Porada ginekologiczna: Jak nie zajść w ciążę na 100%?

30 Marca 2010

Dyskretna, odwracalna, dobrze tolerowana antykoncepcja wewnątrzmaciczna pozwala poczuć się komfortowo. Jest doskonała dla kobiet, które cenią planowane macierzyństwo i wygodę.

prezerwatywa, pigułki antykoncepcyjne

Dyskretna, odwracalna, dobrze tolerowana antykoncepcja wewnątrzmaciczna pozwala poczuć się komfortowo. Jest doskonała dla kobiet, które cenią planowane macierzyństwo   i skuteczność stosowanej antykoncepcji. Nie musisz zmieniać swojego trybu życia -   z wkładką wewnątrzmaciczną, zakładaną raz na kilka lat, możesz wszystko zaplanować   i masz ponad 99% pewności, że się spełni!

Dyskrecja – wyznacza kierunek

Większość z dostępnych metod antykoncepcji, to systemy zapobiegania ciąży, działające doraźnie, co oznacza m. in. przyjęcie tabletki antykoncepcyjnej, zastosowanie prezerwatywy czy naklejenie plastra z hormonami na określony, krótki czas. O zastosowaniu tego typu antykoncepcji należy pamiętać codziennie, co tydzień, doraźnie lub raz na kilka tygodni.  Inną metodą zapobiegania ciąży jest wkładka wewnątrzmaciczna - działająca mechanicznie lub hormonalnie – do indywidualnego wyboru. Jest ona doskonała dla kobiet aktywnych, świadomych siebie, prowadzących intensywny tryb życia, a jednocześnie ceniących planowanie wszystkich swoich działań. Przede wszystkim jest to metoda dyskretna, charakteryzująca się działaniem długoterminowym - jedna wkładka zakładana jest na okres kilku lat, dzięki czemu zwalnia z obowiązku codziennego pamiętania o antykoncepcji. Jest niewyczuwalna przez partnera. Skuteczność  wkładki tradycyjnej (spirala) wynosi 0,2-0,6 (wg wskaźnika Pearla), natomiast dla wkładki hormonalnej jest jeszcze wyższa i wynosi ponad 99% czyli 0,2-0,1 (wg wskaźnika Pearla).

Aktywność bez stresu

Antykoncepcja wewnątrzmaciczna nie ma wpływu na styl życia, aktywność fizyczną czy pracę zawodową kobiet. Komfort używania wkładek wewnątrzmacicznych jest bardzo wysoki. Są one niewyczuwalne zarówno przez kobietę, jak i partnera, jak również łatwe w aplikacji, która nie trwa dłużej niż 2-3 minuty, a którą wykonuje wyłącznie ginekolog. Są idealne dla kobiet aktywnych zawodowo i fizycznie (uprawianie sportów, taniec, etc.). Ich działanie nie ma wpływu na cały organizm kobiety, gdyż działają miejscowo – w macicy. Bez stresu można zaplanować sobie dzień, tydzień, miesiąc, a nawet najbliższe kilka lat! Należy jedynie pamiętać, aby co pół roku zgłaszać się do ginekologa na wizyty kontrolne.

wkładka wewnątrzmaciczna łączy w sobie szereg pozytywnych cech: jest dyskretna, o miejscowym działaniu, nieinwazyjna i przyjazna kobiecie i partnerowi, dodatkowo jest wykonana z wysokiej klasy materiałów (widocznych dla USG), aplikowana sterylnie i jest metodą całkowicie odwracalną.

Warto zapytać swojego ginekologa o tego rodzaju metody antykoncepcji, pamiętając, że istnieją stany medyczne będące przeciwwskazaniami do stosowania leków antykoncepcyjnych oraz, że stosowanie każdego leku może wiązać się z występowaniem określonych działań niepożądanych. 

Materiały prasowe 

Zobacz także:  

Intymne zabobony higieniczne

Niestety, dość często z pokolenia na pokolenie przekazujemy sobie nieprawdziwe informacje dotyczące leczenia niektórych schorzeń intymnych

Przetestuj spermę swojego faceta! Czy nadaje się na ojca?

Test będzie można wykonać w domu, a dzięki niemu będziemy świadomi, jakiej jakości jest nasienie naszego mężczyzny..

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (178)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-14 20:28:05

Tutaj wpisz treść komentarza do Porada ginekologiczna: Jak nie zajść w ciążę na 100%?...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-03 16:51:53

Nie wierzę w to, co tutaj wypisujecie. Po pierwsze.. Spirala (pot.) jest METODĄ ANTYKONCEPCJI Metodą antykoncepcji jest również niedopuszczenie do zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki w macicy! Słyszałyście kiedyś o antykoncepcji 72 po? Escapelle (niegdyś Postinor Duo)? Cytuję z ulotki Escapelle "W zależności od dnia cyklu w którym tabletka została przyjęta Escapelle ma różne działanie. Tabletka przyjęta przed owulacją hamuje jej wystąpienie, uniemożliwiając zajście w ciążę. Przyjęcie tabletki po owulacji powoduje zmiany w błonie śluzowej zmniejszające możliwość implantacji." - Nie słyszałam opinii, żeby antykoncepcja 72 po była metodą aborcji lub nie daj Boże środkiem wczesnoporonnym. Radzę najpierw zagłębić się w temat, a dopiero później używać mocnych słów. Po drugie. Nikogo nie zmusimy do wychowania dziecka. Antykoncepcja 72 po, a także spirala, która w pewnym sensie może działać podobnie, nie dopuszczając do implantacji, jest świetnym rozwiązaniem dla młodych kobiet. Nie żyjemy w średniowieczu. Zaczynając współżycie trzeba zdawać sobie sprawę z możliwości zajścia w ciążę, jednakże nie każdy jest na tyle odpowiedzialny, a my, tekstami typu 'to niech gówniary się nie pie*rzą' nic nie zmienimy. Każdy decyduje za siebie i wybiera odpowiedni moment na zajście w ciążę. Nie oceniajmy nikogo. Po trzecie. Środki finansowe to pojęcie względne. Jedna z papilotek napisała, że urodziła tydzień po maturze, było ciężko lecz kochają razem z ukochanym swojego dzidziusia i dali radę. Gratuluję! Nie każdy ma tak komfortową sytuację. W życiu zdarzyć może się wszystko... Pewnie, że z każdej sytuacji można znaleźć jakieś wyjście, ale powiedzcie to dziewczynie, która zaszła w ciążę niewiadomo z kim, rodzice chcą wyrzucić ją z domu, nie ma gdzie pójść. Może urodzić? Tak. Może pokochać dziecko? Tak. A czy może nie mieć na to siły? Może! I nie Wam, to oceniać Po czwarte, wiara to rzecz względna. Kościół nie zawsze ma rację i dobrze o tym wiemy. Niektóre zakazy są dla mnie groteskowe. Wierzę w Boga i wierzę też w to, że chciałby, aby moje dziecko w przyszłości będzie kochane i wybaczy mi stosowanie antykoncepcji. Uwierzcie, że dużo nakazów, których, tak gorliwie przestrzegacie, nie ma nawet w Biblii :-). Niektóre przypadki, które tu opisałam są naprawdę skrajne. Ale antykoncepcja to kwestia wyboru i każdy tak naprawdę zrobi, co będzie chciał. A co niektórym, życzę trochę więcej kompetencji, jeżeli już zamierzają się wypowiadać w pewnych kwestiach. Pozdrawiam i mam nadzieję, że Was nie zanudziłam :-).

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-03 21:32:28

w końcu ktoś powiedział coś mądrego! popieram w 100000%!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-09 15:01:44

so true :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ania
(Ocena: 5)
2014-11-27 21:32:05

po prostu 5!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-02 23:57:11

ja rozmawiałam z mamą i opowiadała mi że podczas stosunku pękła jej spirala i to bolało i wgl. więc nie jest to idealna metoda antykoncepcji ..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-06 09:13:11

kłania się czytanie ze zrozumieniem... spirala to NIE to samo co nowsza wkładka wewnątrzmaciczna....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-02 14:56:48

stosuje plastry i polecam gorąco, pomimo tego ze jest tyko jedna firma produkujaca je to i tak zdaja egzamin na 6 :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-03 11:33:55

Zdecydowanie tabletki!! Plastry wydzielają więcej hormonów, są bardziej szkodliwe

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-03-17 11:06:17

Właśnie na odwrót ;) Tbletki muszą być podawane w większym stężeniu, bo poprzez krążenie wrotne trafiają do wątroby, gdzie są częściowo rozkładane. Plastry omijają to krążenie i dzięki temu mogą być podawane w mniejszym stężeniu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-01 10:31:00

wszystko powinno być legalne. wszystko jest dla ludzi, trzeba tyllko umieć z tego odpowiednio korzystac

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-31 20:38:32

znam przypadki zajść w ciąże ze spiralą - ją też się co jakiś czas wymienia...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-31 20:55:43

Nic nie daje 100% pewności. Chyba jedynie kastracja :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-31 22:51:33

no co 3-5 lat, chyba nie sadzials ze tam ja bdsz nosic do 60tki?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-02 10:35:23

mogą niedokładnie przeczyścić jajowody- wtedy może być problem. :d

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-31 19:28:35

Phahaha...Skoro komórka nie połączyła się z plemnikiem, to NIE było zapłodnienia...Dziewczyny- czasem same sobie zaprzeczacie...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-31 19:23:30

czy mogę sobie zażyczyć w każdym puckie medycznym panią ginekolog?mój wujek jest ginekologiem straszne prosie z niego wiec nie wydaje mi się żeby reszta była lepsza.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-31 19:16:33

ile kosztuje zalozenie takiej spirali, wiecie moze ?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-31 22:52:38

zalezy jakiej firmy chcesz spiralke i ile za zlaozenie bierze ginekolog. takie lepsze to koszt ok 500 -800 zl ( z zalozeniem). ale starcza na 5 lat wiec w przeliczeniu to nawet nie dycha na miesiac ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-31 18:48:42

jesli chodzi o aborcje to jestem za zalegalizowaniem. i nie uwazam zeby to bylo morderstwo. to jak to nazywacie ''dziecko'' to zlepek komorerk. nic wiecej. i na pewno nic nie czuje w tym stadium rozwoju kidy przeprowadza sie aborcje bo nie ma wyksztalconego ukladu nerwowego! no i tak wogole to lepiej byc ostroznym zeby toptem nie musiec korzystac z tego zabiegu a skoro ta wkladka jest tak skuteczna to czemu nie?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-31 23:06:42

Zauważyłem, że wszyscy, którzy popierają aborcję, zdążyli się już urodzić - Ronald Reagan. krótko i na temat :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz