Jak znaleźć dobrego ginekologa?

24 Kwietnia 2012

Radzimy, na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego specjalisty, a jakich lekarzy unikać jak ognia!

Ginekolog

Wizyta u ginekologa to dla każdej kobiety bardzo duże przeżycie. Niektóre młode dziewczyny często odkładają ją tak długo, jak tylko się da. Na samą myśl o fotelu ginekologicznym robi im się słabo. A wszystko dlatego, że obawiają się bólu podczas badania albo wstydzą się rozebrać przed zupełnie obcą osobą.

Sytuacja ta wyglądałaby jednak zupełnie inaczej, gdyby udało im się znaleźć odpowiedniego specjalistę. Trafienie na miłego i solidnego ginekologa to jednak niełatwa sprawa... Czym więc powinniśmy kierować się przy wyborze specjalisty? Oto kilka wskazówek!

Znajdź dobre źródło informacji

Szukając odpowiedniego ginekologa, warto zasięgnąć opinii innych kobiet. Najlepiej zacząć od swojej mamy lub cioci. Te z pewnością mają lekarza, do którego zgłaszają się od lat i którego darzą zaufaniem.

Dobrym pomysłem jest również rozmowa z koleżankami, które chętnie podzielą się opiniami na temat swoich lekarzy i polecą bądź odradzą gabinet jednego z nich.

Ostatecznością powinno być szukanie adresów na forach internetowych. Tutaj zawsze znajdą się osoby, które będą miały odmienne zdanie na temat danej osoby. Czytając takie skrajnie opinie, możemy popaść w jeszcze większą dezorientację.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (26)
ocena
4.8/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

ZORRO
(Ocena: 1)
2017-07-15 02:13:46

Przede wszystkim zaufać znajomej połoznej i koleżance.

Dobry ginekolog to ten który zagląda wszędzie tylko nie do cipki

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-29 12:44:10

ja mam takie poczucie, że między ginekologiem a pacjentem powinna być chemia, mam na myśli, że muszą znaleźć wspólny język, tak było ze mną, byłam u kilku ginekologów i moja przyjaciółka poleciła mi swoją pani ginekolog i tak własnie trafiłam do dr Bonarek -Sztaby. Ale jeśli się krępujecie to zapytać to są zarówno czarne jak i białe listy ginekologów + zawsze jest informacja medyczna, w wawie to infomed. Tam wypytają i kierują do najbliższego dobrego specjalisty.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
luiza
(Ocena: 5)
2014-09-25 16:15:14

re: Jak znaleźć dobrego ginekologa?

ja tam nie wierzę, w te wszystkie rankingi lekarzy, te opinie o lekarzach są tak wymuskane i merytorycznie nijakie, że mam wrażenie, że pisała je jedna osoba. Podobnie jak komentarz miśki. Normalnie nie idzie się ciemno do lekarza, a przynajmniej ja jak szukałam ginekologa, to pytałam przyjaciółki, jak już brać rekomendację to od najbliższych.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
miśka
(Ocena: 5)
2013-09-14 22:34:12

re: Jak znaleźć dobrego ginekologa?

w warszawie polecam dr milewczyka. znalazłam go przez ranking.abczdrowie.pl i to był strzał w 10

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
przyjaznygin.pl
(Ocena: 5)
2013-04-05 15:30:49

re: Jak znaleźć dobrego ginekologa?

Podziel się z nami swoimi przeżyciami. Grupa Edukatorów Seksualnych PONTON oraz organizacja Kampania Przeciw Homofobii zapraszają do wzięcia udziału w projekcie - Bezpieczny Fotel? Kampania na rzecz dobrej opieki ginekologicznej, którego celem jest poprawa jakości usług świadczonych przez ginekologów/ginekolożki. Do wypełnienia ankiety zapraszamy osoby od 12-ego roku życia, kobiety z niepełnosprawnościami oraz osoby LBTQ. Anonimowa ankieta dostępna jest na stronie: www.przyjaznygin.pl, zarówno dla osób, które chodzą na wizyty ginekologiczne regularnie, były raz, chodzą sporadycznie, czy też nigdy nie były. Każda opinia jest ważna, Twoja również!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-31 13:32:42

jest mnóstwo dobrych ginekologów, podobnie jak tych totalnie beznadziejnych. Niestety czasem trzeba zetknąć się z kilkoma beznadziejnymi u których poziom skrępowania, zażenowanie i poirytowania sięga zenitu ... tak było w moim przypadku, ale później poszłam do pani ginekolog do której chodzi moja best friend i za nic jej nie zmienię :) prowadziła moją ciąże i zawdzięczam jej wiele :) dr Bonarek Sztaba w mojej opinii jest jest najlepszym lekarzem na jakiego mogłam trafić :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-25 21:15:05

Wszyscy tylko nie dr KULON z Wrocławia!!!!! Dobrze radzę!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-24 21:40:27

Mój gin ma wszystkie cechy, jakie powinien posiadać taki lekarz. Jest dyskretny, cierpliwy, wyrozumiały, odpowiada na wszystkie pytania, doradzi. Prowadzi moją drugą ciążę. A najważniejsze jest świetnym profesjonalistą:) Cudowny nie krępujący swoją osobą człowiek.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-24 20:36:10

shinybox.pl/?ref=483d70a polecam Można zgarnąć fajne kosmetyki za free

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-24 20:12:12

kogo polecacie w rzeszowie?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz