Oto NAJWIĘKSI WROGOWIE PŁODNOŚCI! (Ginekolog wyjaśnia, co szkodzi kobietom)

14 Lutego 2012

Obcisłe jeansy, czekolada, całonocne imprezy – co jeszcze może zmniejszyć Twoje szanse na posiadanie potomstwa?

palenie papierosów

Nawet jeśli teraz nie myślisz o dziecku, za kilka lat macierzyństwo może stać się jednym z Twoich największych marzeń. Warto więc, abyś już dziś dokładnie przyjrzała się swojemu stylowi życia. Twoje codzienne nawyki mogą mieć bowiem niebagatelny wpływ na to, czy w przyszłości będziesz mogła mieć dzieci.

Trudności z zajściem w ciążę nie biorą się przecież znikąd. Oprócz poważnych problemów zdrowotnych oraz wrodzonych wad narządów rodnych, mogą wywołać je z pozoru błahe czynniki, rzeczy, których kompletnie byśmy o to nie podejrzewały...

Oto najwięksi wrogowie naszej płodności!

Kawa, herbata i... czekolada

Z badań amerykańskich naukowców wynika jednoznacznie – wszystkie produkty zawierające kofeinę mają bardzo niekorzystny wpływ na płodność kobiety. Badacze odkryli bowiem, że substancja ta blokuje transport komórek jajowych w jajowodzie i w ten sposób prowadzi do „zatrzymania” płodności (zapłodnione jajeczka nie docierają do macicy w odpowiednim czasie). Warto tutaj wspomnieć, że kofeinę zawierają nie tylko wymienione wyżej produkty takie, jak kawa, herbata i czekolada, odnaleźć ją można także w napojach energetyzujących, coli oraz wielu suplementach diety.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (57)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-28 18:11:54

JA wszystko robiłam, piłam paliłam, imprezy dieta, tylko zęby mam zdrowe i raz się kochałam z moim bez zabezpieczenia, na prawdę RAZ W ŻYCIU i jestem w ciąży...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ania.ladeevit
(Ocena: 5)
2013-06-29 17:51:05

A zaprzestałaś takiego trybu życia, gdy dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży? To dobry moment, by zrezygnować z używek na rzecz zdrowej diety, przyjmowania witamin i dbania o siebie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-28 14:55:46

Ja nigdy nie paliłam papierosów, prowadziłam zdrowy tryb życia, a i tak nie mogłam zajść w ciążę. Lekarz mi polecił mikroskop owulacyjny i okazało się, że kochaliśmy się w dni niepłodne...nic dziwnego że nie mogłam zajść...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-17 12:40:05

Ale głupoty papilocie....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-15 21:49:58

Wydaje mi się, że wszystko "siedzi w głowie". Dlaczego nastolatki tak łatwo zachodzą w ciążę? Bo nie myślą o tym, po prostu "pyk" i są. Dorosłe kobiety zaś traktują ciążę jako kolejny etap do osiągnięcia (mam już pracę, karierę, męża, mieszkanie itp. więc teraz czas na dziecko) i podświadomie czują presję na szybkie zajście w ciążę. Zobaczcie, ile jest przypadków,kiedy kobiety po latach starań (badań, terapii) o dziecko godzą się z tym stanem, przestają o tym myśleć non stop i nagle CUD - ciąża :). My kobiety za bardzo chcemy ten proces kontrolować, a najlepiej chyba zostawić bieg rzeczy im samym. Przynajmniej takie mam przemyślenia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-15 15:07:48

"a wiecie co ja wam powiem? jestescie babami bez zadnych wiekszych ambicji ani planow. matko polski sie nalazly, dla ktorych najwiekszym problemem jest bachor." wypowiedź żałosna tak jak i Ty sama! jesteś zaprzeczeniem kobiety ambitnej bo ta potrafi połączyć ambitne plany z macierzyństwem, a Ty jesteś nieudacznikiem na 100% i piszesz głupoty. Na starość jak "nie ambitne" będą spędzały czas z rodziną, Ty będziesz podcierać dupę dyplomami! I obyś pożałowała tych słów... kiedy będziesz chciała a nie będziesz mogła!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-15 21:24:36

jej wybór.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-15 11:43:48

Pani Gabriela Mostowicz-Zamenhof widocznie pisze o czymś o czym nie ma bladego pojęcia. Mogłaby chociaż sprawdzić prawdziwość źródeł z których to wszystko kolekcjonuje a później wpisuje jako artykuł . Pewnie dla niej jedynym źródłem jest internet z czego czerpie jedyną wiedzę. Pigułki pomagają w zajściu w ciąże i gdy są dobrane prawidłowo nie ma szans na ich odstawienie, bo nie ma takiej konieczności, chyba, że chce zajść w ciąże to odstawienie jest najlepszą na to metodą. JAKIE dwu miesięczne przerwy?! Piszecie takie głupoty a później ludzie w to wierzą..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-14 22:41:37

Czyli wszystko.......... :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-14 22:27:06

no TO JESTEM BEZPŁODNA YEAaaaaa

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-14 21:25:00

każda kobieta jest inna, dla jednej wszystko co napisali może być problemem a drugiej nic nie przeszkadza

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-14 20:27:57

Co za głupoty, z papierosani i alkoholem to może i sie zgodzę ale przestańcie takie głupoty wypisywać. TO zcy zajde w ciążę czy nie i tak jest "tarfem" . Ciąża to jest "cud" (w sensie ze trudno "to" zrobić) . POgolądajcie trochę disxovery

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz