Błona dziewicza – 10 intymnych pytań

19 Lutego 2010

Utrata dziewictwa, to przełomowy moment w życiu każdej kobiety. Niezależnie od tego, czy masz go wciąż przed sobą, czy jesteś już dawno po inicjacji, poznaj sekrety błony dziewiczej!

para uprawia seks

Utrata dziewictwa, to ważny moment w życiu każdego młodego człowieka. Psychologowie podkreślają, że okoliczności, w jakich dochodzi do pierwszego zbliżenia oraz wybór odpowiedniego partnera, są niezwykle istotne. Dotychczas przyjmowano, że wiek inicjacji seksualnej był w głównej mierze uzależniony od wychowania oraz od środowiska. Obecnie naukowcy zdają się odchodzić od tej teorii. Jak wynika z sondy przeprowadzonej wśród Czytelniczek Papilota, najwięcej kobiet traci dziewictwo w wieku 17-19 lat (44% oddanych głosów), 28% dziewcząt decyduje się na pierwszy raz w gimnazjum, a jedynie 23% po ukończeniu 20 roku życia (w tym 9 % po ukończeniu 23 roku życia).

Jak zbudowana jest błona dziewicza / Jak wygląda błona dziewicza?

Błona dziewicza to cienki fałd błony śluzowej, znajdujący się w przedsionku pochwy. Jak wygląda błona dziewicza? Zmienia swój wygląd i grubość w miarę rozwoju fizycznego kobiety, aby w okresie dojrzewania przybrać jeden z występujących w naturze kształtów: półksiężycowaty, pierścieniowaty, wielootworowy, postrzępiony albo płatowany. Należy pamiętać, że błona dziewicza nie zamyka całkowicie wejścia do pochwy – do momentu jej rozerwania, istniejącym ujściem będą usuwane wszystkie wydzieliny z dróg rodnych. Zdarzają się jednak przypadki, gdy błona dziewicza całkowicie zarasta pochwę, blokując przy tym przepływ krwi miesięcznej. Należy wtedy skontaktować się z lekarzem ginekologiem – inaczej można doprowadzić do powstania krwiaków w pochwie, jamie otrzewnej albo jamie macicy. Wiele dziewcząt zadaje sobie pytania: gdzie znajduje się błona dziewicza (lub w którym miejscu znajduje się błona dziewicza). Odpowiedź jest prosta - to ona strzeże wejścia do pochwy. Jak daleko jest błona dziewicza? Tuż na początku wejścia do pochwy - oddziela przedsonek od jej wnętrza.

Czy defloracja (przerwanie błony) zawsze wiąże się z bólem i krwawieniem?

U blisko 50% kobiet podczas przerwania błony dziewiczej pojawia się ból i delikatne krwawienie. Z kolei 20% kobiet nie skarży się na żadne nieprzyjemne dolegliwości. Lekarze zalecają, aby po udanej defloracji wstrzymać się na kilka dni ze współżyciem seksualnym. Inaczej, mała ranka, która powstała w okolicach błony, nie zagoi się, a kolejny stosunek wywoła ból. Czasami zdarza się, że podczas defloracji dojdzie do poważnego krwawienia – wtedy należy bezzwłocznie udać się do lekarza ginekologa.

Czy pierwszy raz boli?

Jak napisaliśmy wcześniej, wszystko zależy od budowy błony dziewiczej – jej wielkości, grubości i kształtu. Jeśli jednak młoda kobieta ufa swojemu partnerowi i podjęła świadomą, w pełni przemyślaną decyzję, ból stanie się tylko dodatkiem do wspaniałego przeżycia, jakim jest rozpoczęcie współżycia seksualnego. Aby odpowiednio się rozluźnić i przygotować do tego ważnego wydarzenia, warto wcześniej wybrać optymalną pozycję seksualną. Najlepiej, aby kobieta leżała na podwyższeniu, z wygiętym tułowiem i nogami skierowanymi do dołu.

Czy do defloracji może dojść jedynie w następstwie zbliżenia seksualnego?

Czy błona dziewicza może sama pęknąć? Znane są przypadki przerwania błony dziewiczej w inny sposób niż podczas pierwszego pełnego stosunku płciowego. Może to nastąpić podczas intensywnych ćwiczeń gimnastycznych, jazdy na rowerze, używania tamponów albo pettingu, kiedy partner wkłada do pochwy kobiety palce albo wibrator (tak, możliwe jest przerwanie błony dziewiczej palcami). Z drugiej strony, zdarza się, że defloracji musi dokonać lekarz. Zazwyczaj dochodzi do tego, gdy błona dziewicza jest zbyt silna i gruba, a w skrajnych przypadkach przerośnięta. Czasami młode dziewczyny zastanawiają się, jak przebić błonę dziewiczą samemu. Nie ma to jednak żadnego sensu i może być ryzykowne dla zdrowia.

Czy dziewicą można być dwa razy?

Oczywiście, ale wyłącznie w kontekście fizycznym (dziewictwo to bowiem także stan ducha). Hymenoplastyka jest zabiegiem zrekonstruowania błony dziewiczej. Ma na celu stworzenie wrażenia jej obecności podczas stosunku (opór przy wprowadzaniu penisa do pochwy, krwawienie). Ponownie powstaje dziewicza pochwa. Chociaż do złudzenia przypomina pierwotną błonę dziewiczą, to przy dokładniejszym badaniu ginekologicznym zostanie zidentyfikowana.

Po co kobiety poddają się zabiegom rekonstrukcji? 

Jako pierwsze poddawały się temu zabiegowi młode muzułmanki mieszkające w Europie. Pod wpływem otartej seksualnie kultury zachodu, często decydują  się na podjecie współżycia przedmałżeńskiego. Gdy przychodzi czas na ustatkowanie się i wyjścia za mąż, pojawia się problem. W kulturze islamu bowiem, kobieta, która nie jest dziewicą, nie ma niemalże żadnych szans na ślub z muzułmaninem oraz naraża się na zemstę ze strony rodziny.  

Czy błona dziewicza może się zrosnąć po długim okresie seksualnej abstynencji?

Pewnie nie raz zdarzyło ci się słyszeć żartobliwe komentarze na ten temat, ale nie mają one nic wspólnego z prawdą. Raz przerwana błona samoistnie się nie zrośnie, ale co warto wiedzieć – błona całkowicie znika dopiero w momencie porodu. Wcześniej jest tylko naruszona.

Czy mężczyzna jest w stanie rozpoznać, że uprawia seks z dziewicą?

Faktycznie, doświadczeni kochankowie są w stanie rozróżnić dziewicę od nie-dziewicy. „Objawami” dziewictwa, które łatwo zaobserwować podczas stosunku, są opór przy wkładaniu penisa do pochwy, krwawienie oraz zachowanie dziewczyny, która może być spięta, zestresowana i zawstydzona.

Czy strach przed pierwszym razem jest normalnym zjawiskiem?

Tak, jest całkowicie normalnym zjawiskiem, ale niektóre kobiety cierpią na fobię defloracji, czyli hymenofobię. Wyolbrzymiona obawa przed bólem towarzyszącym rozpoczęciu współżycia wywołuje u nich niechęć do seksu, a w skrajnych przypadkach prowadzi do pochwicy. Pokrótce, polega ona na skurczu mięśni wokół pochwy, przez co odbycie stosunku staje się niemożliwe. U podłoża tego zjawiska leży psychika. Jeśli kobieta, po zdiagnozowaniu u siebie pochwicy, uda się do psychologa, on najprawdopodobniej w pierwszej kolejności zbada jej relacje z partnerem oraz spyta, czy w przeszłości nie doszło do jakichś traumatycznych wydarzeń. Oczywiście, źródłem dysfunkcji może być także nieodpowiednie zachowanie partnera - jego nadmierna brutalność, zbyt krótka gra wstępna, itp.

Czy krótki penis przebije błonę dziewiczą?

Większe znaczenie niż długość ma jego grubość, ponieważ błona usytuowana jest na głębokości zaledwie kilku centymetrów, więc nawet najsłabiej obdarowany przez naturę mężczyzna jest w stanie sobie poradzić z dotarciem do niej.

Lilka Tylman

Zobacz także:

Erotyczne Pogotowie: Jak zrobić loda?

Kontrowersyjny poradnik, pouczający krok po kroku, jak pieścić mężczyznę oralnie. Warto przeczytać nie tylko treść, ale i pikantne komentarze naszych Czytelniczek!

Erotyczna mapa kobiecego ciała

Miejscem startu naszej wycieczki po ciele kobiety są dłonie. To na nich zlokalizowane są punkty odpowiadające za naszą energię seksualną, które nietrudno pobudzić czułymi pocałunkami i głaskaniem.

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (237)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

maja
(Ocena: 5)
2017-11-05 01:08:02

a czy można błonę dziewiczą sobie obciąć nożyczkami, tak równiutko aby nie wisiały żadne pozostałości?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-02-23 21:13:18

Ja miałem kilka dziewczyn młodych z którymi uprawialem sex ale źadna nie była dziewicą

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-11-07 20:34:04

re: Błona dziewicza – 10 intymnych pytań

Ja jeszcze nie miałam pierwszego razu a wy?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-06-25 16:59:46

re: Błona dziewicza – 10 intymnych pytań

Co zrobic gdy caly czas mnie laskocze cipka

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ktos
(Ocena: 5)
2015-05-23 16:33:03

re: Błona dziewicza – 10 intymnych pytań

A jedna miala taka blone ze dynamit jej nie ruszyl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
wyruchana dziewica xd
(Ocena: 5)
2014-07-25 18:36:22

mokro xd

na jakiej wysokościjest ta błona?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-06-17 20:20:57

re: Błona dziewicza – 10 intymnych pytań

Czy poprzezmastrubacje dwoma palcami mozna przerwac blone?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-08-07 00:07:01

owszem, przez masurbację można przerwać błone

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-24 16:43:26

jak rozpoznać bez przeżycia tego 1 stosunku czy ma się zarośniętą błonę dziewiczą???

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-18 23:03:31

Czy jeżeli wkładałem dziewczynie palca do pochwy to czy ona nie jest już dziewicą ??

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
legionista
(Ocena: 5)
2013-02-07 00:51:41

no nie do końca..musiałbyś ze 3 lub 4 palce włożyć,

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ola
(Ocena: 5)
2014-07-01 21:22:55

nieprawda. błonę można przebić wyłącznie jednym palcem, ja tak miałam, gdy partneer za głęboko wsadził.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
debile
(Ocena: 5)
2015-03-27 21:26:40

błona jest przy wejściu do pochwy, nie mogł Ci przebić wkladając palca za głęboko. Jakie to przykre, że kobiety nie znają własnego ciała a wymagają tego od facetów...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-25 14:28:38

CZY PODCZAS PIERWSZEGO RAZU MOŻNA ZAJŚĆ W CIĄŻE BO JA MAM PRZERZYĆ PIERWSZY RAZ JUŻ NIE DŁUGO

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-09 22:47:52

zdecydowanie można!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz