Po co dziewicom tabletki anty? Nastolatki łykają je, "żeby nie mieć pryszczy" MĄDRE?

22 Listopada 2011

Nie uprawiają seksu, ale przyjmują hormony.

tabletki

Wśród nastoletnich dziewczyn popularność tabletek antykoncepcyjnych rośnie w zastraszającym tempie. Z roku na rok hormony przyjmuje coraz więcej młodych kobiet. Już teraz do ich stosowania przyznaje się co trzecia nieletnia – podaje Sfora.pl.

Co ciekawe jednak, nastolatki prosząc lekarz o przepisanie hormonów, wcale nie myślą o zabezpieczeniu przed niechcianą ciążą. Większość z nich przyjmuje pigułki z zupełnie innych powodów. Młode dziewczyny doskonale wiedzą, że hormony świetnie wpływają na cerę. Poza tym biorą hormony, aby wyregulować swoją miesiączkę oraz pozbyć się bólu menstruacyjnego. Tylko niektóre z nich przyznają, że stosują tabletki anty, "na wszelki wypadek", gdyby zdarzył im się nieoczekiwany seks.

Większość dziewczyn, decydując się na hormony, kieruje się raczej względami zdrowotnymi. To ważna wiadomość dla rodziców nastolatek, którzy często wpadają w panikę, dowiadując się, że ich córka zaczęła brać hormony.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Pigułka anty na miarę potrzeb

Dla karmiących mam, kobiet palących papierosy i nastolatek. Dostosuj tabletki hormonalne do swoich wymagań.

Okres - fakty & mity (dużo pytań!)

Wszystkie pytania, jakie kiedykolwiek mogły Cię nurtować, w kompleksowym artykule pełnym specjalistycznych odpowiedzi.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (83)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Ela_88
(Ocena: 5)
2013-01-22 15:45:44

Niektóre komentarze są żenujące... Mam 25 lat, przez 4 lata brałam tabletki hormonalne i to te silne, dwuskładnikowe. Właśnie na wyleczenie trądziku. Nie macie chyba pojęcia jak wygląda życie osoby z silnym trądzikiem. I nie mówię o nastolatkach, które przy jednym pryszczu nie wychodzą z domu. Miałam całą twarz a nawet ramiona pokryte bolesnymi ropnymi czyrakami. Leczyłam się przez rok u dermatologa coraz droższymi specyfikami. Na wiele się to nie zdało. Zaczęłam brać hormony i pomogły. Jedyne co mi zostało to twarz pełna blizn. Miałam świadomość, że te leki szkodzą. Odstawiłam je po 2 latach, ale trądzik wrócił. Więc brałam kolejne 2. Teraz nie biorę i jest ok. To nie prawda, że to rozwala cykl. Miałam od początku nieregularne cykle, hormony pomogły mi je uregulować. Decydując się jednak na takie leki trzeba być odpowiedzialnym i kategorycznie nie pić. Te leki bardzo obciążają wątrobę, a wymieszane z alkoholem jeszcze bardziej. Wszystko jest dla ludzi. Jeśli ktoś nie ma wiedzy, niech się nie wypowiada.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-12 14:55:31

hahahaaahaahahahahh zerrrrrrrrrrrooooooooooo wiedzy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-26 21:04:25

co za debil to napisał? Hormony są lekiem na trądzik, zwłascza na jego chorobową odmianę i mą efejt uboczny w postaci niemożności zajścia w ciążę. Przecież hormony biorą również kobiety przechodzące menstruację i w wielu innych przypadkach! Skład takich tabletek zawsze się różni, może czasem zanim coś opublikujecie, dowiecie sie coś nie coś na dany temat?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-24 15:47:39

Po pierwsze to lekarze są tacy mądrzy i na wszystkie dolegliwości zapisują antykoncepcje koleżanka brała tabletki i nawet nie wiedziała ze to tabletki anty. Jak byłam u lekarza to też mi proponował było to jego jedyne rozwiązanie na moje problemy z miesiączką, nie mógł się nadziwić ze nie chcę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-24 10:57:19

A widzisz Kochany,Ty jesteś studentem,a my kobietami. I ciekawi mnie,czy gdybyś Ty miał problemy z ptaszkiem,leciałaby Ci z niego krew i Bógwiecojeszcze oraz by Cię zarzynał brzuch co miesiąc tak,że musiałoby pogotowie po Ciebie przyjeżdżać,lub ze nie mógłbyś uprawiac z nikim seksu,musiałbyś nosic dzien w dzien wkładki czy tam zmieniac bokserki co kilka minut bo masz codzienne upławy,czy tak samo byś pisał. Trochę racji masz,odnośnie zaśmiecania organizmu,ale wolę brać hormony i się wyleczyc,niż chlac wódę czy ćpać,a nawet łykać miliony przeciwbólowych leków mających na celu zamaskować mój ból fizyczny,co także wątrobę oraz ciało nadwyręża. Z tym,że każdy ma własny mózg i specjalnie się nie truje tym. Chyba tylko debilna osoba,przepraszam za wyrażenie od razu leci z trądzikiem po hormony. Najpierw próbuje je wyleczyc osobiście,tak myślę. Wszystko szkodzi,wszystko. Nie popieram stosowania wgl leków bez powodu,jednak jesteś trochę niesprawiedliwy,wkładając osoby które mają problemy i inaczej nie da się ich wyleczyc,a osoby które odpuszczają i biorą leki bez potrzeby do jednej szyflady. Ps: z ciekawości. Gdybyś Ty całe życie miał trądzik i wstydził się wychodzic z domu,nie miał przez własne kompleksy przyjaciół i sam źle ze sobą byś się czuł,oraz nic by Ci na tą cerę nie pomagało(nieważne co byś stosował itd) to nie brałbyś małych ilości hormonów przez pewien okres,po to żeby mieć spokój? dzięki chłopaki za wsparcie lasek,które się tym trują:D *mniej chaotycznie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-24 10:54:25

Dokładnie! Dlaczego nikt nie mówi o skutkach ubocznych? O tym, że po wielu latach brania anty jest ponad 50% szans na bezpłodność? Przyszłe pokolenie będzie miało problemy z zajściem w ciążę z tego co widzę... A nie mówi się o tym wszystkim z prostego powodu - pieniądze. Ilu ludzi straciłoby na tym, jakby do informacji ogólnej doszło, że to powoduje bezpłodność! Jak wynajdą coś lepszego na antykoncepcję, coś mniej szkodliwego, to nagle pojawią się artykuły typu: antykoncepcja zabija, antykoncepcja powoduje bezpłodność - to potwierdzone :) Poza tym kobiety biorące anty wydają mi się mniej apetyczne... Jakieś takie bardziej aseksualne, jakby ta ich seksualność malała, co zresztą jest udowodnione. Jestem studentem biologii i mówię wam drogie panie, nie warto się truć. Są inne sposoby, przynajmniej bezpieczniejsze dla Waszego zdrowia! A widzisz Kochany,Ty jesteś studentem,a my kobietami. i ciekawi mnie,gdybyś Ty miał problemy z ptaszkiem,leciałaby Ci z niego krew i Bógwiecojeszcze oraz by Cię zarzynał brzuch co miesiąc tak,że musiałoby pogotowie po Ciebie przyjeżdżać,lub ze nie mógłbyś uprawiac z nikim seksu czy musiałbyś nosic dzien w dzien wkładki czy tam zmieniac bokserki co kilka minut bo masz codzienne upławy,czy tak samo byś pisał. Trochę racji masz,odnośnie zaśmiecania organizmu,ale wolę brać hormony i się wyleczyc,niż chlac wódę czy ćpać,a nawet łykać miliony przeciwbólowych leków mających na celu zamaskować mój ból fizyczny,co także wątrobę oraz ciało nadwyręża. z tym,że każdy ma własny mózg i specjalnie się nie truje tym. Chyba tylko debilna osoba,przepraszam za wyrażenie od razu leci z trądzikiem po hormony. Najpierw próbuje je wyleczyc osobiście,tak myślę. Wszystko szkodzi,wszystko. Nie popieram stosowania wgl leków bez powodu,jednak jesteś trochę niesprawiedliwy,wkładając osoby które mają problemy i inaczej nie da się ich wyleczyc,a osoby które odpuszczają i biorą leki bez potrzeby. Ps: z ciekawości. Gdybyś Ty całe życie miał trądzik i wstydził się wychodzic z domu,nie miał przez własne kompleksy przyjaciół i sam źle ze sobą byś się czuł,oraz nic by Ci na tą cerę nie pomagało(nieważne co byś stosował itd) to nie brałbyś małych ilości hormonów przez pewien okres,po to żeby mieć spokój? dzięki chłopaki za wsparcie lasek,które się tym trują:D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-28 10:53:01

od czego jest in-vitro ? hę? :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-23 20:35:13

a ja biorę anty bo muszę uregulować miesiączkę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-23 16:14:28

Ameryki nie odkryliście, od lat się tak robi.. Koleżanka dostała tabletki anty na cerę, teraz ma idealną... Mnie moje nie pomogły na cerę, za słabe, do tego się bierze 30 albo 35 ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-23 14:58:37

Ja np mam straszne bóle przed okresem i w trakcie, co chwila torbiele, syfy na twarzy i mimo że nie jestem obecnie aktywna seksualnie biore tabletki i czuje się znakomicie. A ktoś kto pisze że kobieta biorąca anty jest aseksualna i mniej kobieca jest zacofany. Mnie się poprawiło samopoczucie, przez co moja samoocena skoczyła w górę i nie narzekam na brak zainteresowania. Wiem że jeżeli dziewczyna ma poważne problemy z cerą, ale chodzi tu o skrajne przypadki z którymi nawet dermatolog sobie nie radzi to anty są jak najbardziej wskazane. Są to tak minimalne ilości hormonu że nie są w stanie wpłynąć na bezpłodność.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-23 13:16:08

a dlaczego nikt nie pisze o skutkach ubocznych tabletek anty?to ja raczej bym wolała mieć pryszcze niż pakować w siebie tyle hormonów ?nie rozumiem czemu wygląd jest ważniejszy niż zdrowie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-23 14:41:46

Dokładnie! Dlaczego nikt nie mówi o skutkach ubocznych? O tym, że po wielu latach brania anty jest ponad 50% szans na bezpłodność? Przyszłe pokolenie będzie miało problemy z zajściem w ciążę z tego co widzę... A nie mówi się o tym wszystkim z prostego powodu - pieniądze. Ilu ludzi straciłoby na tym, jakby do informacji ogólnej doszło, że to powoduje bezpłodność! Jak wynajdą coś lepszego na antykoncepcję, coś mniej szkodliwego, to nagle pojawią się artykuły typu: antykoncepcja zabija, antykoncepcja powoduje bezpłodność - to potwierdzone :) Poza tym kobiety biorące anty wydają mi się mniej apetyczne... Jakieś takie bardziej aseksualne, jakby ta ich seksualność malała, co zresztą jest udowodnione. Jestem studentem biologii i mówię wam drogie panie, nie warto się truć. Są inne sposoby, przynajmniej bezpieczniejsze dla Waszego zdrowia!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-23 16:11:15

co za bzdury, tabletki antykoncepcyjne nie wywołują bezpłodności!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-23 16:12:55

i co, może kalendarzyk stosować hmm??

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz