Dlaczego mężczyźni zostają ginekologami? 5 zaskakujących powodów

07 Stycznia 2018

Czasami wątpimy w ich szczytne intencje...

facet ginekolog

Pierwsza wizyta u ginekologa to przełomowy moment w życiu każdej młodej dziewczyny. Nic więc dziwnego, że przykładamy ogromną wagę do wyboru lekarza. Mając do wyboru specjalistów obojga płci, bardziej naturalna wydaje nam się wizyta u kobiety. Wychodzimy z założenia, że to mniejszy stres, a na dodatek lekarka posiada nie tylko wiedzę teoretyczną, ale i praktyczną. Po latach utwierdzamy się w tym przekonaniu, albo dajemy szansę specjaliście płci przeciwnej. Okazuje się, że zupełnie nie ma się czego bać.

W medycynie decydującym czynnikiem wyboru lekarza powinna być jego wiedza, doświadczenie oraz podejście do pacjenta. Nie ma znaczenia, czy ginekolog na co dzień nosi spódnicę czy spodnie. Mimo wszystko niektóre z nas nie są w stanie się przełamać. Nie wyobrażamy sobie, by to mężczyzna wykonywał tak intymne badania. Stres towarzyszący każdej wizycie w gabinecie lekarskim przeradza się w krępację. Nie bez znaczenia są nasze wyobrażenia na temat tej specjalizacji.

BEZ TABU: Czy do gabinetu ginekologicznego można wejść z facetem?

Wiele kobiet poddaje w wątpliwość rzeczywiste intencje mężczyzn zajmujących się ginekologią i położnictwem. Może chcą sobie tylko popatrzeć? Okazuje się, że powody są bardzo różne. Serwis facet.wp.pl przytacza wyniki anonimowej ankiety przeprowadzonej w amerykańskich szpitalach. Ginekolodzy szczerze opowiedzieli o tym, dlaczego zdecydowali się leczyć kobiety.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (8)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-26 16:48:23

Mnie bardziej krepuje wizyta u kobiety ginekologa niz mezczyzny...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-08 11:14:14

Mam tylko jedno złe doświadczenie z mężczyzną ginekologiem,ale owego lekarza naprawdę nikt nie lubi...jest gburowaty i przestarzały. Badał mnie ordynator, który też ma różne opinie i wcale nie był zły jako lekarz, może nie idealny,ale zły również nie. Dwa razy byłam u innych lekarzy,bo mojej ginelolog nie było. I na żadnego nir mogę złego słowa powiedzieć. Drugi wypisał mi skierowanie na cc , nie negując zaleceń neurologa. To wszystko zależy od człowieka...no i każdy może mieć gorszy dzień również.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-07 19:32:37

Jasne, mój dziadek został ginekologiem dla pieniędzy, bo jak sam mówił, 50 społeczeństwa skorzysta z jego usług. Podczas wojny i zaraz po niej wyskrobał połowę macic w warszawie na czym dorobił się grubej kasy, Gówno obchodził go cud narodzin i pacjentki, chciał tylko kasy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-07 18:06:38

,,Kobiety łatwiej się leczy,, - co za bzdura. Znam kobiety, które nie dbają o siebie, nie leczą schorzeń i mają gdzieś swoje zdrowie. Znam też facetów, m.in. mój partner, którzy dbają o zdrowie, uprawiają sporty, jedzą zdrowo, biorą jakieś suplementy itp. Płeć nie ma tu reguły.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-07 12:35:15

Bylam 2 razy w zyciu u kobiety ginekolog i powiem jedno-nigdy wiecej! Obie panie byly wyjatkowo niedelikatne i dosc opryskliwe,obchodzily sie ze mna jakbym byla kukla,a nie zywa istota.Natomiast panowie ginekolodzy zawsze byli delikatni i z dobrym podejsciem,ze nie bylo mowy o skrepowaniu.Takze jak najwiecej mezczyzn w tym zawodzie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Paweł
(Ocena: 5)
2018-01-07 08:29:44

No właśnie, a jak w liceum Pani na angielskim mnie zapytała jaki chce mieć w przyszłości zawód, odpowiedziałem, że nie wiem jak jest po angielsku ginekolog-smakosz. I nie wiedzieć czemu Pani kazała mi wyjść z klasy :( I wtedy zdecydowałem, że pójdę na ekonomię, bo wolę liczyć kasę niż patrzeć w łotwór.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-09 00:20:52

prawie jak po polsku xD gynaecologist gynecologist :D może komus pomoglam :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-07 02:08:42

Haha - wygodnictwo?? Autor chyba nie ma zielonego pojęcia o medycynie, bo w każdej specjalizacji jest mnóstwo rzeczy do nauki i badań. Dobry lekarz uczy się całe życie. A co do profesjonalnego podejścia to prawda - pacjent to pacjent a nie obiekt fantazji

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1