„Włosy rosną mi w dziwnym miejscu. Jako kobieta nie powinnam się TAM golić!”

01 Czerwca 2017

„Czy to normalne?”

owłosienie u kobiety

- Czemu akurat mnie to dotknęło? Inne dziewczyny mają gładkie buzie i ciało, a mnie włosy rosną dosłownie wszędzie. Kiedy się golę, włosy mi wrastają w skórę i tworzą się stany zapalne. To dołujące – pisze na forum internetowym Meggi84. Nie jest tam jednak osamotniona, ponieważ takich dziewczyn jak ona jest dużo więcej.

Bardzo często za nadmierne owłosienie ciała odpowiedzialna jest zaburzona równowaga hormonalna. Kobiety, cierpiące na hirsutyzm, mają nadmierną ilość androgenów w organizmie. Chociaż sam hirsutyzm nie jest chorobą, może być objawem wskazującym na poważne schorzenia, takie jak: zespół wielotorbielowatych jajników, rak jajnika, nowotwór tarczycy, czy nerek.

Nadmierne owłosienie diagnozuje się niekiedy również u kobiet, które mają regularne miesiączki i prawidłowe stężenia androgenów w surowicy. W ich przypadku przyczynami hirsutyzmu są najczęściej predyspozycje genetyczne oraz nadwrażliwość mieszków włosowych na androgeny.

- Usłyszałam od lekarza, że z moimi hormonami wszystko jest w porządku i że po prostu „taka już moja uroda”, że mam na ciele więcej włosów niż normalna kobieta. Po prostu muszę się depilować częściej niż inne i golić sobie miejsca, w których teoretycznie włosów być nie powinno – dodaje na zagranicznym forum Kiki.

Zebrałyśmy więcej wypowiedzi od dziewczyn, które są załamane swoim nadmiernym owłosieniem. Gdzie rosną im niechciane włosy? Przeczytajcie.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (6)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-24 01:37:09

Mnie od czasu do czasu też wyrasta czarny włosek na prawej piersi który usuwam pęsetą z cebulką, jednak on wciąż się tam pojawia i też nie wiem od czego .... Zastanawia mnie jednak to dlaczego te dziewczyny które mają ekstremalne owłosienie, boją się iść do kosmetyczki, nie rozumiem tego. Niby chcą się pozbyć problemu włosków a nie chcą iść na woskowanie lub laser, bez sensu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ala
(Ocena: 5)
2017-06-09 11:55:00

Ja też mam, i co? Ludzie, bez przesady!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Monikaika
(Ocena: 5)
2017-06-02 00:12:18

Znam ten ból :/ Tez miałam mega problem z wąsikiem i włoskami pojawiającymi się na klatce piersiowej. W momencie stosowania antykoncepcji - biorę tabletki belara ten problem zaczął znikać. Ginekolog mi tłumaczył, ze to wina zbyt wysokiego poziomu androgenów w organizmie i, ze przy tabletkach się to zmieni ponieważ maja one działanie antyandrogenne. Jeśli pojawiają się takie problemy warto dziewczyny zbadać hormony.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-01 17:11:43

Pod nosem, baki, podbródek, kark, klatka piersiowa, cały brzuch, nad pośladkami, na pośladkach, na stopach, na nogach od każdej strony, całych rękach oraz na dłoniach. Jak u faceta. Masakra. Nikomu nie polecam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-01 13:04:39

Pomiędzy pośladkami to normalne. Nad nosem pomiędzy brwiami też, stąd regulacja brwi. Jak się pojawi pojedynczy włos gdzieś, gdzie nie powinno go być, to też dramatu nie ma, często się zdarza kobietom.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-24 01:40:23

Ja też mam pomiędzy pośladkami włoski które golę, też sądzę że to normalne tak samo jak owłosienie łonowe. Każda kobieta to ma.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1