Przykre infekcje miejsc intymnych

14 Września 2010

Długie podróże, korzystanie z publicznych toalet, a przede wszystkim przypadkowy seks sprzyjają złapaniu wakacyjnej infekcji. Sprawdź, czy jesteś bezpieczna!

Przykre infekcje miejsc intymnych

Temat zdrowia intymnego wciąż budzi trwogę u kobiet. Mimo wysiłków lekarzy Polki wolą udawać, że tego rodzaju problemy ich nie dotyczą. Zapominając o profilaktyce i bagatelizując wczesne symptomy często doprowadzamy do bardzo poważnych infekcji i powikłań, co jest szczególnie widoczne w okresie powakacyjnym, kiedy kobiety częściej uskarżają się na problemy związane ze zdrowiem intymnym.

Jak wynika z badań, Polki częściej niż ich zachodnie sąsiadki unikają wizyt u ginekologa. Szokujące jest, że powodem tego wcale nie jest ograniczenie dostępu do publicznej służby zdrowia czy też wysoki koszt prywatnych wizyt. Okazuje się, że paraliżuje nas sama myśl o wizycie u lekarza - wstydzimy się przyznać do infekcji i unikamy nurtujących nas pytań. W konsekwencji wolimy przeczekać problem niż skonsultować się ze specjalistą. Kardynalny błąd często kosztuje nas wiele zdrowia i wysiłku. Tymczasem wystarczy zawczasu zadbać o siebie.

Okazuje się, że kobiety, które systematycznie odwiedzają ginekologa i wykonują badanie cytologiczne, znacznie zmniejszają ryzyko wystąpienia raka szyjki macicy (te, które zrobiły takie badanie przynajmniej raz w życiu, już zmniejszyły ryzyko zachorowania o 40 proc.). Podobnie kobiety stosujące się do zaleceń lekarzy i przyjmujące profilaktycznie preparaty ginekologiczne (np. LaciBios femina) dużo rzadziej zapadają na infekcje miejsc intymnych.

Przykra pamiątka z wakacji

Jak wskazują kolejki pacjentek pod gabinetami ginekologów, wakacje to czas odpoczynku, relaksu, ale również zwiększonej zapadalności na infekcje układu moczowo – płciowego. Ich powodów i odmian jest wiele, choć objawy często są bardzo podobne. Infekcja miejsc intymnych najczęściej objawiają się charakterystycznymi upławami, uczuciem pieczenia i świądu, obrzękiem, zaczerwienieniem narządów płciowych oraz bólem podczas oddawania moczu. We wczesnym stadium symptomy mogą występować pojedynczo, jednak nie należy bagatelizować żadnego z nich. Uważna obserwacja swojego organizmu i szybka reakcja w momencie zauważenia zmian dają najlepszą gwarancję uniknięcia przykrych powikłań.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (37)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Renia
(Ocena: 5)
2015-07-15 22:46:16

re: Przykre infekcje miejsc intymnych

ja również panicznie boję się wizyty w gabinecie, ten fotel mnie przeraża. Wizyta u ginekologa zawsze bardzo mnie stresuje dlatego chodzę rzadko. nai nfekcje stosuje iladian i pije specjalne ziółka na zamówienie. Ponieważ mi pomaga nie chodzę do przechodni i unikam stresu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
SpecDsProbiotyków
(Ocena: 5)
2014-12-22 08:32:36

re: Przykre infekcje miejsc intymnych

W sytuacji pierwszych objawów infekcji intymnych zaleca się stosowanie probiotyków ginekologicznych dopochwowych,gdyż działają szybko w miejscu podania. Polecam Invag przez 7 dni, zakładany na noc będzie miał większą skuteczność. Po więcej informacji na temat zdrowia intymnego zapraszam na invag.pl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-03-22 13:19:10

re: Przykre infekcje miejsc intymnych

, poszlam do ginekologa powiedzialam ze mam infekcje i jestem dziwewica i nie zostalam zbadana ;/ a profilaktyczne badania ? czy powinnam zostac zbadana ?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
magda.abiofem
(Ocena: 5)
2013-03-24 12:26:39

Lekarz powinien Cię zbadać. Infekcje intymne mogą występować również u dziewic. Sam wywiad (rozmowa o objawach) jest niewystarczający, aby stwierdzić rodzaj infekcji i zlecić odpowiednie leczenie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-02 18:27:53

"LaciBios femina" sponsoruje te artykuły?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-22 15:51:46

ja zastosowałam kosmetyki probiotyczne a zwłaszcza probiotyczny płyn do higieny intymnej. To coś nowego. najpierw poczytałam na obcojęzycznych stronach, a później trafiłam na naszą rodzimą vitalkosmetyki.pl miałam nawracające grzybice pochwy a teraz mam święty spokój.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-11-09 23:28:06

Ja też korzystam z publicznych toalet, ale nigdy na nich nie siadam i jakoś nic do tej pory nie złapałam. Za to miewałam kłopoty z pęcherzem, ale od dłuższego czasu łykam żurawinę w kapsułach (prouro) i pilnuję się, żeby dużo pić i uważać na przeciągi i odpukać jest dobrze

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-22 09:55:24

ja jak tylko poczuję, że coś sie zaczyna złego dziać (a to możliwe, bo często korzystam z publicznych toalet np. na uczelni czy w pracy) od razu biegne do swojego ginekologa. Warto wybrać tego jedynego, któremu będziemy ufać w 100% i wtedy nie bać się wizyty bo zaniedbanie infekcji może skończyć się poważną sprawą :-(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-15 16:41:38

a ten lacibios femina stosuje sie codziennie? wplywa na pigułki antykoncepcyjne?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-15 14:29:47

ja używam płynu do higieny intymnej ziaja profilaktyka infekcji albo ochrona przeciwbakteryjna albo przeciwgrzybicza i od tego czasu praktycznie nie odpadła mnie żadna infekcja a wcześniej zdarzały mi się bardzo często przez rok miałam je nawet raz w miesiącu stosowałam wtedy laktacyd femina (nie wiem jak to sie dokładnie pisze) i było to dużo droższe od ziaji nic nie pomagało a wręcz przeciwnie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-14 23:22:55

Grunt to zrobić dobrA REKLAME

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz