Jak przyspieszyć okres?

24 Lutego 2016

Rady przydatne dla przyszłych panien młodych oraz dziewczyn, które wybierają się na wakacje. Nie jesteście skazane na miesiączkę – możecie ją łatwo przesunąć.

jak przesunąć miesiączkę

Od kilku tygodni umawiałaś się z koleżankami na imprezę do białego rana, ale pech chciał, że akurat w dniu spotkania dostałaś okres. Twój facet wrócił z wyjazdu służbowego, oboje jesteście mocno stęsknieni, ale o zbliżeniu nie ma mowy, bo… no właśnie – okres. Lada moment wychodzisz za mąż, jedziesz na upragniony urlop, zdajesz ważny egzamin, ale cykl jest nieubłagany i akurat wtedy miesiączkujesz.

Każda z nas zna takie sytuacje z autopsji. Menstruacja przychodzi w najmniej odpowiednim momencie. Podstępna, męcząca, bolesna. Czy mamy na to jakiś wpływ?

Zobacz także: Co wiek, w jakim dostałaś pierwszy okres, mówi o Twoim zdrowiu?

Czy można przyspieszyć okres?

Odpowiedź jest prosta: tak. Jeśli masz 100% pewności, że nie jesteś w ciąży, możesz raz na jakiś czas (w kluczowych momentach swojego życia, takich jak np. ślub) pomanipulować terminem okresu. Nie poznasz co prawda dokładnej daty, kiedy nadejdzie, ale o kilka dni jesteś w stanie go przyspieszyć.

Oto kilka pomysłów.

Jak przyspieszyć okres domowymi sposobami?

Jeśli chcesz dostać okres parę dni wcześniej, postaw na gorące kąpiele. Wyleguj się w ciepłej wannie i masuj dolne partie swojego brzucha. Ciepło wspomoże krążenie krwi – zacznie ona przepływać w organizmie szybciej i zwiększy się jej ciśnienie. Warto również odwiedzić saunę, a jeżeli nie masz na to czasu/pieniędzy, wieczory spędź po prostu w domu z ciepłym termoforem przyłożonym do podbrzusza.Okres przyspieszą również zioła. Zaparz herbatkę z dziurawca, imbiru, krwawnika, natki pietruszki, czy nagietka (wybierz jedno z tych ziół). Napary te rozkurczą macicę i naczynia krwionośne.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (6)
ocena
4.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-02-26 14:19:11

re: Jak przyspieszyć okres?

Idiotyzm... Ćwiczę codziennie odkąd pamiętam, zawsze wyleguje się w gorącej wodzie bo to uwielbiam a imbir i dziurawiec pochłaniam litrami bo dobre na metabolizm. I co? Nic, okres zawsze w terminie w którym ma być. Ściemniacie mocno

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
dpblopl
(Ocena: 5)
2016-02-25 14:22:18

re: Jak przyspieszyć okres?

Ciekawe porady. Często mam tak, że w dzień, w który powinnam dostać okres czuję się tragicznie, a ból i napięcie ustępuje wraz z dostaniem okresu. Myślę, że wypróbuję napar z nagietka, o akurat ten mam w domu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-02-24 19:41:14

re: Jak przyspieszyć okres?

No proszę, chociaż raz ciekawy artykuł.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 3)
2016-02-24 17:50:31

re: Jak przyspieszyć okres?

Dziewczyny coś wam powiem na swoim przykładzie, ale o opóźnieniu okresu. Brałam tabletki antykoncepcyjne (21 dni brania tydzień przerwy) i wyczytałam, żeby opóźnić dostanie okresu, należy nie zrobić tej tygodniowej przerwy tylko dalej brać tabletki. Miałam wyjazd urlopowy i tak zrobiłam. Przez pierwsze 5 dni się cieszyłam bo okres nie wystąpił i w pełni korzystałam z urlopu. Problem zaczął się w 6 dniu czułam się źle, moje nogi były tak napuchnięte grube, że nie miałam siły chodzić, stopa mi się w bucie nie mieściła do tego ból brzucha doprowadzały mnie do szału. Siostra mnie zawiozła do lekarza i dostałam zje*kę okazało się, że tym sposobem zatrzymała mi się woda w organizmie i zakłóciłam przebieg hormonalny...To było nieodpowiedzialne z mojej strony, strasznie głupie mogłam narobić sobie tylko kłopotów. Ten artykuł też nie jest mądry, nie próbujcie takich sztuczek, każdy ma inny organizm, lepiej być zdrowym.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-02-24 19:42:38

Cóż, z hormonami lepiej się nie bawić ale porady takie jak zioła czy ciepłe kąpiele nie zagrożą zdrowiu a rzeczywiście mogą przyśpieszyć okres.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-02-24 15:05:49

re: Jak przyspieszyć okres?

Boże co za durne porady ... x(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1