„Rosną mi włoski wokół sutków, usuwam je pęsetą”. Czy to może być SZKODLIWE dla zdrowia?

06 Maja 2018

Odpowiadamy na to pytanie.

owłosienie ciała

Mimo że Polki regularnie trafiają do światowych rankingów najpiękniejszych kobiet świata i zestawiane są z pięknościami z Brazylii, Hiszpanii, Szwecji i Rosji, to wcale nie oznacza, że są wolne od kompleksów. Wręcz przeciwnie! Zaledwie 7 proc. z nas jest całkowicie zadowolona ze swojego ciała, reszta chętnie by coś w sobie zmieniła.

Sytuacje, w których koniecznie powinnaś iść do ginekologa

Tak przynajmniej wynika z sondaży, przeprowadzanych regularnie na grupie kobiet w wieku od 18-55 lat. W jednym z nich aż 89 proc. Polek przyznało, że nie lubi swojego wyglądu.

Kompleksem numer jeden wśród Polek okazały się nadprogramowe kilogramy - problem ten dotyczy 32 proc. ankietowanych. Zmarszczki są z kolei przyczyną niezadowolenia dla 29 proc. naszych rodaczek. Niska samoocena dotyczy także rozmiaru piersi (43 proc. uważa, że ma za mały biust, 23 proc., że za duży, 20 proc. ma problem z jego kształtem i jędrnością), trądziku (6 proc.), owłosienia (7 proc.), pośladków (12 proc.) oraz cellulitu (42 proc.).

Jedne kompleksy są bardziej uzasadnione, inne mniej. Kaja zalicza siebie do grona dziewczyn, które faktycznie mają się czego wstydzić. Dziewczyna zmaga się z nadmiernym owłosieniem wokół brodawek:

- Mam dość wstydliwy problem. Dotyczy on niechcianego owłosienia. Włoski wyrastają mi wokół sutków, są dość długie i czarne. Przeszkadza mi to, że są tak bardzo widoczne, dlatego raz w tygodniu wyrywam je pęsetą. Ostatnio zwierzyłam się z tego przyjaciółce, a ona nastraszyła mnie, że taki zabieg jest niebezpieczny dla zdrowia. Dodała też, że powinnam zgłosić się do lekarza ze swoim problemem, bo owłosienie w takim miejscu nie jest normalne. Miała rację? Przyznam, że trochę się przestraszyłam…

 

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (6)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-08 10:34:20

Grupa kobiet powinna być minimum +25 bo te młodsze to raczej dziewczyny :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-06 20:12:56

Ja też mam, wyrywam i żyję. Co ciekawe, nie mam ciemniejszej karnacji, czy koloru włosów. Jestem naturalnie ruda i piegowata, a raz na dwa tygodnie/miesiąc wokół sutków pojawia mi się kilka pojedynczych, ciemnych i grubych włosków. Nie mam problemów z "ciemną ścieżką" na brzuchu itd. Tylko wokół sutków.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-06 13:00:32

Pojedyncze wlosy wokol sutkow u kobiet sa normalne. Nie wystepuja czesto, ale sie zdarzaja, szczegolnie u pan o ciemniejszych naturalnych wlosach albo o wyzszej wrazliwosci mieszkow na androgeny akurat w tej partii ciala. Wiele kobiet ma te pojedyncze wloski w partiach typowych dla mezczyzn z tego samego powodu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-06 13:41:05

Mi rośnie stale na prawej piersi jeden pojedynczy czarny włosek i go wyrywam co jakiś czas pęsetą. Nie mam pojęcia, dlaczego akurat tam mi rośnie niedaleko sutka. Wkurzające to jest.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-06 14:54:15

Mnie włoski wokół sutków i generalnie na piersiach zaczęły rosnąć jak wycięli mi tarczyce z powodu raka. Doprowadza mnie to do szału, niby cieszę się ze żyje, ale to ciagle dbanie o wyrywanie ich powoduje ze czuje się gorsza jako kobieta.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-06 18:36:14

dziewczyno, ja mam tu i ówdzie, a nic nie miałam wyciętego, przyżyłaś taką chorobę a przejmujesz się taką pierdoletą???

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1