REPORTAŻ: Antykoncepcja nieletnich

05 Czerwca 2016

Przeżyjesz szok, kiedy dowiesz się, jak zabezpieczają się nastolatki. Kradzione pigułki czy gumowe rękawiczki to dopiero początek.

antykoncepcja dla nastolatki

Kolejne dane statystyczne mówią nam o tym, że inicjacja seksualna wśród młodych ludzi odbywa się coraz wcześniej. Dziewczyny w wieku 16-17 lat zazwyczaj mają już pewne doświadczenia w tej kwestii. Pomijając fakt, czy to rzeczywiście odpowiedni moment, warto zastanowić się nad tym, jak się wtedy zabezpieczają. Patrząc na rosnącą liczbę młodocianych matek - chyba niezbyt skutecznie.

Nastolatki, nawet jeśli odwiedzają ginekologa, to raczej w celu sprawdzenia swojego stanu zdrowia, niż przepisania pigułek. Często wstydzimy się o nie poprosić albo uważamy, że nie jest to rozwiązanie, którego oczekujemy. A kiedy przychodzi co do czego - pozostajemy z niczym i musimy zdać się na zapobiegliwość partnera. Eksperci alarmują, że nie tak powinno to wyglądać. Antykoncepcja musi być sprawą przemyślaną i zaplanowaną, a nie kwestią przypadku i chwili.

Jak naprawdę to wygląda? Rozmawiamy z dwiema młodymi kobietami. Jedna z nich jest wciąż niepełnoletnia, a druga doskonale pamięta nieodległą przeszłość. Zdradzają nam, jak wygląda zapobieganie ciąży w ich wykonaniu.

Zobacz również: Co wierzące kobiety myślą o tych, które stosują antykoncepcję?

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-06-07 22:46:16

re: REPORTAŻ: Antykoncepcja nieletnich

Wielki błąd w tytule. Termin nieletni odnosi się do osób niepełnoletnich, które mają na koncie naruszenia prawa, wykroczenia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-06-06 08:06:14

re: REPORTAŻ: Antykoncepcja nieletnich

jakie to polskie... najpierw siedziec cicho, a potem plakac, ze coreczka wpadla

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1