Podziemie aborcyjne kwitnie

03 Października 2008

W ciągu ostatnich kilku lat sprzedaż leku na bóle stawów, który ma właściwości poronne, wzrosła kilkakrotnie.

Podziemie aborcyjne kwitnie

Chodzi o lek o nazwie Arthrotec, który sprzedawany jest na receptę osobom cierpiącym na bóle stawów. Jednak jego "zaletą", która bije rekordy popularności, jest wywoływanie poronienia. Wystarczy zażyć kilka tabletek. Motyw tabletki Arthrotecu pojawił się nawet w telenoweli „Plebania", pisaliśmy o tym w artykule „Plebania uczy taniej aborcji".

Według danych ministerstwa zdrowia, które zdobył „Dziennik", sprzedaż Arthrotecu wzrosła w 2007 roku dwukrotnie - ze 145 tysięcy do 280 tysięcy tabletek. Ta liczba wcale nie jest spowodowana epidemią chorób stawów wśród Polaków. Mimo tak alarmujących wyników urzędnicy nic sobie z nich nie robią i wolą patrzeć przez palce na problem aborcyjny wśród dziewczyn i kobiet.

Tabletki w większości przypadków trafiają do drugiego obiegu. Bez problemu można je kupić w Internecie. Sprzedawcy nawet się z tym nie kryją, podają swoje dane. Za nielegalny obrót lekami grozi im zaledwie od trzech do pięciu lat pozbawienia wolności.

„Ich biznes jest dochodowy. W aptece opakowanie zawierające 10 tabletek Arthrotecu kosztuje około 20 złotych" („Dziennik").

Jak donosi gazeta, sprzedawcy prawdopodobnie nabyli za dużo Arthrotecu i teraz próbują się pozbyć nadmiaru towaru. W ogłoszeniach zachęcają do brania większej liczby tabletek dla pewności. Nie ostrzegają, że przedawkowanie leku może spowodować zakrzepicę żył, a w rezultacie śmierć.

W Polsce do tej pory odnotowano jeden przypadek śmiertelny. Dopiero on zwrócił uwagę policjantów na działalność mężczyzny z Torunia. Przez cztery lata sprzedawał bezkarnie leki. Po śmierci jednej z klientek został aresztowany i w rezultacie skazany na 7 lat pozbawienia wolności.

Problem próbują bagatelizować specjaliści, którzy umywają ręce:

"Na poziomie apteki trudno ocenić, czy pani X, która przychodzi z receptą na Arthrotec, ma problemy z reumatyzmem, czy też realizuje receptę, by potem sprzedać lek w Internecie" - mówi zastępca głównego inspektora farmaceutycznego, Zbigniew Niewójt, w rozmowie z „Dziennikiem".

Ministerstwo zdrowia jedynie ostrzega pacjentki przed skutkami ubocznymi zażywania leku:

"Stosowanie preparatów leczniczych w celu dokonania nielegalnej aborcji jest nie tylko niezgodne z prawem, ale jest również bardzo poważnym zagrożeniem dla zdrowia i życia".

Takie działania pokazują, na jakim poziomie są urzędnicy, którzy ulotkami - jak kilkanaście lat temu - próbują dotrzeć do ludzi.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (247)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

kaja
(Ocena: 5)
2013-07-06 07:59:40

re: Podziemie aborcyjne kwitnie

aborcja w polsce jest juz tak rozpowszechniona,ze sila rzeczy nie potrzeba legalizacji

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-07 15:51:00

Tutaj wpisz treść komentarza do Podziemie aborcyjne kwitnie...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-30 20:15:50

Polecam!!! Polecam stronke www.tabletki-poronne.pl.tl W razie watpliwosci i jakichkolwiek pytan prosze pisac pod adres mailowy tabletki.aborcyjne@gmail Jestesmy do Państwa dyspozycji 24/7

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-05 16:26:32

jak ktoś się pier*** jak dziw** to musi usuwać

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
anonim
(Ocena: 5)
2013-07-06 07:45:26

faja

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-06 20:35:27

aborcja powinna być legalna ale tylko we wczesnym stadjum ciąży a przede wszystkim aborcja nie jako antykoncepcia młodzi ludzie powinni myśleć zanim pujdą do łuszka

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-10 17:05:00

Co Ty bredzisz,po poronieniu zachodzi się normalnie w ciąże bo mam syna z 2 ciąży.Jest problem tylko jeśli w macicy zrobi się stan chorobowy po jakimś zaniedbaniu ze strony kobiety lub lekarza.Należy stale kontrolować swoje zdrowie i będzie ok.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-07 14:09:00

Gosbiedne dziewczyny moze byscie cos kolwiek sie zastanowily zanim podejmiecie taka straszna decyzje szkoda waszego zdrowia czy wy nie macie matki moze matka by cos doradzila nauczyla jak nie dopuszczac do poczecia nowego czlowieka zal mi was bardzo wspolczuje i wiem ze jesli zabijecie to nigdy o tym nie zapomnicie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-07 13:56:00

[quote="Iziss"][quote][b]elcia1208[/b] gosc [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] a ja byłam w takiej sytuacji.............. mieliśmy z mężem taką sytuację......................dopiero co wzięliśmy kredyt na budowę domu i wtedy w jednej niemal chwili mój mąż stracił pracę i zostaliśmy z długami i starszą córką na utrzymaniu. wtedy też test ciążowy wykazał ciążę i nie powiem pomyśleliśmy o tym by usunąć.....................ale........ nie zrobiliśmy tego a kiedy teraz patrzę na mojego syneczka i pomyślę, że chciałam go zabić tylko dlatego, że mam kredyt do spłacenia a jego tata chwilowo nie ma pracy to uwierzcie mi nie mogę powstrzymać łez. [/quote] I Pani powinna być wzorem dla innych kobiet. "A jednak można" . Pani sobie poradziła i gratuluję podjęcia trafnej decyzji[/quote] Zgadzam się z przed mówcą [/quote] Gratuluję podjęcia dobrej dezyzji:) [/quote] szanuje takie decyzje zal mi tych mlodych dziewczat ktore sa worem dla spermy a potem deda walczyc o doplaty z naszych podatkow do in vitro nie maja swiadomosci ze niszcza sobie zdrowie i sumienie a moze by tak ich partnerzy cos polkneli np. dobta ksiazke na temat naturalnych poczec polecam moherek

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-07 13:50:00

[quote="Iziss"][quote][b]elcia1208[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] a ja byłam w takiej sytuacji.............. mieliśmy z mężem taką sytuację......................dopiero co wzięliśmy kredyt na budowę domu i wtedy w jednej niemal chwili mój mąż stracił pracę i zostaliśmy z długami i starszą córką na utrzymaniu. wtedy też test ciążowy wykazał ciążę i nie powiem pomyśleliśmy o tym by usunąć.....................ale........ nie zrobiliśmy tego a kiedy teraz patrzę na mojego syneczka i pomyślę, że chciałam go zabić tylko dlatego, że mam kredyt do spłacenia a jego tata chwilowo nie ma pracy to uwierzcie mi nie mogę powstrzymać łez. [/quote] I Pani powinna być wzorem dla innych kobiet. "A jednak można" . Pani sobie poradziła i gratuluję podjęcia trafnej decyzji[/quote] Zgadzam się z przed mówcą [/quote] Gratuluję podjęcia dobrej dezyzji:) [/quote] szanuje takie decyzje zal mi tych mlodych dziewczat ktore sa worem dla spermy a potem deda walczyc o doplaty z naszych podatkow do in vitro nie maja swiadomosci ze niszcza sobie zdrowie i sumienie a moze by tak ich partnerzy cos polkneli np. dobta ksiazke na temat naturalnych poczec polecam moherek

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-08 22:56:00

Ja osobiście jestem za aborcja jedynie w skrajnych przypadkach... kiedy to zagraża życiu dziecka lub matki, ale nie rozumiem kobiet, które ŚWIADOMIE idą z kimś do łóżka i wpadają. Może najpierw trzeba pomyśleć??? Każdy człowiek ma prawo do życia i nikt tego prawa nie może mu odebrać, nawet jeśli to jest małe dziecko!!! Ludzie, jeśli dla Was aborcja jest fajna i ktoś z niej chce skorzystac to może niech najpierw poszuka sobie jak wygląda to dziecko po takich zabiegach... Coś okropnego. i może warto się czasami zastanowić...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz