Pytania, które chciałby usłyszeć każdy ginekolog

09 Kwietnia 2018

Często brak nam nawet podstawowej wiedzy...

ginekolog

Dla niektórych z nas wizyta u ginekologa to niemały stres. Nie każda kobieta potrafi całkowicie otwarcie mówić o swoich sprawach intymnych, nawet jeśli w grę wchodzą poważne problemy ze zdrowiem.

ZOBACZ TEŻ: Brązowa, szara, pomarańczowa... Wiemy, co oznacza kolor krwi w czasie miesiączki

Ginekolodzy zdradzili, jakich pytań nie zadają im ich pacjentki, mimo że powinny to robić. Zdaniem lekarzy unikamy rozmowy na te tematy, bo oblewa nas fala wstydu i zażenowania. O co boimy się zapytać lekarza?

"Jak wygląda moja wagina?"

To prawdziwy fenomen, ale zdecydowana większość kobiet nigdy nie oglądała swoich dróg rodnych w lustrze. Tak naprawdę niemal 1/3 z nas nie wie, jak wyglądają ich wargi sromowe i wejście do pochwy. Nie wiedzieć czemu uważają oglądanie swoich stref intymnych za coś odstręczającego.

"Dlaczego moja pochwa tak pachnie?"

Każda kobieta pachnie „tam” inaczej. Jest to nie tylko kwestia higieny, ale także zdrowia, diety, noszonej bielizny i używanych kosmetyków do pielęgnacji. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy, że zapach stref intymnych może sygnalizować chorobę. Jeżeli czujemy, że coś z naszą wonią jest nie tak, koniecznie powiedzmy o tym lekarzowi. Nie uzna nas za brudaski!

 

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (5)
ocena
4/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-09 20:45:16

Skoro współczujecie że kobieta nie wie gdzie jest łechtaczka i nie potrafi poprawnie nazwać swoich narządów płciowych to dlaczego nie napiszecie o tym na serio porządnego artykułu? Darujcie sobie te durne teksty o tym jakie ubrania lubią faceci i co nosić by im się podobać albo te fejkowe listy z problemami.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 2)
2018-04-09 21:53:02

Dobrze to napisałaś ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-09 16:57:47

Nie bardzo rozumiem jak ginekolog miałby odpowiedzieć na pytanie "jak wygląda moja wagina? ". Opisać z wyglądu czy po prostu powiedzieć "ładną ma pani cipe"? :D poza tym jak jakąś kobietę to ciekawi to prędzej zajrzy tam za pomocą lusterka niż zapyta o to lekarza.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ewa
(Ocena: 3)
2018-04-10 18:39:05

Ja pytałam lekarza który mnie zszywał po porodzie ile szwów i jak to będzie wyglądało, to się śmiał, że wybrałam sobie nie najlepszy moment.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-10 23:26:37

Pytanie o to po porodzie może być zrozumiałe, ale żeby zapytać o to lekarza tak normalnie jest bez sensu, już lepiej samemu zobaczyć, bo z jednej strony dla nas samych takie pytanie może być nie komfortowe, a z drugiej to co ten biedny lekarz miałby odpowiedzieć na to pytanie. Ja na miejscu lekarza chyba dałabym po prostu takiej kobiecie lusterko do rąk i tyle.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1