Jak odzyskać dziewictwo?

06 Stycznia 2010

Z roku na rok obniża się wiek inicjacji seksualnej, a pierwszy stosunek często bywa błędem. Współczesna medycyna zna jednak sposoby, aby go naprawić.

Jak odzyskać  dziewictwo?

Z roku na rok obniża się wiek inicjacji seksualnej. Okazuje się, że w Polsce na jej podjęcie najczęściej decydują się nastolatki pomiędzy 17. a 19. rokiem życia. W szybkim tempie rośnie jednak procent młodych ludzi, którzy zaczynają współżycie przed ukończeniem 17 lat. Będąc w tym wieku nietrudno o błąd… Co jednak, gdy na swojej drodze, po latach poszukiwań, znajdziemy osobę, dla której nasze dziewictwo byłoby prawdziwym skarbem? Współczesna medycyna potrafi pomóc nawet w takim przypadku.  

Błona dziewicza to cienki fałd błony śluzowej u wejścia do pochwy. W momencie jej rozerwania (defloracji) może dojść do niewielkiego krwawienia. Dla mężczyzn często to właśnie ono jest potwierdzeniem dziewictwa. Hymenoplastyka jest zabiegiem  zrekonstruowania błony dziewiczej. Ma na celu stworzenie wrażenia jej obecności podczas stosunku ( opór przy wprowadzaniu penisa do pochwy, krwawienie). Chociaż do złudzenia przypomina pierwotną błonę dziewiczą to przy dokładniejszym badaniu ginekologicznym zostanie zidentyfikowana.  

Jako pierwsze poddawały się temu zabiegowi młode muzułmanki mieszkające w Europie. Pod wpływem otartej seksualnie kultury zachodu często decydują  się na podjecie współżycia przedmałżeńskiego. Gdy przychodzi czas na ustatkowanie się i wyjścia za mąż, pojawia się problem. W kulturze islamu bowiem, kobieta, która nie jest dziewicą, nie ma niemalże żadnych szans na ślub z muzułmaninem oraz naraża się na zemstę ze strony rodziny.  

Jednak nie tylko muzułmanki poddają się hymenoplastyce. W krajach europejskich coraz więcej kobiet decyduje się na nią. Przyczyny bywają różne, jednak najczęściej jest to chęć naprawienia błędu z przeszłości, jakim był seks z nieodpowiednim mężczyzną. Kulturowe uwarunkowania sprawiają, że dziewictwo wciąż jest najcenniejszym darem, jaki możemy podarować ukochanemu. W Stanach Zjednoczonych modne jest odnawianie błony dziewiczej wraz z... odnawianiem przysięgi małżeńskiej!  

Hymenoplastyka może przywrócić dziewictwo, jednak czasu nie cofnie. Bez względu na to, jakie mamy zdanie na temat przedmałżeńskiego seksu, warto, aby nasz pierwszy raz był wyjątkowy, tak abyśmy nie musiały o nim zapominać.  

Anna Kruszewska  

Name="TOC Heading"/> >

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (157)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-16 15:44:28

Jeżeli chcesz zrekoinstruować sobie błonę dziewiczą w ramach projektu medialnego napisz do mnie: olkaa301@wp.pl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-05 15:08:42

Nie dziewice są fajniejsze nie trzeba się o nie bardzo starać żeby sobie poużywać a o cnotke to trzeba długo zabiegać a to męczące!! Cnota precz !!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-05 15:05:30

Mało też kto wie, że do zewnętrznych oznak dziewictwa, oprócz błony dziewiczej, należą pełne, jędrne i ściśle do siebie przylegające duże wargi sromowe, których wewnętrzna strona ma barwę różową. Wargi sromowe małe u dziewic przylegają do siebie nawet przy szerokim rozłożeniu nóg i są bladoróżowe.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-10 23:31:29

fajnie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-11 14:55:30

Osobiście uważam to za zbędny zabieg, ale nie wiem jak muszą się czuć kobiety, które za pierwszym razem wybrały źle, więc nie kwestionuje jego słuszności ^ ^. Natomiast mam znajomą, która się tego obawia.. I bawi się sama ze sobą. Musi jednak iść do ginekologa i się stresuje... >.>

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-31 19:08:54

co do potworow i dziewic... fakt wikszosc tych nietknietych jest brzydka jak noc ale trafiaja sie dosc atrakcyjne kobiety. Ja mam 20 lat. Wiem, że tu poleci moja skromność i mozecie się czepiać ale nie jestem brzydką dziewczyną. Bardzo wielu facetów pchało mi się do łóżka i wszyscy z niego wylecieli. Bo ja nie szukam faceta ktory mysli tylko jak by mnie zerznac. Ja szukam takiego dla ktorego seks ze mna bd znaczyl cos wiecej niz \"ciupcianie\". I znalazłam takiego. I nie śpieszy mu się do seksu ze mną. Chce żebym była pewna. Nie chce traktować mnie jak przelotnej panienki ktorych mial wiele;p

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-13 16:08:46

skoro miał wiele to podejrzewam ze przed Toba robi dobre wrazenie a te "wiele" "ciupcia" bez Twojej wiedzy udając świętego albo jest bezuzytecznym prawiczkiem

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-22 23:43:53

co do potworow i dziewic... fakt wikszosc tych nietknietych jest brzydka jak noc ale trafiaja sie dosc atrakcyjne kobiety. Ja mam 20 lat. Wiem, że tu poleci moja skromność i mozecie się czepiać ale nie jestem brzydką dziewczyną. Bardzo wielu facetów pchało mi się do łóżka i wszyscy z niego wylecieli. Bo ja nie szukam faceta ktory mysli tylko jak by mnie zerznac. Ja szukam takiego dla ktorego seks ze mna bd znaczyl cos wiecej niz "ciupcianie". I znalazłam takiego. I nie śpieszy mu się do seksu ze mną. Chce żebym była pewna. Nie chce traktować mnie jak przelotnej panienki ktorych mial wiele;p

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-05 03:52:18

„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-04 12:39:51

„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-02-08 20:07:42

„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz