również podatna na infekcje bakteryjne. Na początku menstruacji spada również odporność organizmu, łatwiej można więc wtedy złapać jakąś przykrą dolegliwość.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
1/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Lool
(Ocena: 1)
2017-12-21 11:34:17

Z medycznego punktu widzenia nie ma przeciwskazań... Chwile dalej... Lekarze odradzają bo.. Kto to pisał? Masakra dwie sprzecznosci i to w jednym akapicie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2014-12-30 13:28:41

re: Solarium, kąpiel, seks - Czy to szkodzi podczas okresu?

Niczego odkrywczego się nie dowiedziałam czytając ten artykuł...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2014-12-30 13:27:22

re: Solarium, kąpiel, seks - Czy to szkodzi podczas okresu?

Niczego odkrywczego się nie dowiedziałam, czytając ten artykuł...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1