Masz obfite miesiączki? Oto 10 sytuacji, które zrozumiesz TYLKO TY

09 Czerwca 2018

Okres to nie koniec świata? Nie dla Ciebie.

krew menstruacyjna

Natura bywa niesprawiedliwa, ale nic nie możemy na to poradzić. Niektóre kobiety przechodzą miesiączkę niemal bezobjawowo i zupełnie nic im nie dolega. Inne zwijają się z bólu i potwornie cierpią. Czasami krwawienie jest ledwo zauważalne, a kiedy indziej - przypomina raczej nieujarzmiony wodospad. A jakoś trzeba sobie radzić…

Obfita menstruacja to dla części z nas chleb powszedni. Zmienianie podpaski co pół godziny, niekontrolowane wycieki i zniszczone ubrania to dopiero początek wątpliwych „atrakcji”. Co szczególnie bolesne - problem ten jest często bagatelizowany. Słyszymy nawet, że nie powinnyśmy narzekać, bo i tak nic to nie zmieni.

Tymczasem, silne krwawienie w czasie okresu może skutecznie zrujnować życie. W jaki sposób? Tego dowiadujemy się od publicystki portalu „Elite Daily”, która zna problem od podszewki…

 Co za znieczulica! Dostała potwornej miesiączki na środku ulicy i NIKT nie zareagował

Modlisz się o to, by ktoś miał przy sobie podpaskę

„Czy ktoś ma tampona/podpaskę/wkładkę?” - kobieta dotknięta tą dolegliwością zadaje to pytanie tak często, że staje się jej znakiem rozpoznawczym. Niezależnie od tego, czy sama zrobi sobie zapasy materiałów higienicznych i tak zawsze brakuje ich w najmniej oczekiwanych momentach.

Zwykły tampon to za mało

Niektóre z nas nawet nie wiedzą, że istnieją tampony większe i bardziej chłonne. Kupujemy te regularne, bo takie nam wystarczają. Kobieta z silnym krwawieniem wymaga mocniejszej ochrony i nie zadowoli się byle czym. Ten zwykły wystarczy jej na kilka minut.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (7)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

kamelia
(Ocena: 5)
2018-06-13 20:12:47

Może po prostu iśc do lekarza ginekologa ,on coś poradzi,dobierze antykoncepcję która zmniejszy nam tez długość miesiączki.Ja biorę belare i właśnie tak się stało,przedtem miałam mocne i bolesne miesiaczki a teraz po bólu ani śladu a najdłuższy okres mam 3 dni

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-11 12:19:12

Chętnie bym się tego g... pozbyła raz na zawsze, ale niestety na życzenie endometrium mi nie usuną (podobno można to g... wypalić).

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-10 12:50:33

Większego steku bzdur nie czytałam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-09 19:28:38

,,Co miesiąc wymieniasz bieliznę,,. No raczej nie, od czego jest pralka ? Zdarza mi się przeciek, ale bez przesady, wszystko można ładnie wyprać i jest czyste. W czasie okresu też, kładę na siedzenie w samochodzie reklamówkę, żeby nie pobrudzić tapicerki, a gdy jestem u kogoś i widzę jakąś gazetę czy właśnie reklamówkę, też kładę ją na krzesło zanim usiądę. Zazwyczaj nie ma problemu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-09 12:15:00

kubeczek menstruacyjny ....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
A
(Ocena: 5)
2018-06-09 09:20:43

Obfity okres to często oznaka endometriozy. Tak było w moim przypadku. Późno trafiłam z tym do lekarza i miałam już duże torbiele na jajnikach. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, laparoskopia wystarczyla. Więc każdej kobiecie, która ma obfite krwawienia proponuje skonsultować to z ginekologiem

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-09 03:44:31

Może kubeczek menstruacyjny lepiej, jakiś pojemny. Ja doskonale daję sobie radę z tamponami, ale gdyby tak nie było zamiast cierpieć, szukałabym do skutku rozwiązania.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1