Pierwsza wizyta u ginekologa: co warto wiedzieć?

19 Kwietnia 2016

Co zrobić, żeby pierwsza wizyta u ginekologa przebiegała w jak najbardziej komfortowej atmosferze?

wizyta u ginekologa

Wizyta u ginekologa jest mniej więcej tak `przyjemna` jak wizyta u dentysty. Jednej i drugiej towarzyszy stres, a w przypadku odwiedzin u ginekologa dodatkowo pojawia się wstyd. O niektórych problemach boimy się i krępujemy mówić, ale niestety często nie mamy wyjścia. Horrorem jest samo rozebranie się i wystawienie na widok intymnych części ciała. Fotel przypomina narzędzie tortur, a do tego musimy odpowiadać na wiele dociekliwych pytań dotyczących kwestii intymnych. 

Najgorsza jest chyba pierwsza wizyta. Zanim ją odbędziemy, w naszej wyobraźni często pojawiają się straszne sceny, w których główne role odgrywają ginekolodzy.

Wpis jednej z internautek również nie pozostawia złudzeń pod tym względem. `Na pierwszą wizytę umówiłam się prywatnie i do kobiety. Była cierpliwa i miła. Najgorsze było jednak to, że po tym, jak się rozebrałam, z odsłoniętą dolną częścią ciała musiałam wdrapać się na fotel i rozłożyć nogi. Po chwili ta kobieta włożyła we mnie rękę i stwierdziła, że chyba chce mi się siku. To była prawda, ale w życiu nie najadłam się takiego wstydu. Kazała mi wypróżnić mi się w toalecie, do której musiałam przejść bez majtek…`

Co warto wiedzieć przed pierwszą wizytą u ginekologa? Oto krótki poradnik.

Zobacz także: Symptomy PMS, których lepiej nie lekceważyć

 

 

 

 

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

emi
(Ocena: 5)
2016-08-27 19:24:44

czesc kobietki ! ja wam powiem ze ja to mam najlepiej nie chcąc się chwalić oczywiście hehe :) bo moja mam jest pania ginekolog no i .. ja zawsze do niej chodze. NA pierwsza wizyte to ona mi powiedziała z mnie zbada wskocylam na fotel i mnie zaczela badacbardo delikatnie i wziernikiem i wogole prawie nie bolało , i wszystko ok nie ma się co krepowac jak jest super doktor. :) jak mama to jest czy tata nawet to tym lepiej nie wstydzisz się tylko spoko luz. :* i delikatnie bada palcem itd wiadomo wiec nie bojcie się to jest nieprzyjemne ale da się wytrzymać, nie jest bardzo zle hehehe tylko takie pieczenie i rozpieranie trochc jakby się rozszerza krocza ale to nic takiego damy rade !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
:)
(Ocena: 5)
2016-04-20 16:01:15

re: Pierwsza wizyta u ginekologa: co warto wiedzieć?

Pęcherz musi być pełny!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-04-19 17:48:29

re: Pierwsza wizyta u ginekologa: co warto wiedzieć?

Wizyta u prywatnego ginekologa kosztuje mnie 100 zl+50 zł cytologia. Ostatnio byłam u państwowego ginekologa, może pani była trochę mniej delikatna ale hajs został :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1