Jak leczyć kobiece infekcje?

20 Maja 2009

Zakażenia układu moczowo-płciowego są częstym problemem wielu kobiet. Jak pokazują dane epidemiologiczne, infekcje ginekologiczne pojawiają się znacznie częściej w miesiącach letnich.

Jak leczyć kobiece infekcje?

Zakażenia układu moczowo-płciowego są częstym problemem wielu kobiet. Jak pokazują dane epidemiologiczne, infekcje ginekologiczne pojawiają się znacznie częściej w miesiącach letnich. Wysokie temperatury, kąpiele w morzu i na basenie, nadmierna potliwość, niewystarczająca dbałość o higienę, a nawet wysoka aktywność seksualna mogą sprzyjać rozwojowi intymnych infekcji.

W okresie okołowakacyjnym infekcje intymne są najczęstszą przyczyną zgłaszania się kobiet do lekarzy ginekologów. Tego typu problemy, przynajmniej raz w życiu, przechodzi aż około 75% pań! Po zakończeniu leczenia każda kobieta powinna zadbać o odbudowę naturalnego mikrośrodowiska pochwy, aby ilość pałeczek kwasu mlekowego (Lactobacillus) wróciła do poziomu fizjologicznego, uniemożliwiając nawroty infekcji.

Szereg europejskich lekarzy ginekologów, w wielu sytuacjach, np. po kuracjach antybiotykowych, w trakcie stosowania leków antykoncepcyjnych lub hormonalnej terapii zastępczej czy w podczas ciąży, poleca pacjentkom witaminę C w postaci tabletek dopochwowych. Jej pozytywny wpływ na ekosystem układu moczowo-płciowego został potwierdzony licznymi badaniami klinicznymi.

FEMINELLA© VAGI C - tabletki dopochwowe zawierające precyzyjnie dobraną (250 mg) dawkę witaminy C to produkt o wysokiej jakości. Każda z nich otoczona jest specjalną powłoką silikonową, dzięki której następuje efektywne uwalnianie witaminy C. Ich stosowanie wpływa na szybkie stworzenie odpowiednio kwaśnych warunków, dzięki którym możliwa jest odbudowa naturalnego mikrośrodowiska (pH) pochwy. Tabletki są bezpieczne dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Mogą być stosowane:

  • pomocniczo, w przypadku zapobiegania i leczenia bakteryjnego zapalenia pochwy;
  • profilaktycznie, u pacjentek z nawrotowymi, bakteryjnymi infekcjami pochwy;
  • po zakończeniu terapii antybiotykowej.

Wspomagają odbudowę naturalnej mikroflory układu płciowego, która pełni bardzo ważną rolę: chroni układ moczowo-płciowy oraz hamuje namnażanie się różnych drobnoustrojów odpowiedzialnych za nawroty infekcji.

Skład:

  • witamina C (kwas askorbowy) 250 mg,
  • żywica silikonowa,
  • laktoza jednowodna,
  • hydroksypropylometyloceluloza,
  • stearynian magnezu.

Dawkowanie:

Wprowadzić do pochwy jedną tabletkę dziennie, najlepiej wieczorem, przed snem. Zaleca się stosowanie preparatu co najmniej przez 6 dni. W razie potrzeby leczenie można przedłużyć lub powtórzyć.

Działanie:

Po zastosowaniu tabletek bardzo szybko się zmienia pH pochwy, nie dopuszczając do wzrostu niepożądanych bakterii beztlenowych odpowiedzialnych za rozwój bakteryjnego zapalenia pochwy, także w okresie ciąży.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (85)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-04 11:42:59

co z tego, że artykuł sponsorowany, warto wiedziec co na rynku jest. a ten kto wie i się zna jako tako na sprawach kobiet tego typu, to wie, że lepiej stosować lacibios femina aby obnizać ph, probiotyki są zdrowsze i skuteczniejsze

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-24 10:54:13

kobiety, nie zakwaszajacie pochwy witamina c, octem i innymi takimi rzeczami! naturalnie trzeba obnizac pH, nie kwasami tylko probiotykami dla kobiet. sa bardzo dobre teraz, nawet doustne dla wygody!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-14 13:32:18

co do zapalenia pęcherza, to lekarka radziła mi pić dużo wody/herbaty z cytryną żeby zakwasić środowisko. Z kolei żeby zapobiegać infekcjom pochwy dobrze profilaktycznie brać probiotyk, np. Gynophilus. Szczególnie latem, podczas wyjazdów się przydaje.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-06 17:58:00

[quote="SzaraMyszka20"]często mam bakteryjne zapalenie pęcherza...i przez to też mam często problem..czy te leki są dostępne bez recepty?byłabym wdzięczna za odpowiedz![/quote] nie wiem z jakiego powodu masz te zapalenia, ale ja też kiedyś miałam i lekarz mi powiedział abym po stosunku seksualnym, oralnym zawsze robiła siku. Od wielu lat to stosuję i nie zachorowałam już ani razu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-26 08:03:00

można je kupić bez recepty a kosztują koło 20 zł.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-25 20:22:00

często mam bakteryjne zapalenie pęcherza...i przez to też mam często problem..czy te leki są dostępne bez recepty?byłabym wdzięczna za odpowiedz!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-23 09:22:00

[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] tantum rosa.na infekcje, stany zapalne, do irygacji. Raz użyłam i minął ból przy seksie ^^[/quote] serio? Bo mnie to męczy, chcę uprawiać seks z moim mężczyzną, a tu ból że jasna cholera, byłam u ginekologa, przepisł mi jakiś krem i nie pomogło, wypróbuję tego co napisałaś mam nadzieję że pomoże.[/quote] może strzykawką? A momżecie napisać czym wykonujecie tą irygację? jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić...;/ [/quote] [/quote] Irygatorem również tantum rosa, dostępny w każdej aptece. Sposób użycia pokazany na załączonej ulotce. Troszkę dziwnie wygląda, ale ulga jest i to najważniejsze.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-22 20:31:00

ja mam 14 lat i miałam już zapalenie pochwy... ;/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-22 16:15:00

ciekawe czy to naprawde dziala..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-22 16:03:00

Alez beznadziejna reklama :|

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz